Másoknak hogy jön ki 200 ezerből a babakelengye, ha nekem spórolva is a duplája lett?

Figyelt kérdés

A babavárás elején olvasgattam itt kíváncsiságból kérdéseket, ki mennyit költött babacuccokra és nyilván találkoztam a 7-800 ezres összegekkel is, de a többség ilyen 150-200 ezer forintokat írt... Én írtam az elejétől, mire mennyit költöttünk, és majdnem 400 ezer forint lett, pedig alig egy-két dolgot vettünk újonnan.


Bababútor használtan = 70 ezer ft (később is használható ruhásszekrény, pelenkázó, kiságy, új kókuszmatrac)

Fotel használtan = 10 ezer ft

Egyéb babaszoba berendezés: 30 ezer forint (karnis, lámpa, függöny és ilyenek, ez egy korábban sosem használt szoba volt)


Babakocsi 3 in 1: 130 ezer ft akciósan

Mosható pelenka: 50 ezer ft

Babaruhák 6 hónapos korig turiból: 15 ezer forint

2 lapos légzésfigyelő újonnan és bébiőr: 35 ezer forint

Mellszívó újonnan: 7 ezer ft


Kismama-dolgok újonnan: 20 ezer ft (köntös, eldobható bugyi, melltartóbetét, szoptatós hálóing és hasonlók, amik a kórházba kellettek vagy itthonra)

Egyéb dolgok : 30 ezer forint használtan és újonnan is(egy-két játék, popsitörlő, babakád, cumisüvegek és hasonló apróságok


Azt hiszem, nem vettem meg feleslegesen semmit és mint látjátok, a legtöbb dolgot használtan szereztem be, szóval szerintem tök "takarékos" voltam, szóval mégis meglepődtem a végösszegen. Ne értsetek félre, szerencsére nincsenek anyag gondjaink, csak éppen a házunkat is újítjuk, kerítés, terasz, stb. és ezért igyekeztem odafigyelni a költségekre, mert most már dolgokra is kell a pénz.


Vagy mások babakelengye alatt csak a kiságyra, babakocsira és ruhákra gondolnak, és azért jönnek ki ilyen kis összegek, mert nem számolnak bele mindent tételesen, mint én? Akkor ezek a 7-800 ezres összegek nem is olyan irreálisak, ha valaki mindent újonnan vesz?



2021. febr. 18. 09:59
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
53%
200 ezerből max minden használtan.
2021. febr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
46%
Bababutor helyett normális bútor, kiságy és pelenkazolap volt. Nem volt mosható pelus, se legzesfiygelo, se bébiőr. Mellszívó teljesen felesleges. Köntösöm mindig volt, hálóingem is, szoptatós hálóing megint csak ertelmetlen. Cumisuvegunk se volt.
2021. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
25%
A bútorokra több mint 100 at költöttél. Ez nem kelengye. Babakocsira felesleges volt annyit kidobni. Igaz mi töredékéért vettük, újonnan de kb 3x ha vittem vmerre, nem maradt el benne. Ha most tehetném biztos nem vennék v nem drágát. Légzésfigyelőt mi nem vettünk. Egyébként itt a határ a csillagos ég. Így h már tudom h mire van ténylegesen szüksége a babának, jóval kevesebbet költenék most, annak idején minden sz,art megvettem. Csak egy példa, jaj de cuki ez a kisruha, kisfarmer stb, aztán meg hónapokig rugiztunk csak. Sokkal kényelmesebb babának és a mamának is.
2021. febr. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
26%

Menj fel ilyen mamas and papas és hasonló oldalakra, ott 800 ezret egy kiságyra el lehet költeni. Igazából ez minden másra is igaz, autót is vehetsz 500 ezerért és 20 millióért is.

Én biztos nem vettem volna bútort, mert teljesen szükségtelen és az ovis gyerek már más bútort akar, úgyhogy 4 évre vetted kb., fotelt se vettem volna, kokuszmatracot vettem, de utálta, elajándékoztam. Megszületik utána még többet fogsz költeni, mert megtetszik a hinta, rezgös pihenöszék, játszószönyeg, kell autosülés, ha van autó, etetöszék, stb., mindig kell valami.

2021. febr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
42%

Babakocsit 25ezerért vettem használtan, de annyira jó, hogy a másodikkal is ezt fogjuk még használni

Kiságyat matraccal együtt 35ért, pelenkázólap rá 4000 Ft.

Egy nagy fiókos komód 40-ért az Ikeában. Ennyi volt csak a nagy kiadás.

Nem vettem mellszívót, babaútort, fotelt, lámpát, függönyt, cumit, cumisüveget meg semmi ilyesmit. Játékot egy darabot se vettem, mégis mire megszületett annyi volt, hogy azt se tudtam, hova tegyem.

2021. febr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
34%

Kb mindent ingyen kaptunk a baratnomtol és egy csomó mindent a családtagok vettek meg. Kb ennyi a mi titkunk. Egyedül legzesfigyelot vettük mi meg a ruhákat. Minden mást kaptunk.

Kisagy, babakad, adamo, pihenoszek, habtapi, mindent.

2021. febr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:

Nyilván lehet, hogy van benne egy-két felesleges dolog, de szerintem mindenkinek a kelengyéjében van olyan, ami nekem tűnik feleslegesnek és amit én nem vettem meg (pl. Adamo-hinta).


Mellszívót pl. azért vettem, hogy az apukája és a nagyszülők is tudjanak vigyázni a picire pár órát, és anyatejjel tudják közben etetni. A babakocsi volt pont az, amit nem akartam használtan venni, mert újépítésű területen lakunk, itt még aszfaltozatlanak az utak, nincs mindenhol járda és busszal fogok járni többnyire, ezek a 60-70 ezer forintos babakocsik meg elég instabilnak tűntek a mi körülményeinkhez képest.


Igen, hát a bútor, karnis, függöny talán nem a kelengye része, én azért számoltam ide, mert ezeket kifejezetten a babának vettük.

2021. febr. 18. 10:22
 8/62 anonim ***** válasza:
39%

Én is nagyjából 250 körül számítom a végét.

- járóka (használtan): 12.000

- babaágy+pelenkázó+matrac+lepedő+rácsvédő (használtan): 30.000

- 3:1 babakocsi (használtan): 40.000

- babaöböl (használtan): 30.000

- pelenkázóhátizsák (leárazott): 4.000

- ruhák (használt, leárazott új, ajándékba vegyesen, kb. 1 éves korig): kb. 30.000

- mosipelus és mosható popsitörlő (használtan, újonnan és alapanyag a varráshoz, tetra): kb. 50.000


Amit tervezek még:

- légzésfigyelő (használtan): 15.000?

- egyéb apróságok (kézi mellszívó, orrszívó, 1-2 cumisüveg, körömvágó, stb.)

- szüléshez, gyermekágyra való apróságok (betét, melltartóbetét, szoptatós melltartó)


A szoba kifestését, karnist, függönyt, szőnyeget nem számítottam, ezek nem a baba miatt felmerülő költségek, akkor is kellenének, ha másra használnánk a szobát. De egyébként nem volt nagy összeg, Ikeából szeretünk bútorozni. Olyan komódunk pedig már volt, amibe a ruhákat lehet pakolni.

Szerintem igazad van, ha az ember apróra összeszámol mindent, akkor azért nagyobb összegek jönnek ki, mint ha csak a "nagy" dolgokat nézi. És sok kicsi sokra megy. Van viszont, aki azért költ keveset, mert a nagy holmik egy részét is megörökli mondjuk családon belül, vagy eleve együtt alszik a babával, mert nem engedheti meg magának még azt sem, hogy külön ágyat vegyen. Nagyon sokféle élethelyzet van.

2021. febr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
59%
6 vagyok. Ja a bútorok meg a köntös meg a tena lady nem babakelengye... ne viccelj.
2021. febr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
85%

Off.


Azert mert valakinek nem kellett mellszivo, még nem felesleges! Nekem másfél év alatt 3x kellett, de akkor nagyon! Valoszinuleg egy mellgyulladastól mentett meg, es amikor először bedurrantak a tejtol, a pici meg nem szopizott ugye annyit, akkor nagyon nagyon kellett.

2021. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!