Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Anyukák! Akik vásároltok...

Anyukák! Akik vásároltok interneten használt gyerekruhát… hogyan szűritek?

Figyelt kérdés

Mostanában többször nézem ilyen adok-veszek csoportban, marketplacen, jofogason az eladó ruhákat, de olyan szemétre való ruhákba futok bele 😞 persze hirdetésben “alig használt, szép állapotú, nem játszós”


Nem vetem meg a postát, de ott még nagyobb ugye rizikó.. viszont nálunk kevés helyben a kínálat és néha beadom a derekam.

Mondjuk személyes találkozónál is azt mondja szép állapot, nem otthoni stb erre megmutatja.. térde kikopva, fakult az egész… volt olyan is, hogy varrott volt…. És tök kellemetlen mondani, hogy bocs nem nekem ez nem kell. Nyilván nem újra számítok, s az áruk sem azt tükrözi h kb. kuka


Olyan sokakat látok így üzletelni

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen?


Adtam már el ruhát, de szinte újakat potom összegért.


2021. szept. 18. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérek mindig róla közeli képeket és igyekszem olyat választani ami környéken van és személyesen megnézhetem, de szerencsére még nem futottam bele olyanba amin lett volna bármilyen sérülés, egyenlőre. Viszont olyan már történt velem, hogy kinéztem egy téli kabátot és a nő hozott 4 másikat, de nem jelezte előre, hogy az a kabát már nincs meg. Nem néztek ki rosszul azok a kabátok sem, de mind nagyon fiús volt, nekem akkor még csak kislányom volt, így nem vettem meg. Erre kiakadt, hogy Ő autózott 20 percet a semmiért.
2021. szept. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért nem vettem olyan csomagot, amiben közel bolti áron akarja adni a 4db bodyt. Annál egyszerűbb kivárni egy h&m akciót, ahol olcsóbban kapsz újat. És csak személyesen veszem át, postázásban nem bízok magán hirdetőktől. Plusz szerintem (de ezt a véleményt nem mindig osztják) azokat a csomagokat éri meg átválogatni, ahol kb kukászsákban hozzád vágnak 20 kiló ruhát párezer forintért, csak vigye el valaki. Én vettem összesen 10 ezer forintért ilyeneket, és a háromnegyede teljesen jó ruha volt, a többi ilyen határeset. Viszont annyi ruha volt benne, hogy bőven elég volt a kezdeti időszakra. Db áron ilyenkor minden maximum 200-300 Ft, ott meg nem annyira bánod, ha 2 body meg 3 rugdalozó nem az igazi, ha az összes többi meg jó minőség.


De minél idősebb lesz a gyerek, annál nehezebb, mert a használt ruha is annál többször volt az előző gyereken. Ott már inkább akciókat vadásznék üzletekben. A babaruhákat viszont ritkán hordják rongyosra.

2021. szept. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Online csak újat veszek a H&M online boltból. Ismerem már a márkát, a méretezést. Igyekszem kihasználni a kuponokat, akciókat, így nem olyan drága. Használtat csakis "élőben" veszek. (Bolhapiac, second hand üzlet)
2021. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én is próbálom személyesen intézni, de olyan helyen lakunk, ahol nem nagyon van sajnos.

Szoktam kérni mérést is, közelebbi képet, direkt rákérdezek, hogy milyen az állapota, otthoni vagy inkább ovis, szép állapot... persze megírják, hogy alig használta, átnőtte stb..


Mindig megnézem a hirdető személy profilját is, mert abból is le lehet szűrni sok mindent, kerülöm az "írástudatlanokat" is, mégis sorra belefutok. Lehet ez nem az én asztalom.

2021. szept. 18. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Én helyiektől veszek akiknek 1 gyerekük van vagy a másik mas nemű ( 1 gyerek nem hordja agyon) a legtöbb ruha jó minőségű. Védőnőnél nincsennek hírdetések?
2021. szept. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!