Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Elfogadnátok úgy a babaruhákat...

Elfogadnátok úgy a babaruhákat, hogy a felajánló kijelentette, hogy kéri majd vissza őket?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 22. 08:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Én nem. De csak amiatt, mert sose tudom mit kitől kapunk. Nincs agyam ezeket megjegyezni 🥴
2022. ápr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

Természetesen.

Sőt, nálam alapvető, hogy vagy rákérdezek, amikor elhozom, vagy amikor már feleslegessé válnak, felhívom, hogy visszaadjuk-e.


Megjegyzés:

Ha nem várható, hogy újabb gyereknél tudnánk használni, akkor csak örülnénk, ha visszaadhatnánk. Szűkösek a tárolóhelyeink, nem tudjuk még a kinőtt ruhákat is tárolni. Ami kidobásra érett, azt persze ki lehetne dobni (ha nem kell annak, aki adta), de sok olyan van, amit kidobni sajnál az ember. Úgyhogy maximum Vöröskeresztnél vagy más helyeken próbálja az ember leadni.

Szóval nekünk csak könnyebbség, ha visszaadhatjuk.

2022. ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Én elfogadtam így az unokatestvéremtől. Nekem is jobb volt így, hogy utána nem kellett tárolgatni. Ráadásul egy csomó pénzt megspóroltam így. Attól sem kell félni, hogy baja lesz a ruháknak, mert nyilván a pici baba nem teszi tönkre. Nagyon gyorsan nőnek a babák, csak rövid ideig használnak 1-1 méretű ruhát.
2022. ápr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is így kaptam a legjobb barátnőmtől, nekem 1 évesem van már, ő újra kismama. Ahogy kinőjük, adom is vissza rendszeresen. Én is örülök, hogy nem kell tárolnom a sok kinőtt ruhát.
2022. ápr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
A ruhák 99%-át a tesómtól kaptuk/kapjuk, és kéri is vissza, mert náluk már úton a következő. Még örülök is neki, mert legalább nem kell vesződnöm a kinőtt cuccokkal.
2022. ápr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy elég régi ruhákról van szó, már legalább 3 gyerek használta. Ők már nem akarnak több gyereket, nekünk az első lesz, szeretnénk majd neki testvért is.
2022. ápr. 22. 09:02
 7/24 anonim ***** válasza:
83%

Az attól függ.


Ha azt mondja, majd neki is kellene a következő babához, de nem baj, ha tönkremegy belőle pár, és tudnám, hogy tényleg nem sértődik meg miatta, akkor igen. Mert pici babák nemigen teszik tönkre a ruhákat, de lehet, hogy benne marad valami kakafolt vagy kiszakad, bármi. A franc se akarna erre figyelni.

2022. ápr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ezzel az a nehéz, hogy több helyről kaptunk ruhát, nem lenne egyszerű kiválogatni. Szóval a visszaadósokat meg kellett jelölni. De nálunk inkább az a tipikus, hogy ide-oda passzolódnak a babaruhák a rokonok között, és már senki se emlékszik, hogy melyik honnan származik.
2022. ápr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én elfogadnám, ráadásul elég jó a memóriám, simán megjegyzem melyik ruha honnan van. :D

Mi egy barátnőmmel beszéltük, hogy lehet ezt csináljuk, mert neki az első gyerek lány, nekem fiú, és mindketten lányos/fiús ruhákat vettünk, szóval ha a második gyerek ellenkező nemű, akkor cserélünk ruhatárat.

De ha valahogy furán venné ki magát nálatok ez, akkor nem vesződnék vele. Párezer forintért zsákszámra vágják utánad az alig használt babaruhákat, ha nem szeretnél újat venni, és ott vissza se kell adni.

2022. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
7-sel egy a véleményem.
2022. ápr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!