Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Kisfiúnak mekkora és mennyi...

Kisfiúnak mekkora és mennyi ruhàt vegyek? Milyen hamar növi ki a ruhákat?

Figyelt kérdés

Októberi baba lesz.

Egyelőre nem tudom mennyi ruhát vegyek, és miket egyáltalán.

Milyen gyorsan nőheti ki a ruhákat?


Köszönöm, aki válaszol és segít :)


2021. máj. 2. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

50est vettünk 5 db bodyt egybol kicsi lett rá, szóval egyszer sem hasznaltuk oket.

56os kellett, de abból sem vettünk sokat, mivel nagyon gyorsan nőnek.

Nekünk kb.2 hónaposan mar 62-es kellett, azaz a következő méret, de valójában baba válogatja. Attól függ, hogy mekkora súllyal es magassággal születik.


Annyira mar nem emlékszem, de most pl januárban kapott egy kiscipot és márciusban már vehettünk 1 számmal nagyobbat pedig 1 éves múlt nem sokkal.

Szóval gyorsan nőnek, legalábbis nálunk gyorsan no még most is :)

2021. máj. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezel dologal rá érsz majd nyáron augusztusban foglalkozni .gyerekek nem egyformán nőnek így felesleges be vásárolni előre és most .
2021. máj. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Body 56-os hosszúujjú kezdésnek 5-6db,aztán ha sokat kell öltöztetni naponta bukás vagy egyéb miatt lehet még hozzá venni.

Rugdalózó 56-os szintén elég 5-6db

Overálból 62-est kezdésnek,úgyis alá lesz öltöztetve 1 db szerintem elég.

Lehet venni 1-2 talpas kisnacit valamint 1-2 simát+zoknit kezdésnek.

Bundazsák a babakocsiba.

Textilpelusok

Törölköző legalább 2 db.

Ha nem lesz óriási a baba (pl nem 57cm-vel születik,akkor 2-3 hónapig is jók lehetnek. 62-es ruhákat kb fél éves korig hordják.

2021. máj. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az en fiam novemberi es 50 cm-vel szuletett. Az 56-os ruhak logtak rajta.

Nem keszultem 50-es merettel, mert mondtak, hogy nagy baba lesz. A ferjem vett par bodyt es rugit, igaz, csak 3 hetig hordta azokat.

Az 56-ost 2 honapig es a 62-es volt ra jo kb. fel eves koraig.


Az, hogy mennyi ruha kell, az fugg attol is, hogy milyen gyakran akarsz mosni. Bukasokat, baleseteket is pluszba kell szamolni.

Szerintem 10 hosszu body, 10 rugi eleg egy meretbol (en heti 2-3x mostam!). Mas ruhat nem is nagyon hordott az elejen.

Kintre volt egy csillagmonello es egy overall 62-es meretben, ezzel kihuztuk a telet. Sapikat vegyel, nekunk abbol volt 4-5 darab is, vekonyabb, vastagabb.

Zoknit nem turte, rugi miatt nem is nagyon kellett. Talpas naci nem jott be, valahogy a talpresze tul kicsi volt….

2021. máj. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben! Köszi a válaszokat! :)

Próbálok nem összevásárolni mindent, nem akarom, hogy hirtelen átnője a ruhákat, így sokat én sem szeretnék. :)

2021. máj. 3. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!