Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mivel fehérítitek azokat a...

Mivel fehérítitek azokat a ruhákat, amikben van színes rész is?

Figyelt kérdés
2016. febr. 19. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmivel!

Annyi,hogy ha fehér részén lesz folt, akkor óvatosan egy domestosos vagy cloroxos szivaccsal megdörgölöm a foltot és leöblítem, utána Vanish szappan és be a gépbe.

Legtöbbször kijön!

2016. febr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jajj azt nem írtam, hogy nem folt miatt, hanem mert már elég szürkés a színe.
2016. febr. 19. 11:25
 3/6 anonim ***** válasza:

én simán betenném egy cloroxos vagy floraseptes gépi mosásba. van egy csomó olyan ruhánk, zömében bugyi, zokni, ami nem teljesen fehér, kis mintás, csíkos, stb, és így a fehérekkel együtt mosom.


arról nem is beszélve, hogy majd mindegy, hogy azért hordhatatlan utcára, mert beszürkül, vagy azért, mert a szín kifakult :o

2016. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nátrium-perkarbonáttal. Interneten lehet rendelni, de pl. a Lidl-ben is kapható Mr. Washer néven - a mosóporreklámoknál ezt takarja az "aktív oxigén erejével" szlogen. A ruhákat kb. 40 °C-os vízbe kell tenni, rászórni 1-2 evőkanál perkarbonátot, majd 4-5 órán át benne kell hagyni. Utána mehet a ruha a mosógépbe. A mosóporhoz is lehet adni nyugodtan. A színeket nem bántja. Túl meleg vízhez nem szabad adni, mert a hirtelen felszabaduló aktív oxigén roncsolhatja az anyagot. Ami szintén jó hatású és természetes, az a napsütés - bár az inkább a foltok ellen jótékony hatású - de ilyen időjárás mellett vagy panelban nehezen kivitelezhető. A perkarbinak én 800-900 Ft körül veszem kilóját, ha ennél többet kérnének el érte, akkor érdemes más beszerzési forrást keresni.

[link]


[link] (ezt a vélemények miatt linkeltem be, a babaruhákat külön megemlítik)


Egyébként a Lidlben kapható az egyik legolcsóbb, illetve nálunk van termelői piac havonta egyszer, és ott szoktam venni. Bioboltokban is érdemes körülnézni, ott is árulnak perkarbit.

2016. febr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
OXI-MAX folteltávolítót teszek a mosáshoz. Színes és fehér ruhához egyaránt jó. Na pekarbonát a fő összetevője. Imádom, minden foltot kiszed, kivéve a pirospaprika. A fehér valóban fehér, a színek pedig megmaradnak. Százas boltban szokott lenni, de csak a dobozos verziója jó! A folyékony nem ér semmit. Ajánlom.
2016. febr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nátriumperkarbonát az tényleg jó , én a zoknikra , gatyákra használom , csak én szódabikarbónának hívom ....
2016. febr. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!