Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mosási kérdésben segítség?

Mosási kérdésben segítség?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy hány fokon mossátok majd/mostátok át a ruhácskákat?Betehetem a gépbe a takarót ill. lepedőt is a ruha mellé?A puha textilek 40 fokon nem lesznek durvák,nem szöszölődnek?Az új rucikat előtte kiöblítem,nehogy eressze a színét.Úgy jó?Ha valami tanácsotok van vagy kihagytam valamit leírnátok nekem?Előre is köszönöm mindenkinek.

24 hkm


2013. jún. 9. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

40 fokon. Betehetsz bármit a ruha mellé, plüssöket is majd. Ha valami extra koszos, saras takaró vagy kakis ruha, azt vagy öblítsd ki, vagy mosd a tieitekkel, és utána egy babamosás. Az, hogy durva vagy szöszös lesz-e, az anyagán múlik.

Az újakat én ecetes vízbe is beáztattam, az megfogja a színét.

Legelőször, amikor elővettem a kölcsönkapott és új ruhákat is, kétszer is átmostam, és úgy tettem be a szekrénybe.

Első lányom ruháit külön mostam, kb 1,5 éves koráig.

Másodikét már együtt mosom a miénkkel születésétől kezdve, csak első pár hónapban mosás után az övéit visszatettem a gépbe egy öblítésre.

2013. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kerria ***** válasza:

Ha újonnan vett ruháról beszélünk, azt első körben mindig az előírtaknak megfelelően mosom ki.


Ha használt ruhát kapunk, akkor azt 60 fokon mosom ki első körben.


Amikor már mi használjuk a ruhát, akkor is 40-60 fok között mosom, egy-két kivétellel (ünneplős ruha pl.). Ha foltos lett (étel, kaka...) akkor áztatok folttisztítóval és 60 fokon mosok.


Plédek szöszölnek néha, így azt a mi ruháinkkal együtt mosom, mert azon nem látszik meg.


Bolyhosodással nem foglalkozom, mert van rá kis kézi, elemes gépem, meg az hőfoktól függetlenül, a sima használatban is bolyhosodik.


Így csinálom én.

2013. jún. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A rucik nagyrésze turis és örökölt lesz.Lehet akkor inkább 600 fokon mossam?Vagy csak a fehéreket mossam magasabb hőfokon? A foltokra mosószappant használok majd.

Na az az érzésem,hogy túlbonyolítottam :-)

2013. jún. 9. 14:27
 4/6 A kérdező kommentje:
60 fokon bocsi
2013. jún. 9. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem a fehéreket sem érdemes magasabb hőfokon mosni.


turisakat esetleg egyszer mosd ki 60 fokon, utána csak 40-en.


Ha tudsz, 30 fokon is moshatsz, a kicsi babaruhák szinte nem is lesznek koszosak, elég nekik.

2013. jún. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a turisakat és örökölteket is 30 fokon mostam/mosom, egy jó adag vanish-sel, és a mosógépnek azzal a programjával, ami extra adag, bő vízzel mos, sokszor öblít. Utána pedig újszülöttnek HA mosószerrel még egyszer, szintén 30 fokban (én a dm-ben kapható Norit nevűt használtam), később meg Tomi babamosószerrel. A forró vasaló úgyis még egyszer fertőtleníti a rucikat, én nem tettem 60 fokba, hogy ne menjenek tönkre.
2013. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!