Miért van szinte minden gyerekruha tele giccses / ízléstelen / csúnya Disney mintával? Miért nem öltöztetik a szülők ízléses ruhákba a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Szinte úgy kell "vadászni" a lányom ruháit, hogy egyszerűen, de ízlésesen fel tudjam öltöztetni.

Komolyan már néha "bántja a szemem" a sok Jégvarázs, Verdák, Minnie/Mickey stb. minta a ruhákon. Az utcán, óvodában, iskolában, mindenhol ilyeneket lehet látni.

Hogy szeretnének így jó ízlést, kifinomultságot tanítani a szülők a gyerekeiknek?


2020. jan. 23. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A marketing miatt.
2020. jan. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Valakinek ez tetszik...

Egyébként 1 kezemen meg tudom számolni hány ilyen mintás ruhája van a gyerekemnek..


H&M nem egy nagy kifinomult üzlet, mégsem látok Disney-mintásat..


Zara Gap Next sem “gyerekmintás..”

Tehát lehet pénztárca akadály is


Másrészt engem sem öltöztettek ilyesmibe, mégis vágytam volna rá oviban..Kisiskolásan. Másokon tetszett

2020. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%

Én is ezzel küzdök sajnos

(ne ettől a Mickey mániától egyenesen rosszul vagyok! mondjuk nekem a gyerekeim azt sem tudják mi az - szerintem a többi gyerek sem nagyon, anyucik mániája lehet ez)


Egyébként anyám is így öltöztetett engem amíg tudott, de szerencsére nekem nem ilyen az ízlésem (mondjuk lehet én meg már a másik véglet vagyok, csak minta nélküli ruháim vannak, szürke és fekete között, a lányomnak is sok fekete cucca van, még babaként is sokat adtam rá)

2020. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen, lehet a pénztárca is akadály.

Meg sajnos az, hogy erre van igény.


Igen, pl. a H&M-ben lehet kapni kifejezetten basic darabokat, azok rendben is vannak.

Viszont ott is elég sok unikornisos ruha van, ami szerintem egy szinten van a Disney mintával.

2020. jan. 23. 11:55
 5/18 A kérdező kommentje:
#3 Teljesen egyetértek Veled!
2020. jan. 23. 11:56
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ovis-sulis kategóriában megértem. Ha a gyerek kedvenc meséje a Verdák, akkor örül egy ilyen ruhadarabnak - bár szerintem is sok, amikor pólón az autók, nadrágon macik, cipőn traktorok, sapkán vigyorgó fejek, a pulcsin meg batmanek díszelegnek. Lányokon szintén, a rózsaszín ezer árnyalata, különböző mintákkal. Szóval a legfőbb baj, hogy nem lehet ezeket igényesen összeigazítani, hacsak nem mindig szettet vesz az ember. És nem arról van szó, hogy divatolni kell, de azért nézzen már ki valahogy szegény gyerek.


De a csecsemőruháknál egyáltalán nem értem. Utálom Mickey-t és Minnie-t. Tehát magam miatt tuti nem vennék ilyet. Egy 3 hónapos nem néz mesét, tehát ő sem szereti. Akkor mégis minek? Ha 5 évesen az a kedvence, úgy más. De én sem öltözök Marveles ruhákba, mert nem láttam még egy részt se. A nyáron tervben van megnezni, ha tetszik lehet szerzek valami apróságot. De addig nem fogok ilyen ruhákat hordani, mert semmi közünk egymáshoz.


[link]

Ezek is nagyon szép ruhák, nincs túldíszítve, nem rikít. Kellemes, lágy színek, és amelyik nem rózsaszín, azon is látszik egyértelműen, hogy lánynak való.

2020. jan. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

4,5 éves a lányom. Eddig tudtam elkerülni ezeket. De most már van saját ízlése, és ő megőrül a Jégvarázsért, a Disney hercegnőkért, az unikornisokért. És igen, látta a többi kislányon a ruhákat, látja a boltban, ha együtt megyünk vásárolni, és ő is olyat szeretne, kéri, hogy olyat vegyek. Én pedig nem akarom ráerőszakolni a saját ízlésemet, az a fontos, hogy ő érezze jól magát. Igyekszem azért a normálisabb darabokra rábeszélni, de nem fogom azt mondani neki, hogy márpedig neked nem lesznek Jégvarázsos cuccaid, mert anyádnak az egyszínű jobban tetszik. Nem tartom ezt akkora problémának, csak egy korszak, ki fogja nőni.

A fiam még csak egy éves, egyetlen mesefigurás cucca sincs, őt még nem érdekli, nála még egyedül döntök. A lányomnak már van beleszólása, ennyi.

2020. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kb csak 128-134-es méretig van ez.

Nem értem mi vele a problémád. Egy 4 éves mért ne vehetne fel olyan pólót amin a kedvenc mesehőse van? Általában nagyon szoktak örülni neki, ennek a korosztálynak ez még tetszik. Ez nem zárja ki azt, hogy jó ízlésre neveld. Ráadásul nem kötelező megvenni, elég nagy a kínálat olyan ruhákból is, amiken nincs Disney figura. Plusz a Disney-s ruhákból is vannak ízlésesebbek és túl csicsásak is, mindneki maga dönti el melyik kell neki. Pár darab mindenki szekrényében elfér, vehetsz mellette neki ünnepibb vagy elegánsabb darabokat is, de azért néha döntsön a gyerek is hogy mi tetszik neki (persze bizonyos határokon belül).

Egyébként én 36 éves vagyok, de van egy Mickey egeres pólóm, amit nagy ritkán, ha olyan kedvem van, hordok. Ettől még nem hiszem h rossz lenne az ízlésem, néha belefér egy kis bohóckodás, de a te kérdésedben ráadásul a bölcsis-ovis korosztályról van szó. A többi ruhám nekem sem olyan, na és?

2020. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Utalom a rozsaszin es fodros, csipkes ruhakat, ezert a lanyomra kicsikent egyaltalan nem adtam ilyet. Mivel a lanyreszlegen tenyleg csupa ilyet kapni, altalaban a fiureszlegrol oltoztettem. Ott voltak visszafogott szinu polok es nadragok, aranyos es egyszeru mintaval (macis vagy teknosbekas peldaul). A lanyruhak meg csupa flitter es Disney-hercegno, ami szerintem is izlestelen.

De a lanyom harom eves kora ota maga valaszt, es kedvenc szine a rozsaszin (pedig tolem aztan sose latott ilyet). Azota rengeteg rozsaszin ruhaja van, es mostanaban kezd rakapni a hercegnokre is. En sem akarom raeroltetni a sajat izlesemet, igy ezt el kell fogadnom. Jatekbol, plussbol is rozsaszint valaszt, es mostanaban azzal nyaggat, hogy szeretne egy rozsaszin rollert vilagito kerekekkel :-/.

2020. jan. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fiaim vannak. A nagyobbik kicsi korától idegenkedett az új ruháktól, ha volt rajtuk autó vagy hasonló minta, bármit felvett :) Disney-s ruhájuk szerintem egy se volt, de nagyon kevés olyan pólójuk van, amin ne lenne valamilyen fiús minta, egy időben nem is voltak hajlandóak egyszínű felsőt felvenni. A nadrágoknál, egyéb ruhadaraboknál ez már szerencsére nem érdekli őket.

Néha sajnos visszaüt a dolog, amikor egyes felsőket azért nem vesznek fel, mert már nem tetszik nekik a mintája (de fordítva is előfordult, azaz később tetszett meg nekik, amikor már majdnem kinőtték). Illetve volt 1-2 olyan felső, amitől nehezen váltak meg, amikor már nem volt jó rájuk.

Még egy dolog: bár én sem vagyok oda a mintás ruhákért, az nagyon hasznos volt, hogy amikor elkezdtek maguk öltözni, a minta miatt könnyebben megtalálták a felsők elejét, és nem vették fel kifordítva. Most, hogy már vannak egyszínű felsőik is, ez néha előfordul, főleg, ha a címke a derekánál van, nem a nyakánál.

Ahogy nőnek, az ízlésük egyre kevésbé befolyásolható a szülő által, egyre inkább a hasonló korú társaik hatása érvényesül.

2020. jan. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!