Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Milyen és mennyi ruhát vittete...

Milyen és mennyi ruhát vittetek (terveztek vinni) a babának a kórházba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Azt olvastam, hogy két szet kell + kardigán + takaró. A két szet azt jelenti, hogy egy 50-es és egy 56-os? Hosszú ujjú body?? Ki hogyan csinálta/csinálja majd? Köszönöm! 😊


2022. máj. 21. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Én is mindent vittem, végül csak pár rövid ujjú body és pár hosszú ujjú kezes-lábas body kellett, meg sapka kell a buksijára,ha netán huzatos a hely. Ha van körme akkor kesztyű vagy babazokni a kezére. Persze jól jön egy kis takaró ha valamiért bent hűvös lesz vagy kint fúj a szél. Arra a 3-4 napra nem kell sok minden,de vigyél több napra, az a biztos😉
2022. máj. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Kardigán?? Felesleges, kényelmetlen.

Egyébként attól függ, hogy adnak bent ruhát és csak a hazahozatalra kell saját vagy neked kell gondoskodnod végig a ruháról. Meg nyilván attól is, hogy apuka tud-e váltást hozni, nincs-e látogatás korlátozás; mennyi időt töltötök bent: csak a minimumot vagy komplikáció esetén többet.

2022. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

A két szett azt jelenti, hogy két váltás, tehát 2-2 db mindenből. Az 50-est szerintem nyugodtan otthon is hagyhatod, az elég ritka, hogy arra legyen szükség.


Nem tudom, hogy mikor szülsz majd milyen idő lesz, de érdemes inkább hosszú ujjú body-t vinni és kisnadrágot hozzá még akkor is, ha meleg lesz, mert az újszülöttek még érzékenyek az időjárásra (leginkább a szélre gondolok itt). Természetesen ha 40 fok meleg van, akkor nem feltétlenül kell sokréteg ruhába öltöztetni. Én tavaly nyáron szültem, akkor amikor jöttünk haza olyan 25-26 fok volt árnyékban, borult volt az idő és enyhén fújt a szél. Hosszú ujjú body+kisnadrág volt a babán, és takaróba volt pólyálva. Nem fázott, és nem is volt melege. De mondjuk nem is voltunk kint sokat a szabadban, csak annyit, amíg a kórházból a kocsihoz értünk, illetve a kocsiból kiszállva besétáltunk otthon a házba. A kórházban viszonylag meleg volt, nem tudom hány fok, de olyan 24-25 körül biztos volt akkor. Nálunk adtak bent a kórházban ruhát a babákra, a csecsemősök egy rövidujjú body-t és egy kezeslábast adtak rá, plusz takaró volt még rajta. Így jól érezte magát, de például a szobatársam babája ugyanebben izzadt és nem érezte jól magát. Szóval készülj ilyennel is olyannal is, az a biztos.

2022. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Semennyit. Az apja hozott be a hazaengedés napján egy bodyt, rugdalózót és egy plüss bundazsák féle valamit.

A kórházban adtak ruhát mindenkinek

2022. máj. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
Adnak ruhat.
2022. máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem feltetlenul, honved kórházban biztos hogy nem adnak, nekem kellett vinni, már szülés alatt kérték tőlem a ruhát a gyereknek... Mondjuk én speciel nem szeretem a gyereken a kisnadragot mert dupla macera peluscserekor levenni, felvenni, főleg hogy minden ruhazkodaskor üvölt, másrészt csekkolni is egyszerubb kis alul csatos bodyban hogy van e a pelusban valami
2022. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Aznap hozta be a kikészített ruhát férjem,mikor haza jöttünk. 2 méretet készítettem ki.

Amit vinni kellett : pelenka, positörlő, kenőcsőt adnak, fertőtlenítőt adnak. Textilpelenka büfihez, vagy a feje alá, saját kis pokrócot is vittem. Vihetsz kis sapkát, kesztyűt ha gondolod ne karmolássza össze magát.

Mellszívót vittem, cumisüveget, jobb szeretik ha viszel sterilizáló zacskót ezeknek a dolgoknak.

2022. máj. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

én 4 db-ot vittem mindenből, férjemnek második nap hoznia kellett be pluszba mert a babám annyira sokat bukott az első időkben, hogy az első nap/este elhasználta az összeset.


szerintem vigyél 50-t is legalább a fotózásra (ne lógjon rajta mint tehénen a gatya), én szerencsére nem hallgattam azokra akik szerint elég az 56, sőt inkább 62 kell, mert az 56-ban elveszett az 52 centivel született babám.

2022. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

3-as vagyok


Azok, akik lehúzták a válaszomat, megírnák erre az indokot?


A kérdező kérdésére feleltem a saját tapasztalat alapján, ahogy azt egyébként a kérdező is kérte a leírásban. Nem értem, hogy ebben mi az, ami miatt nem megfelelő a válasz, amit adtam...

2022. máj. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Pécsen bentlét alatt ottani ruhát kap, csak hazahozós szettet kell vinni
2022. máj. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!