Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Milyen és mekkora ruhákat...

Milyen és mekkora ruhákat vegyek (még) novemberi babának?

Figyelt kérdés

Kisfiú lesz az már biztos.

Vettem 9 hosszú ujjú bodyt 56-os méretben.

2db talpas nadrágot 56-os méretben, és 1et 50-es méretben.

Zokni 3db.

1 ing nyakas hosszu ujjú.

1 hossz rugdalozó van kapucnis.


Harisnyát 3-4et gondoltam venni.

Meg nem tudom, hogy nem hulyeseg-e, de overallt 62-est szeretnék venni. Mert eleinte ugyse megyunk el sokszor. Amire jobban kimozdolunk, addigra ugyis "bele nő" és nem kell egy télre 2 overallt venni.


Kispulcsit? Meg mit vegyek? Hany darabot? Mekkorát?


Köszönöm a segítségeteket.


2014. júl. 2. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Otthonra én még vennék néhány 56-os rugdalózót(kapucni nélkülit) Nekünk bazi nagy volt a 62-es bundazsák, ettől függetlenül el tudtuk benne hozni a kórházból. Amúgy kellene még sapi is. Hirtelen nem jut több minden eszembe, de tök jó listák vannak a neten, hogy milyen ruha kell egy téli babának.
2014. júl. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vennék a helyedben 4-5 ujjatlan benti rugdalózót mindenképp, meleg sapit. Novemberi babának szerintem jó a 62-es overall, mi azt vettünk, de óriási volt. Mai fejemmel 56-os overallt vagy 62-es bundazsákot vagy overzsákot vennék. Inkább az utóbbit. Harisnyát egyet sem vennék. És még egy melegebb termo kardigánt vennék. Éjszakára nekünk bejött a hálózsák télre.
2014. júl. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fiam tavaly okt 26-an szuletett. Elso gyermek, elotte en is tok fogalmatlan voltam. Az overalt veletlenul jol eltalaltam. Vettem egy 62-es atmeneti overalt, ez olyan szoros holmi volt. 50cm-rel szuletett babamnak szuper volt, ala tudtam oltoztetni. Es vettem meg egy 62/68-as orkan kulseju, termo belesu overalt is, ez egesz tavaszig kitartott, marciusig tuti hasznaltuk. Bodyt eleget vettel, en vennek 62-es keszletet is, nem biztos, h lesz idod... En is vettem harisnyakat es nadragokat, nagyfius holmikat. Hiba volt. Egy ujszulott minden, csak nem nagyfiu. 3 honap elott nem lattam hasznat az ilyen ruciknak, de addigra kb 20garniturat hasznalat nelkul kinott. Szuksegunk volt viszont kb 8-10db 56-os, majd 62-es pamut rugdalozora. A kapucni csak aggat, keruldd el! Igy oltoztettem: ejjel: body, rugi, halozsak. Setalni: a rugira rahuztam pulcsit, es igy ment az overalba. 2-3 pulcsi eleg. Kell viszont sapka! En 2db vekonyabb es egy vastagabb szoros takarot vettem.
2014. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a harisnya nem haszontalan. Mi 3hetesen már használtuk, ha hűvösebb volt a rugi alá is azt adtam még otthonra is. Viszont zoknit sokáig nem adtam rá. Kapucnis dolgokat ne vegyél, mert zavarja ha fekszik és egy jó darabig csak feküdni fog. Kell vékony sapi és vastagabb is. Nadrág pulcsi együttesben csak akkor volt ha elmentünk itthonról, itthon csak rugiban, tényleg az a legkényelmesebb viselet még egy babának. A pulcsi egyből a nyakában köt ki, ahogy felveszed. Nekem is novemberi babám volt. 2db harisnyája volt, 56 és egy 62 es. Rugiból (plüss) 56os volt 7db , hosszú ujjú body szintén 7-10db, volt két elmenős nadrág pulcsi szett, overálból én is 62est vettem, nem volt túl nagy rá.
2014. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tavaly novemberben szültem, én is 62-es bundazsákot vettem, a kórházból hazahozni valóban egy kicsit nagy volt, de kitartott egész télen.

Kell még valami meleg sapi, meg kesztyű is, ha nem kesztyűs a b.zsák. (a tél végére már kicsit kilógott a keze alóla)

és vékony sapik is jól jönnének (1-2 db)


a kapucnis rugdalózó mellett vennék még pár nem kapucnisat, nekünk a kapucnissal mindig csak a bajunk volt, állandóan olyan helyekre gyűrődött be, ahol útban volt (vagy csak mi voltunk bénák)


62-es ruhákat is vennék, de ha minden kötél szakad, akkor ha lesz segítséged, ő is el tud menni, ha kellene :)


bodyból volt 6-7 db, rugdalózóból (nem a hosszú ujjasból, nekünk olyan nem volt) ugyanennyi, zokniból 6 pár (gyorsan kinőtte őket), harisnya nem volt, 4 talpasnacit is vettünk. A kispulcsi jól jött (1 56-os volt, és 2 62-es), mert simán rá tudtam adni a bundazsák alá, vagy levenni, ha melege volt (gyorsan melege lett, még viszonylag hidegben is), de nem belebújós volt, hanem cipzáras.


De nekem szerencsém volt, soha nem kellett átöltöztetni azért, mert kakis-pisis lett volna a ruhája.

van hálózsákja, még mindig abban alszik, a takaró alól gyorsan kikukacolt.

az 50-es méretet hanyagolnám (vagy kicsi babát becsülnek?)

2014. júl. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ing nem kellet volna ,kapucnis rugdalozo sem jó egy picinek,viszont sima rugdalozot vegyél sapkát vegyél neki 1-2 darabot.harisnyát vegyél 2-3 db .
2014. júl. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sapkát milyen méretét vettetek? Vagy majd a vége felé uh méretek alapján?
2014. júl. 3. 07:51
 8/8 anonim ***** válasza:

mi vettünk 38-asat, nem kellett volna, soha nem hordta, csak a boltban rábeszéltek, hogy általában ekkora egy baba feje. Nem volt egy nagy baba, de kb. egyszer volt rajta. utána vettünk egy 39-41-es méretűt, az elején kicsit nagy volt rá, de amíg hűvösebb volt, rá tudtam adni.


cérnasapi (vékonysapka) is jól jön. Az ing - bár nagyon cuki - nem lesz túl sokszor rajta :) jobb még nekik ilyen kicsin, ha body van rajta, mert a derekánál mindig felcsúszik majd a nyakáig :)

2014. júl. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!