Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hogy tartjátok a kesztyűt a...

Hogy tartjátok a kesztyűt a gyereken?

Figyelt kérdés

15 hónapos az alany. A bölcsődében is beszólogattak már párszor meg az apja is megjegyezte, hogy a hűvös időben biztos fázik, mert iszonyat hideg a keze (3-4-5 réteg ruha alatt kétlem, de oké, amúgy nekem is konstans jeges a kezem és általában nem fázok), szóval beszereztem egy rakat kesztyűt, hogy meglegyen mindenki öröme. Össz-vissz a próbákkal együtt nagyjából 5 másodpercig volt rajta, természetesen egyből repült a cucc. Ahogy adtam fel, a másik kezével már szedte is le.


Most még így ezekben a random 10 fokokban oké, nem olyan lényeges, de hamarosan tényleg nem lenne rossz kesztyűt adni rá, amikor majd kitalálja a mínusz 10 fokban, hogy ő hintázni akar, és a fémláncba kapaszkodna közben. De így hogy? Ha egyszer odafagy, akkor majd megtanulja alapon? Azt azért talán mégse...


2021. nov. 4. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem a kezéről kell megállapítani, hogy fázik-e. A tarkóján kell. Ha az hűvös, akkor tuti fázik. A kéz kicsi, vékony és folyton kint lóg, persze hogy hűvösebb, mint a többi testrésze...
2021. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is ezt vallom, de a bölcsis gondozóknak hiába mondom, a férjem meg mindig úgy gondolja, hogy én alulöltöztetem a gyereket (mert 10 fokban nem adom rá a téli bundázott overált).
2021. nov. 4. 21:59
 3/11 anonim ***** válasza:

Na ez engem is érdekel, mert nem csak hogy hideg a keze, de jönnek az örlő fogak és kb csuklóig benyeli őket hogy aztán mikor kiveszi a szájából, nedvességtől még hidegebb legyen...


Sapkát megtűri? Nálunk az is repül le a fejéről. Néha megtűri a kapucnit, de csak ha elfelejti hogy a fején van. Arra ötlet?

2021. nov. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A sapit szerencsére megtűri. De ha éppen hisztizni van kedve, akkor az az első, ami repül. Olyan nyak alatt kötözős sapikat veszek, ilyenkor simán rákötöm a fejére, aztán úgy vegye le, ha tudja (ha nagyon akarja, akkor azért megoldja, de legalább nem a 6 sávos út közepén sikerül levetnie magáról).
2021. nov. 4. 22:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is utálom a kesztyűt, csak akkor veszem már fel, mikor bringázás közben fel perc alatt lilulnak az ujjaim és csordul hozzá a könnyem a fájdalomtól. Át szokták vezetni fonallal a ruhán, így nem tudja eldobálni. Vettél neki 1 ujjast is, hátha az bejön? Amúgy ne legyen kívánságműsor, add rá és add fel 20x, ha leveszi! Ha nincs kesztyű, nincs hinta. Van kedvenc meséje? Másásat se veszfel vagy Peppa malacost?
2021. nov. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egyujjas kesztyűket vettem. A küzdelembe én előbb belefáradok, tényleg úgy képzeld el, hogy miközben igazgatom be az ujját a kis lyukba, a másik kezével már húzza lefelé. És én megértem, hogy nem szereti, én se szeretem, de azért na, hamarosan tényleg hideg lesz, jobb lenne már az előtt hozzászoktatni, hogy lefagynának az ujjacskái.


Nem nagyon nézünk meséket, de meg most ilyen sima egyszínűket vettem, gondolván hogy egyszerűbb lesz mosni, ha összepiszkolja. Gondolod, hogy ha mondjuk Bogyó és Babócásat kapna, azt szívesebben magán hagyná? O.o

2021. nov. 4. 22:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Sose volt kesztyű rajta. Kell a keze a jàtszàshoz.
2021. nov. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Bocs, de te szeretnél 10, 20, 30 fokban kesztyűben lenni? Nem hiszem. Majd ha mínusz 10 lesz, akkor talán fel akarja venni, vagy nem, de akkor sem lesz baja kesztyű nélkül.
2021. nov. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

9!

Ezt cáfolnám... Ismerősöm 2 éves kislányának fagyási sérülései lettek, elfagytak a kis ujjai, mert nem figyeltek rá, hogy legyen rajta meleg kesztyű. Ő meg a hóban játszott.


Nagyon hamar elfagy egy olyan pici ujjacska!!

2021. nov. 5. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Enyém szereti. 5ujjaswt lehet venni egész kicsit.
2021. nov. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!