Néztek már le titeket az miatt, hogy nem telik új minőségi ruhákra, cipőkre, új táskára iskolában?

Figyelt kérdés
Ha igen azt hogy mutatták ki ?
2016. febr. 26. 15:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem. Szerencsére olyan emberekkel vagyok körülvéve, akik között ez nem téma.
2016. febr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Telni telne, de gyors növekedés mellett feleslegesnek tartom. Használatan veszek ruhákat. Még senki nem szólt, bár meglepődnék, ha valaki ennyire kulturálatlan lenne a környezetünkben.
2016. febr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nálunk sem jellemző ez a hozzáállás. Olyannal találkoztam, hogy az óvodában egy anyuka felajánlotta a gyerekek kinőtt ruháit azoknak a családoknak, akiknél szükség lehet rá. Én inkább a segítő szándékot látom.
2016. febr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem, de az az igazság, hogy nem is látszik, hogy valami nem új. Az igen, hogy nem márkás esetleg. Olyan helyen élünk, ahol vannak szegényebb és tehetősebb családok, mi a középkategória vagyunk, nem kell szégyenkeznünk, de akkor sem tenném, ha valaki ezért lenézne. Neki talán pénzből adatott több, nekünk észből és szívből, kinek hogy:)
2016. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Telne rá, de nem fogok venni neki csak azért, hogy hamar kinője. Baba-tini-mama börzéken és egyéb netes ingyenes hirdetőportálokon amúgy is olyan jó cuccokat lehet venni "fillérekért", amik a boltban nagyon sokba kerülnek.
2016. febr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

én leírom, hogy engem diákként viszont néztek ki emiatt..csak mert nem biztos hogy a gyereketek elmondja otthon ha csúfolják. Én sem mondtam el, mert nem akartam ezzel bántani a szüleimet, két tanár, 3 gyerek, erre futotta...mindent örököltem a tesóméktól, ha "új" dolgot kaptam az is használt volt.

Először a görkorimra jegyezték meg hogy egy sz...r..

aztán egyszer megkaptam hogy én sose megyek moziba, miért nem..

aztán egyszer megkaptam hogy miért van mindig rajtam ugyanaz a pulcsi...aztán azt is megkaptam egyszer hogy édesanyám miért reklámújságba csomagolja a könyveimet rendes írószerbolti csomagoló anyag helyett.

és még sorolhatnám de nem teszem. Nem mondom hogy maradandó károsodást okozott, én ugyanúgy veszek most a gyerekemnek használt holmikat is, de csak olyanokat amik miatt nem fogják csúfolni szóval vagy nem látszik rajta hogy használt, vagy még használtan is annyira menő :)

2016. febr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Engem is csúfoltak gyerekként, mert bár nem használt, de márkátlan ruháim voltak. Abból se sok. Bántott a dolog, de nem telt többre. A nevelt lányom most hatodikos, náluk most lett téma a márkás ruha. márkás cipő. Őt "csak" azért nézik le, mert nem air max cipője van. De mivel szezononként új cipő kell neki, mert vagy kinövi, vagy szétrúgja, biztos nem is kap.
2016. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Igen, előfordult.Azóta meggondolom, kinek mondom el, honnét vannak a ruháim. A gyerekeimnek viszont voltak emiatt kellemetlenségei.Az osztálytársaik be.be szóltak nekik emiatt.
2016. febr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes ez amúgy.Engem azért szóltak meg mert új ruhákat veszek.Bár ebből a gyerek mem észlel kb semmit még hogy új vagy sem.Az oka:én akciókor vásárolok jó áron,nem szeretem a turit és nem is talàlok soha semmi jót.A netes remdeléssel meg többször megjártam.

És sokszor irigykedek én is mert néhány anyuka olyan gap meg adidas pulcsit turizik a lányának hogy felrobbannék kb ;)

Az a gáz amúgy ha belemevelik a gyerekbe azt hogy lenézze a másikat.Ezt kéne elkerülni,normàlis neveléssel.

Én mindig új és márkás ruhát kaptam mégsem cikiztem azt aki nem mert engen így neveltek.

Sajnos ma más világban élünk.Ez a minden..Kinek mi van,miben öltözik.13-16évesek hamisítvány táskákkal tipegnek mintha hihető lenne.Én ezeket a lányokat előbb cikizném mint azt akin egyszerű,használt,márkátlan ruha van.

Szerintem itt a neveléssel van a gond.Meg a szülőkkel.Sokszor látom mennyire a külsőség a fontos.Újépítésű lakóparkban modern minimum kika,ikea bútorok,autó,300ezres babakocsi sorolhatnám.Igaz minden hitelből.

Szánalmas.Olvasni itt is hogy már sokszor oviban ez megy..Akkor mit várunk ha a gyerek ezt a példát látja?Persze ezt kissé általánosítottam de mindenben van kivétel természetesen!

2016. febr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
tévedsz, érzékeli, ha csúfolják, az is, akit azért csúfolnak mert pénzes. Ilyen osztálytársam is volt..nem hivalkodott...olyannyira hogy még gólyatáborba se jött el gimiben a gátlásai miatt, mi meg azt hittük azért nem jön mert nincs rá pénzük..aztán az évek alatt kiderült hogy a Rózsadombon laknak, medence van az aulába és társai, a szüleinek annyi pénze mint a pelyva...mindig a legmenőbb telefonja volt, mindenből a legjobb cucc...de sose hivalkodott vele, nem is mert, cikizték így is elegen...jó kis viselkedészavara is van a mai napig, csajt sem talál pedig elmúlt már 30
2016. febr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!