Anyukák, akik szoktatok varrni (pl babaruhát)! Honnan tanultatok?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok. Van itt olyan, aki szokott varrogatni? Kis nadrágot, bodyt, pelust stb. Honnan érdemes inspirálodni? Milyen magyar/külföldi oldalakat ismertek? Facebook csoport van a témában?
2023. jan. 13. 14:25
 1/7 Derjaderja ***** válasza:
30%

Én ruhát nem tudok, de géppel varrni egy varrótanfolyamon tanultam várandósság. Ott volt utána ruhavarrás tanítás is. (Csak addigra "megszültem").

Guglizz rá

2023. jan. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Anyukám varrónő 🤷‍♀️
2023. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért ruhát nem varrnék, nekem az bonyolult. Általában téglalap alakú, egyenes vonalakból álló dolgokat varrok géppel. Anyunak is volt varrógépe, párszor megmutatta, mikor gyerek voltam, a befűzést, öltéskiválasztást, varrást (simán egy kendő közepére). Meg hogy hogyan kell behajtani a szegéshez például. Ez már elég ahhoz, hogy fejkendőt, zsákocskát, bevásárlószatyrot, vagy akár fali zsebes tartót varrjak. Aztán ahogy ezekbe belejöttem, meg-megpróbáltam bonyolultabbakat is, aminél ívesen kell varrni (nálam egyelőre ez a bonyolultság non-plus-ultrája), de abban egyelőre nincs nagy gyakorlatom.
2023. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Nem varrok babaruhát, szerintem nem éri meg. Sok idő, macera, és ha elrontod, és ki kell dobni az anyagot, jó nagy ráfizetés, miközben manapság már új ruhákat is tök olcsón kapni, és a használtak közül is jókat lehet találni. Magamnak varrtam egy-két dolgot, a varrógép használati utasítása és a burda szabásmintához az utasítás elég volt hozzá.
2023. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én félig meddig rákényszerültem, mert a fiam olyan alkat, hogy egyszerűen nem találtam neki normális nadrágot. Nem akartam mindig gumizgatni, ami leesik a derekáról. Szóval én a nadrágokkal kezdtem, nagyon jó ingyenes szabásminták is vannak, leírással, akiken egy kezdő is könnyen kiigazodik. A nadrágok után kaptam kedvet a többihez, mostmár magamnak is rendszeresen varrok pólókat, felsőket, karácsonyra pulóvert kapott az egész család 😁

Népszerű szabásminta lelőhely az etsy.com vagy a makerist, ahol sok az ingyenes is illetve gyakran van 2 eurós/dolláros akció. Anyagilag megérni tényleg csak egy bizonyos méretig fogja, de ha az ember hobbiként fogja fel szerintem annyira nem számít. Meghát szuper és egyedi ruhák készülhetnek ;)

2023. jan. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ha gondolod csatlakozz facebookon az EREDETI varrómamik csoporthoz, sokan posztolnak szuper holmikat, és tanácsot is bátran lehet kérni.

Pelenka varrasos csoport is van - pelusvarras kezdőknek és profiknak - néven ha jól emlékszem.

5-ös voltam

2023. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, ez hasznos válasz volt!

Sokszor nem is újat akarnék csinálni, hanem pl. Kaptunk egy hálózsákot, eleve lukas az alja kicsit és csinálnék belőle totyogòs zsákot.

Vagy több ruha már nem olyan jó és azakbol alkotnék újat.

2023. jan. 14. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!