Felesleges lenne neki a supinált cipő?

Figyelt kérdés
A 15 hónapos fiam bal lába befelé áll, ortopéd orvos szerint tartásbeli probléma, masszírozni, tornáztatni kell. Érdemes neki venni supinált cipőt? Tudom, inkább lúdtalpra és bokasüllyedésre ajánlott, de elvileg egészséges lábnak sem árt. Vagy teljesen felesleges, úgysem korrigálna semmit?

#cipő #15 hónapos #Supinált #Tartásbeli probléma
2022. máj. 4. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk segített a befelé dolo lábra
2022. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam, mert csak a lábfeje áll befelé. Nem tudom, ez mennyit változtat a dolgon.
2022. máj. 4. 12:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem ördögtől való dolog a szupinalt.
2022. máj. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem konduktor mondta a következőket: a supinalt cipő idő előtt, ill. ha nem indokolt, csak elgyengíti a lábboltozat izmait, így segítség helyett csak ront a gyerek lábán, az egészséges lábaz elrontja. Lábboltozatot, helyes lábtartást a mezítlábas járkálás erősít füvön, egyenletlen talajon. A torna is nagyszerű. Ráadásul még nagyon kicsi, most alakul a lába, ha most eltolod egy indokolatlan supinált cipővel, akkor az abból eredő károk miatt lehet ortopéd orvoshoz rohangálni vele. Nekem a konduktor kifejezetten ellenezte, mozgásfejlődéses szakmai csoportban ugyanezt olvastam. Én saját ötletből tutifix nem adnék neki, semmilyen ortopéd fórumon nem javasolják indok nélkül a supinalt lábbeliket, ha az ortopédorvos nem javallotta kifejezetten!!!, akkor nem vennék neki.

Utolsó érv: anyukám is abban a divathullámban nevelt minket, amikor mindenre IS ajánlották a supi-cipőket, első cipőnek mindannyiunknak ilyesfélék voltak, kisebb testvéreimnél emlékszem is a vásárlásra. Nos, felnőve mindannyiunknak ugyanúgy bedől a bokánk, nem hogy nem segített, a mai szakmai hozzáállás alapján csak rontott rajta...

2022. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként pedig józan ésszel a befelé forduló lábat izomtónus-eloszlás okozhatja, az "húzza" rossz irányba a lábfejet, ezen pedig valóban az segít, ha a feszes oldalakat kitornáztatod, masszírozod, hogy engedjenek. Az, hogy extrán megtámasztod, a rövidült izmoknak nem segít.

(4-es voltam)

2022. máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az orvos gondolom, javasolta is volna, ha érdemes lenne venni. De így akkor nem is foglalkozom evvel. :)
2022. máj. 4. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!