Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Van értelme félretenni a baba...

Van értelme félretenni a baba és kisgyermek ruhákat? Nem megy tönkre ha áll pár évet?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd még egy babát, de csak 3-5 év múlva. Rengeteg ruha halmozódott fel, 3-4 éves korig minden van, fiús is, lányos is. Biztos hogy vennék a picinek is új cuccokat, de mégis sajnálok megválni a meglévőktől. De nem tudom van e értelme ennyi ideig tárolni. Gardrob szekrényben vannak zsákokban, karton dobozokban.
2015. máj. 7. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
nem ártana ha levegőt kapna, nem zsákokban lenne szerintem, de nekem vannak 5 évvel ezelőtti ruháim is, amiket évente ha felveszek, semmi bajuk.
2015. máj. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én papírdobozban tartom őket.

De nekem van olyan gyerekkori ruhám (35 éves vagyok), ami zsákokban volt a padláson 25-30 évet és semmi baja nincs. Ha száraz helyen van, nem egy dohos pincében, elméletileg nem lesz baja.

2015. máj. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Én nem tároltam, mindet elajándékoztam, egy-két tartós, örök darabot leszámítva. Mindegyik új volt, nem szoktunk használtat venni, húgomnak, unokatesóknak adtuk oda, örültek neki, én meg iszonyúan örültem annak, hogy a szekrényben állás helyett valaki hasznát veszi. Most várjuk a másodikat, a nagy 3 éves, a kicsi újakat kap. Nincs mögötte nagy filozófia, egyszerűen csak így döntöttünk.
2015. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tartsd meg őket nyugodtan,rengeteget spórolhatsz vele és semmi baja nem lesz:)Mi is elraktuk a kinőtt ruhákat:)
2015. máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is 5 év van a gyerekek között, semmi baja nem lett a ruháknak. Kifordítva, szépen összehajtva egy zsákban tettük a szekrénybe.
2015. máj. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én úgy tettem el,hogy szépen behajtogattam nem zsákokban. több is fér el így :-) nem lesz semmi baja max pár fehéret ha sárgulna,szürkülne átmosol fehérítős vanishel,de szerintem nem fog
2015. máj. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is igy gondoltam hogy elteszem 4-5 évre,de aztán ugy alakult hogy mégsem lett babánk csak 9 év mulva,de én már kb 4 év után odaadogattam ami megmaradt épp állapotban,mert ami feher volt az mind besárgult. Eleinte a szekrényben tároltam,aztán bezsákolva eltettem a gardrobba,végül a padon kötött ki,lehet azért is ment tönkre. De nem is baj,mert a lányom után kisfiam lett,és az eltett ruhák 80%-a rózsaszin volt :-)
2015. máj. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz! Nyugodtan tedd el!
2015. máj. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az első gyerek után kartondobozba, a ruhák közt selyempapírt tettem és így raktam el. A következő csak 8 év múlva érkezett és a legtöbb ruhának semmi baja nem volt. 1-2 db kínaiban vásárolt ruhácska sárgult be, azt ki is dobtam. Miután kinőtte őket ismét eltettem ugyanígy, 3 év múlva jött a következő lurkó és még mindig semmi bajuk nem volt, majd 4 év múlva ismét semmi! Az is igaz, hogy ezek nagyon jó minőségű magyar készítő ruhái voltak. Még mindig el vannak rakva, most már sajnálom kidobni őket. :)
2015. máj. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!