Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért nem értik meg a rokonok,...

Miért nem értik meg a rokonok, hogy nem kérünk kölcsönbe babaruhákat?

Figyelt kérdés

26 hetes terhes vagyok. Az unokatestvérem szinte erőszakosan próbálja rám erőszakolni az ő babaruháikat, amit egyébként is csak kölcsönbe adna. Nekem ezzel az a problémám, hogy az összes ruhán éreztem, hogy penészes vagy dohos szaga van a helytelen tárolás következtében, illetve ahogyan láttam párat, nem olyan tartós, minőségi anyagok (pl. pepcos kinyúlt body-k és már felnőtt benne 3 gyerek alapjáraton) .

Vagy pl. múlt héten vettünk egy teljesen új babakocsit, erre megkaptam, hogy minek vettem amikor nekik ott van a tizen x éves, kölcsönadják azt is. Nagyon sokszor visszautasítottam, hogy nem kérjük, mindenből újat szeretnék, amit anyagilag meg is tehetünk szerencsére.

Többször kijelentette, hogy szerinte inkább örülni kellene, mert ők mekkora segítséget nyújtanak és mi pedig visszautasítjuk.


2022. aug. 9. 05:26
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
99%
Ez tényleg rossz,hogy az ebernek van egy elképzelése és tukmálnák rá a sz..rt.Én kaptam kölcsön ruhákat,kiságyat stb,de nem jó mert ha meg lesz valami baja,akkor hogy adod vissza.De pl.babakocsibol uj volt,meg pár dologbol.Amugy nekem apám ilyen és ku...vára idegesít.Minden sza..t hoz ami már neki nem kell.Pl.ide hozott egy ezer éves slagot hogy neki van,ne vegyünk.Erre spriccel mindenhonnan.Nekunk van belőle szemét.Szoval én megértelek.
2022. aug. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
59%

Amiben három gyerek felnőtt, arra ne mondd, hogy nem tartós...


És ha nem ismered a szót, hogy nem, a gyerekkel is lesz bajod.

2022. aug. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
50%
2-es: Ez jó 😄
2022. aug. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Mint írtam is, megmondtam nekik, hogy nagyon aranyosak, hogy segíteni szeretnének, de NEM kérjük. És akkor következik a kérdés, hogy de miért nem? Elmondom nekik, majd a következő találkozásnál kezdődik előről, hogy mi nem fogadjuk el a segítséget, ők is örültek volna a helyünkben annak idején.

Tehát már kb 8-10 alkalommal nemet mondtam.

2022. aug. 9. 06:14
 5/45 anonim ***** válasza:
33%
Annyira bírom, amikor rokonok akarnak segíteni olyanoknak, akiknek szorít a gyémántcipő! Minek? Adnám olyanoknak, akik tényleg rászorulnak, ti meg vegyetek meg mindent 3x áron a Brandonban, aztán jóvan!
2022. aug. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
4%

"Tehát már kb 8-10 alkalommal nemet mondtam." :DDDDDDDDDDD


A gyereknél ez ennek sokszorosa lesz :D

Annyira szánalmas leszel, te! :D

2022. aug. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
97%

Most mit cseszegetitek a kérdezőt, tényleg k*rva idegesítő, mikor valaki századjára sem érti meg a nemet és hordja a kacatokat.


Nálunk a férjem mamája ilyen, mindig hoz egy csomó béna ruhát meg cipőt a turiból, és nem lehet vele megértetni, hogy nem kell, akkor is hozzá legközelebb is.


Félreértés necessék, én örültem a sok kapott ruhának, mikor babát vártam, de a tukmálást, na azt utálom. Ha valaki csak kölcsönbe adta volna, azt meg el sem fogadom.

2022. aug. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
99%
Én abszolút megértem a kérdezőt, nekem is volt hogy ide hordtak egy fél gyerekszobát, azzal, hogy ami nem kell azt nyugodtan dobjuk ki. Társasházi lakásban minthogyha ez olyan egyszerűen menne.
2022. aug. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
6%
A tukmálás tényleg idegesítő, és az is, ha valaki nem ért a szóból. Viszont egy gyerek irtó drága mulatság, és amíg kicsi, rövid ideig tud csak egy-egy méretet hordani, tök nagy pénzkidobás mindenből újat venni. Nyilván, ha tényleg használhatatlan állapotú az a ruha, akkor ne fogadd el, de a babakocsit (amit szintén max 3 évig fogtok használni) nem értem, miért utasítottad vissza.
2022. aug. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
62%

9 mondjuk a babakocsinal nem mindegy milyen és hol fogod használni. Valaki az emeletről nem akar lecipelni egy nyiklo nyakló ezer éves batart.

Amúgy meg a babakocsi státusz szimbólum. Az vagy amit tolsz.

(Én mondjuk nem vagyok gazdag, ha akartam volna se tudok beszállni ebbe a kivagyisagba, használt noname babakocsink volt)

2022. aug. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!