Matupi kérdése:

Próbálta valaki a Silan sensitive- öblítőt babaruhák mosásánál?

Figyelt kérdés
A bőrgyógyász szerint a kislányom- 8 hó- atópiás ekcémás. Ezt 5 hós korában állapította meg akkor nagyon csúnya volt az arca meg a kis combja, ami azóta rendbe jött különösebb tünete nincsen, kivéve új étel bevezetésénél picit jobban előjön az arcán egy gombostűnyi folt. Azt mondta semmi vegyszer a bőrére spec fürdető stb. mosódióval mosom a ruháit illetve ritkán a Frosch aloe verás mosószerével. öblítőnek foly mosódiót öntök pici ecettel, de nem lágyítja a ruhákat olyan sprőd lesz főleg a textilpelus ezért keresek valamit. vasalás után is :)
2014. okt. 5. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Én próbáltam, kemények maradtak a ruhák, azóta Lenor sensitive-vel mosom a lányom ruháit.
2014. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A Lenor a legallergizálóbb öblitő, meg a Silan is. Azért is marad olyan finom illata a ruháknak, mert tele van illatanyaggal. Egy normális gyerekorvos, védőnő egyiket se ajánlja.

Én Frosch folyékony mosóport és ehhez való öblitőt használok. Ez természetesebb összetevőjű, direkt a babáknak való, hippoallergén, az is a neve, hogy Frosch baby.

Egyébként nekünk a védőnő azt mondta, hogy legtöbbször nem is a mosószer a ludas, hanem a popsitörlőkendő. ő nem is ajánlotta. Azt mondta, hogy egy textillel és tiszta vizzel mossuk le a baba popsiját, ne használjunk nedves törlőkendőt, mert legtöbbször arra lesznek érzékenyek. (persze pl. utazáskor, orvoshoz menéskor legyen törlőkendő, de otthon egyáltalán ne használjuk)

2014. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

jah, még valami: babszappan és mindenféle fürdetőolaj helyett kecskeszappan. a miénk körömvirágos, és aki késziti direkt ajánlotta a babák érzékeny bőrére is. Semmi nincs benne, csak a kecsketej, tiszta növényi olaj és a körömvirág. ehhez képest a babaszappanban meg a füredető kencékben benne van egy egész vegyergyár.

Az öblitő meg lehet sima ecet egy kis illóolajjal. mondjuk teafa, ami fertőtlenitő hatású is, bár arra is mondják, hogy allergizálhat. ki kell tapasztalni.

2014. okt. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne állítsuk már be a mosószereket és öblítőket úgy, mintha bűnös egy dolgok lennének.
2014. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kezdetektől fogva Silan, Lenor vagy Coccolino sensitive öblítőket használok, még most is, pedig már 4 éves a fiam, sőt még a mi ruháinknál is ezeket használom, soha egyikkel sem volt gond. A ruhák tapintása is jó, az illatuk is jó és nem is voltunk, lettünk soha ezektől kiütésesek.
2014. okt. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Természetesen nincs baj akkor a Silan, Lenor és társaival, ha nincs gond a baba bőrével. De itt a bőrgyógyász direkt mondta, hogy kerüljék a vegyszeres dolgokat. És ebben az esetben a Silan, a Lenor, de még a Coccolino is kerülendő. Csak meg kell nézni az összetevőit.
2014. okt. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a gyermekorvos azt mondta ne használjak semmilyen oblitot, amikor ekcemas volt a lanyom bőre. Meg a sensitivek, hipoallergenek sem jók ilyenkor. Szóval en a helyedben hagynám amíg ki nem növi, egy év múlva biztos jobb lesz a helyzet.
2014. okt. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Azért szeretem ezt az oldalt mert itt tapasztalatok alapján véleményeznek. Tudom hogy kinek ez kinek az válik be, én a magam részéről jobban szeretem a natúr dolgokat kíméletesebbek hozzánk is meg a természethez is :) az öblítő csak azért fordult meg a fejemben hátha a durva kisruhák is irritálják a bőrét. Hál Istennek nem olyan súlyos a bőrprobléma de szeretnék vigyázni rá :)

a textilpelusok között érzem különbséget lehet inkább az anyaguk nem egyforma ezért.

2014. okt. 6. 08:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is Silan sensitive-t használok, igaz, az én lányomnak nincs bőrproblémája. Mosni Dreft baby-vel mosok, és megesett már párszor, hogy az öblítő kimaradt véletlenül, de ilyenkor is finom puhák és illatosak voltak a ruhák. Szerintem a mosószer és az öblítő közül előbbi az, ami kevésbé marad a ruhákban, szerintem kipróbálhatnál valami más babamosószert is, hátha.


Egyébként a durva tapintású kisruhák nálam mindig puhák lettek vasalás után, nem lehet, hogy túl alacsony hőfokon vasalod őket?

2014. okt. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Barb.89 válasza:
Én szinte csak azzal mosok a kezdetektől (most 10 hónapos), nekünk bevált! :)
2014. okt. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!