Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Anyukák, akik NEM Vateráztok,...

Anyukák, akik NEM Vateráztok, (és nincs/nem lesz kistesó), mit csináltok a kinőtt ruhákkal, megunt játékokkal?

Figyelt kérdés
Mi nem terveztünk több gyereket a férjemmel, ezért nem akartam nagyon sokáig tárolgatni a lányom kinőtt ruháit. Barátnőim és ismerőseim közül pedig senki nincs, akinél jöhetne baba. Így maradt az, hogy végül elkezdtem Vaterázni. Ti, akik nem adjátok el a rucikat, játékokat, van kinek adni, elajándékozzátok, vagy csak tároljátok? (Úgy, hogy nem terveztek már kistesót)

2012. okt. 27. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Az az igazság a vaterán nagyon kevés pénzért lehet már venni, jobbnál jobb ruhákat, általában csomagokat vesznek meg, és úgy kb 50 ft-os darab áron adják el. Én tárolom őket, rengeteg gyönyörű kislány, kisfiú ruháink vannak.

Egyenlőre nem tervezek babát, többet de ha a sors úgy hozza, elfogadom és boldogan felnevelem!:)

2012. okt. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Jégtánc ***** válasza:
100%
Bevittem az egészségházba ahol a védőnőm meg gyerekorvos van és odaajándékoztam rászorulóknak .
2012. okt. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk mondjuk van kistesó, de a saját megunt/kinőtt ruháinkat odaadjuk a szegényeknek. Nekünk a gyülekezetnek van ilyen szeretetszolgálata, de Vöröskereszt vagy Máltai Szeretetszolgálat is van szinte mindenhol.
2012. okt. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is vateráztam a kisfiam ruháival, de csak amíg itthon voltam vele, utána már nem volt rá időm. Most a jobbakat munkatársam kisfiának adom, a használtabbakat a védőnőknek.

Most viszont bajban vagyok, mert a kislányomnak sehogysem találok jó áron ruhákat...

2012. okt. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bár, mi tervezünk kistestvért, de így is sok ruhát eladtam vagy elajándékoztam. Fillérekért tudok másikat venni, ha pedig lányom lesz, nem hiszem, hogy állandóan a fiús ruhákat adnám rá.

Bababörzén adtam el párat, azt vissza is forgattam, vettem a fiamnak a mostani méretűeket. Mindig botlok olyan emberekbe, akik nem tehetnek a rossz helyzetükről, de a baba már úton van, így nekik adtam pár holmit.

2012. okt. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az "első garnitúrát", azaz az összes 56os méretű ruhát én a helyi kórházba vittem be, ahol szültem. (Jaj, amit a kislányomra ráadtak születésekor, volt vagy 68as...így gondoltam jól fog jönni. Remélem a gyerekekre adták rá, és nem vitte haza az ott dolgozók valamelyike - mert már sajna ilyet is hallottam)

Onnantól viszont jött az eladás. A vásárlással vannak nekem is inkább godnjaim, a vatera elég drága lett, és nálunk a bababörzék is elég drágák. Turi meg nincs. Újakért meg kisebb vagyont nem adok ki.

Ja, és persze nálunk is volt olyan, hogy kevésbé jó állapotú, amit a védőnőhöz vittem be.

2012. okt. 28. 09:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3 lányom van, mellette a tesóméknál is 2 lány. Cseréltük a ruhákat, mentek körbe körbe és mindegyik kapott újat is bőven. A legnagyobb lány 19 éves, a legkisebb lassan 3 éves.

Az az igazság, hogy a félretett ruhák kis töredékét lehet csak használni most a kicsinél. Nagyon sok divatjamúlt, rossz minőségű ruhák voltak bezsákolva. A gumis részek mind tönkrementek, mehettek a kukába, kár volt tárolni.

A kislányomnak szinte minden ruháját turizom, alig van elvétve egy-egy darab amit örököltként rá tudok adni, azt is inkább játszósnak.

Én már azt csinálom, hogy az utána következő méretet (8 éves lány által kinőtt) ruhákat átválogatom, a jobbakat eladom a vaterán, a többit viszem ruhagyűjtőbe.Már nem tartogatom tovább. Nem hiszem, hogy 5 év múlva, mikor a kislányom belenőne, még divatosak és használhatóak lennének.

A fél padlást elfoglalják ezek a ruhák, szerintem kár rakosgatni, csak rengeteg munka örökké válogatni, ide oda pakolni. Persze itt 4 lány kinőtt cuccairól van szó.

2012. okt. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3 bigém van,nem terveztünk többet,így az egyik mindenkit ismerő ismerősömnek adtam oda,aki olyanoknak adta át,akinek tényleg szüksége van rá és nem eltüzeli!! A családsegítőbe pont ezért nem akartam beadni,mert oda olyanok is járnak,akik fűteni viszik a ruhákat...
2012. okt. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Add nekem!:)De most komolyan!
2012. okt. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!