Ez msot tényleg ennyire elitélendő dolog?

Figyelt kérdés
Annyira rossz, hogy az öt éves gyerekem divatos ruhákban jár, hord ékszert, festem a körmét ( néha elviszem manikűröshöz ), jár fodrászhoz, de néha én is begöndörítem, kivasalom a haját, festek bele ( kimosható ) rózsaszín csíkokat. Van parfümje, gyereksminkje, stb. Mindig megkapom, hogy szar anya vagyok, a gyerek majd egy rib@nc lesz, ha felnő. Komolyan ennyire elítélendő? Én nem érzem így.

2012. szept. 19. 19:19
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Igen mert még csak öt éves, még gyerek és nem felnőtt! Babáznia kéne még ilyenkor és nem festeni magát. Normális, hogy érdeklődik a szép ruhák meg a sminkek iránt, de nem szabad túlzásba vinni. Az meg, hogy vasalod a haját ne tedd már neki most tönkre..
2012. szept. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
85%

Nekem ezek egy része belefér más része nem annyira. Meg fontos hogy emellett más is fontos legyen ne csak ez legyen a közös program téma stb. hanem más dolgok is, különben tényleg téves értékítélethez vezethet a dolog, azt gondolhatja csak a külsőségek a fontosak.

Nekem 3 éves a lányom. Imádja a nyakláncokat, karkötőket. Fűzünk együtt rendszeresen amiket hord is nagy örömmel. Aranyat ezüstöt nem adnék rá természetesen.

A haját rendszeresen elkészítteti de nem göndörítésre vagy vasalásra gondolok úgy gondolom az rosszat tesz a hajnak.

Én se szoktam csak nagy ritkán.

Parfüm is ha olyan játék, miért nem használhatná.

A sminkelést tartom nagyon nem odaillőnek egyedül. Otthon persze oké, de külvilágba kizárt hogy kifesteném!! nem szabad kitenni olyan inzultusoknak olyan emberek vannak akik betegek és nem kell még külön felhívni a figyelmüket a kislányra.

2012. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Fodrászként mondom, a kis haját nem kéne már most gyepálni hullámokkal. A körömfestés, hát azért korai, a smink is. Ha otthon játékból csináljátok, azt én is csináltam az unokahúgaimmal, de a sógornőm el nem engedte volna Így óvodába, pedig egy nagyon nőcis nő.Nem kell belőle egy kis papagáj csinálni, főleg, hogy ez még csak neked jelent valamit.
2012. szept. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
95%
a hajpödörítés vagy simítás abszolút elítélendő, épp azért amiért azt fentebb is említették. igaz a többi miatt sem néznék jó szemmel rátok az utcán... elég megdöbbentő lehet egy bongyor hajú, körömlakkal kikent, festett arcú 5 évessel találkozni,akin ékszerek vannak. a manikűröst meg igazi pénzkidobásnak tartom! bár meg kell vallanom, ez mind a ti dolgotok. senkinek semmi köze hozzá, viszont egy cseppet se lepődj meg, ha ezért elítélnek az emberek és netalán a gyermeked is rossz színben tünteted fel ezáltal!
2012. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha élő játékbabaként kezeled a gyereked, ne lepődj meg, ha egyesek furcsán néznek rád. Mi értelme festéssel,vasalással és göndörítéssel tönkretenni a haját? Nem lehet szépen befonni, pántot rakni bele? A smink is teljesen fölösleges, és a manikűrös is. Könyörgöm, még kicsi lány, nem apró nő. Ha fested néha a körmét, otthon, mert érdekli, az elfogadható, de rendszeresen, az már túlzás. Az, hogy fodrászhoz hordod, nem kirívó, de nem mindegy milyen frizurát kértek neki. Szerintem kicsit túlzásba estél ezen a téren, de a te dolgod eldönteni, mi a legjobb a gyerekednek. Csak azért írtam véleményt, mert kérted.
2012. szept. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé rossz úton jársz szerintem. Nagyon túlzásba viszed a gyerek csicsázását, teljesen feleslegesen, ráadásul rossz értékrendet tanítasz neki. Túl sok hangsúlyt fektetsz a külsejére, ő ezt fogja normálisnak tekinteni, és nem fogja semmi más érdekelni, csak önmaga meg a "szépsége". Felszínes lesz nagyon.

Szerintem egy felelős szülő nem ilyen életet szán a gyerekének, nekem ez furcsa nagyon.

2012. szept. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy gondolj bele, amit csinálsz, azzal, szexuális tárggyá teszed a gyerekedet. Ahogy írták előttem, egy felnőtt nő kicsinyített mását hozod létre. Szinte törvényszerű, hogy 10-12 éves korára már mesterien fogja "riszálni", tenni magát (sajnos lehet látni ilyen koravén kiscsajokat), 12-13 évesen már napi rutin lesz a szex.

Koraérett,felszínes kiscsajok témakörben ajánlok neked egy filmet, elég durva, de mindenképp nézd meg, és gondolkodj, olyan gyereket akarsz-e nevelni, amilyen ott a főszereplő kiscsaj.(És olyan sorssal)

A film címe Megan is missing

2012. szept. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindenben egyet értek az elôttem szólókkal, magam is ezeket az érveket hoztam volna fel. De mivel már megtették, így én már nem teszem. Csak arra kérlek, hogy ne csináld, ha nem akarod, hogy a lányodnak ennyire fontos legyen a külsô. Mondjuk azt nem gondolom, hogy biztosan napi rutin lesz a szex 12-13 éves korban, de ez is benne lehet a pakluban. Gondold át a dolgokat.
2012. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom magam régimódi anyának, de erre én is azt mondom, hogy együtt ez már sok. Egy 5 évesnek nem erről kéne szólni az életének. Valószínű már ő is tudja, hogy ezekkel kitűnik a többiek közül és ez már rég nem jó. Az élete ezután mindig arról fog szólni, hogy más legyen mint a többiek, mert egészen korán hozzá szokik.

Én is szoktam festeni a lányom körmét, néha, alkalmanként, otthon. Felaggat magára mindenféle ékszert amit nálam talál, de azt is csak otthon, játékból. Mindez csak játék, de az amit te csinálsz, az már nem.

2012. szept. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%
És még ott van az is, hogy miért teszed ki ilyennek a lányod? Tudod jól, hogy megfogják szólni. Miért kell neki hallgatni a megjegyzéseket?
2012. szept. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!