Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Tudnátok ajánlani jó gyerekcip...

Tudnátok ajánlani jó gyerekcipőt a lenti szempontok alapján?

Figyelt kérdés

11 hónapos kisfiamnak szeretném megvenni az első cipőjét, az alábbiak a szempontjaim:

- magasabb szára legyen, ami felér a bokáig

- erős kérge legyen

- bőr felsőrész

- megfelelően rugalmas legyen a talpa

- elég széles legyen a talprész

- ne legyen szupinált

- ne legyen harántemelős, teljesen egyenes legyen a talpa

- lehetőleg tépőzáras legyen

- nyilván legyen kényelmes, könnyű

- lehetőleg 10.000 Ft alatt legyen, a legvégső határ 15.000, de eddig azért nem szívesen mennék el


Ezek alapján milyen márka jöhet szóba? Szamos, Falcon, DD step? Egyéb? A Salus csak szupináltat gyárt?


Előre is köszönöm a hasznos válaszokat :)


2015. szept. 15. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Én hasonló kritériumok alapján választottam cipőt a fiamnak, végül Clarks cipőt vettünk. Most már másfél éves és azóta is csak Clarks cipőt veszek neki.
2015. szept. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Superfit.

Különböző kaptafával gyártott cipői vannak, érdemes megnézni a leírásokat, abban jelölik.

Nem olcsók, de ki lehet fogni akciókat, én eddig úgy vettem őket.

2015. szept. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi a Richternél döntötünk a tiéddel megegyező szempontok alapján. Szerintem ennek van a leg hajlékonyabb talpa (legalábbis az elsőnek ajánlott cipőiknek). Ügyesen járt benne a gyermekem. Így a második cipője is ilyen lett. Brendonban vettük, ott elég nagy választék van belőle.
2015. szept. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, utánanézek ezeknek is.

3-as válaszolótól elnézést kérek, teljesen véletlenül félrenyomtam, ezért lett lepontozva, de természetesen az ő válasza is hasznos volt, nem tudom, hogy a modiknál lehet-e jelezni, hogy félrement az értékelés.

2015. szept. 15. 15:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért akarsz magasabb szárú első kiscipőtt venni a 11 hónapos babádnak?


Amúgy én elsőnek puhatalpút (Liliputi) vettem, ami be is vált S-es méretben. A nagyobb méret már túl széles volt a kicsim hosszú, keskeny lábfejére.


Pepiped Original M-es tökéletes, Blue lamb puhatalpúja szintén nagyon széles. Richter márkájú - magasabb szárú "bokát tartó"- szerintem szörnyű (de nem volt más, és muszáj volt akkor vennünk), abban nem is tudott normálisan menni a lányom, folyton esett-kelt. (Határozottan amiatt a cipő miatt, mert mezítláb, zokniban, puhatalpú cipőben, de még gumicsizmában sem esik-kel.)


Most 21-es Pepiped grip&go-ja van, ami szintén tökéletes.

2015. szept. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért, hogy megfelelően megtámassza a sarkát. Ezeket a szempontokat egyébként gyógytornásszal konzultálva alakítottam ki. A Liliputit már néztem, annak nincs erős kérge, úgyhogy az kiesik, a másiknak még utánaolvasok, köszi.
2015. szept. 15. 19:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Sejtettem, hogy a megtámasztás miatt, és biztos vagyok benne, hogy a legjobbat akarod a picikédnek!


Nem vitatkozásképpen, hanem inkább elgondoláskodás miatt: az ugye mindenki számára evidens, hogy alapesetben a legjobb a lábunknak bármilyen életkorban, ha mezítláb járunk. Ergo sem a sarkat, sem a bokát nem tartja semmi. Az ősember is mezítláb járt évezredekig. Én sosem értettem, hogy miért kellene a járni tanuló, tipegő babák sarkát/bokáját természetellenes megtámasztó cipőkbe kényszeríteni. Én úgy gondolom, hogy ez egy tévhit. (Még akkor is ha gyógytornász mondja.)


Mindegy is. Én nem teszem az enyémmel.

Azért írtam le, hogy a Richter "tartó" cipőben esett-kelt a lányom, és otrombán is ment benne szegénykém a puhatalpú kiscipők után, hogy lássátok; van különbség. Ha a baba viszont a kezdetektől fogva ilyet kap a lábára, akkor nincs esélye, hogy a bokája a maga természetességében tudjon megerősödni.

2015. szept. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, de az ősember nem is az aszfalton sétálgatott :) Nyáron a homokozóban az én babám is mezítláb tipegett, jövő nyáron is mezítlábazni fog természetes talajon, mert azzal edzi az izmokat, de az aszfalt, beton már mást kíván.


Egyébként sajnos rosszul tartja a lábfejét, már fél éve járunk gyógytornára, éjjel redresszáló szandálban alszik, neki mindenképp kell megtámasztás, mert magától rossz irányba forgatja a lábacskáit. Az is lehet, hogy pár hónap múlva szupinált cipő kell neki. Most még csak kapaszkodva, vagy valamit maga előtt tolva lépeget, ehhez nem kell sarokék, de olyan, ami tengelyben tartja a sarkat, az kell.

2015. szept. 16. 13:53
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Ez a magas szárú első cipő mánia nem akar kimenni a divatból kis hazánkban, szerintem is rémes még nézni is a féltégla cipőkben csetlő-botló piciket. Mi is a pediped mellett döntöttünk (originals majd grip&go), a lányom nagyon szépen jár, a talpa is szép íves már egész kicsi korától, szabadon mozoghatott, fejlődött a lába. Ha extra gond nincs, tényleg csak árt a bokafogós cipő (amúgy is csak a sarkat érdemes megtámasztani, hogy stabil legyen a cipő). Sok problémásnak mondott láb is sokkal gyorsabban fejlődne egészségessé, ha lenne lehetősége a maga ütemében megerősödnie az izmoknak. Ha folyton megtámasztják nem tud erősödni, és állandósul a probléma.
2015. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Suerfit.
2015. szept. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!