Hogyan kell tisztítani a babacipőt, gyerekcipőt?

Figyelt kérdés

Kaptunk több pár babacipőt, bőr kívül, a belseje velúr vagy textil. Újszerűek és egy nagyon tiszta családtól kaptuk.

Hogyan tisztítsam a belsejét? Egyáltalán rá adjam a járni tanuló gyerekemre azokat a cipőket, amit már más hordott?



2014. szept. 18. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Ha mód van rá, inkább újat vegyél. Alaposan kitisztítani szerintem csak mosással lehet (mosógépben). Bőrtaplút ráadhatsz nyugodtan használtat, az amúgy se tartja alábat, nem lehet kitaposni.
2014. szept. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én is így gondolom, csak sajnálom kidobni, mert nagyon szépek és jó állapotúak... De igazad van, ha egy kicsit is kitaposta az előző baba, akkor nem biztos, hogy a lányomnak jót tenne ilyenben járni. Mindenesetre kár értük :(
2014. szept. 19. 12:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Nehogy kidobd, biztos van, akinek nagy szüksége lenne rá. Legalább a Vöröskkeresztbe vidd el, vagy ha játszóról ismersz olyat, akinek kellene, add oda neki. Vagy a védőnőnek is odaadhatod vagy beviheted a helyi bölcsibe, adják, akinek kell.
2014. szept. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pár hete a Család-barát magazinban ortopéd szakorvos is mondta, hogy semmi gond a használt cipőkkel...
2014. szept. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez az első, hogy ortopéorvosról ilyet hellok, eddig mindenhol azt írták, hogy ne. Lehet, kocsicipőről beszélt? Mert amíg nem jár benne, addig a cipő sem deformálja a lábat, ez igaz, ilyenkor én is adnék rá tiszta, használt csukát. Ha már jár, akkor csak anyagi szükség esetén.
2014. szept. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!