Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért jó a hálózsák? Van...

Miért jó a hálózsák? Van értelme használni?

Figyelt kérdés

Légyszíves írjátok meg a véleményeteket, mert a páromnak szerintem sosem fogom tudni megmagyarázni...

Szerinte ugyanis egy body és egy pamut rugi bőven elég éjszakára a kisfiunkra, ha kitakarózik (21-22 fok van a szobájában, 7 hónapos).

Köszönöm előre is


2015. jan. 30. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van pizsamám mégis betakarózok éjjelre, úgyhogy a gyereket is naná, hogy betakarom. :)

Lányom 1,5 éves koráig aludt hálózsákban, mert minden takarót lerúgott magáról, és olyankor bizony elég hideg volt a keze és a nyaka. Így neki a hálózsák teljesen bevált, én is megnyugodtam, hogy nem fázik. Persze évszaknak megfelelő hálózsákja volt, és figyeltünk, hogy melege-hidege se legyen.

Egy aprócska babának szerintem éjjelre kevés a body és rugi. Abban nappal volt a mi babánk. Éjjel lehűl a test, szerintem fontos betakarni.

2015. jan. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi használtunk mivel össze vissza forgolódott a kislányunk a kiságyba, lefektettem rendesen akkor reggelre már az ágy végrbe volt megfordulva hason. Így nem mertem takargatni neh belecsrarja magát. Viszont azért éjszakára kell vmi mert a body meg rugi kevés. Sztem ahhoz h az elég meleg legyen nagyon fűteni kéne.
2015. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges mindkettő, vagy halozsak, vagy paplan. A lanyom ket eves koráig halozsakozott, nem tudtam miert alszik ilyen rosszul mindig. Amikor lecseréltuk a halozsakot paplanra egyből megszűnt a rossz alvás, pedig az elején o is kirakarozott mindig. Rájöttem, hogy melege volt a halozsakban. Ha még egy takaró is lett volna rajta, megsült volna. Persze nem minden gyerek ilyen, vannak fazosabbak.

Próbáljátok ki igy is, ugy is, hogy alszik jobban, es abba altassatok.

2015. jan. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem se elég a body+pamut rugi egy 7 hónaposnak.

Én akkor adtam vissza a lányomra (most 2,5 éves) a hálózsákot, amikor egy éjszaka 4-5 alkalommal keltett, h anyaaaa, fázok. Akkor újra elővettük a hálózsákot. Nálunk is 21-22 fok van, body+pizsi+zsákban alszik. Nekünk plüss hosszú ujjú zsákunk van, elől cipzáros. Nem túl vastag az anyaga. De kb millió anyagú, vastagságú és kivitelű hálózsákot kapni.

2015. jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még a 3 éves fiamnak is, nemrég rendeltem. A lábát ki tudja belőle dugni, így tud benne közlekedni.

Még ő sem tudja teljesen magára húzni éjjel a takarót, és bizony anélkül fázhat.

2015. jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért kell mert a body és egy pamut rugi 21-22 fokban, kevés. Ha lerúgja a takarót magáról akkor könnyen megfázhat majd. Mi nem használtunk hálózsákot nem szerette a fiam, próbáltam, de nem jött be neki, így inkább takargattam ha észre vettem, hogy kitakarózott. De nálunk jóval melegebb van.
2015. jan. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még a 2,5 éves fiam is hálózsákban alszik, nálunk 21 fok van a szobájában. Nagyon nem elég a body-rugi kombináció alváshoz.
2015. jan. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2,5 éves lányaim is abban alszanak és míg nem lesznek éjszakára szobatiszták, addig abban fognak aludni.
2015. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3,5 éves fiamra pizsi fölé még mindig felhúzom a hàlózsàkot, ugyanis a takarót rendszeresen lerúgja. És nem azért, mert meleg van.


Vedd el a fédjed takarójàt egy éjszakàra.

A babàknak amúgy tök màs a hőhàztartàsuk mint egy felnőttnek, nem véletlenül mondjàk, hogy +1 réteg ruha. Alvàs közben pedig mindenkinek csökken a testhője.

2015. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lányunk is folyton kitakarózik, 22 fok van body-rugiban alszik, és egy félbehajtott plédnél többet nem visel el magán, a hálózsáktól kiborul. Viszont észrevettük, hogy kevésbé fázós, mint mi, szerintem a felnőttek egy része csak megszokásból takarózik melegbe, én jeges kezekkel didergek, ő meg forró iezekkel izzad ugyanolyan öltözékben. Figyeljétek meg, hogy valóban fázik-e. De amúgy jó dolog a hálózsák, sok baba szereti, egy próbát megér.
2015. jan. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!