Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mikortól adtál a gyermekedre...

Mikortól adtál a gyermekedre rugdalózó helyett nadrágot+felsőt?

Figyelt kérdés
Jelenleg 68-74-es méretet hord a babám, kaptunk egy csomó nadrágot és felsőt, de valahogy nem érzem praktikusnak, mert ahogy felveszem, a felső felcsúszik a hónaljáig, kúszáskor kinn a dereka, stb. Jobban szeretem rúgdalózóban. Mikortól lehet rá úgy adni felsőt+nadrágot, hogy úgy áll, ahogy kell? Ti meddig használtatok rúgdalózót? Most fél éves.
2016. szept. 29. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Ez egyeni preferencia. Nekem pl a kis nadragot sokkal egyszerubb volt pelenkazaskor cserelni mint a rugdalozon az ezer patent.

Viszont abban babasabb, azert szerettem :)

Mikor elkezdett jobban kuszni, maszni kb 10 honapos koratol, mar inkabb nadragot adtam csak.

2016. szept. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Body-t mindig adok az 1 évesemre úgyhogy a dereka nincs kint. Arra rá a kisnadrág, ha kell hosszú ujjú póló és be lehet gyürni a nadrágba és akkor nem csúszik fel olyan könnyen. Kb 3 hónapos koráig használtunk rugit, de aludni abban alszik azóta is, nyáron pedig napozóban altattam.
2016. szept. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 nünü87 ***** válasza:
29%
Mi is fél évesek vagyunk. Én vagy két-három hónapos koráig rugdallózót adtam rá de pelenkázáskor nekem is a patenttel voltak problémáim. Azóta kis nadrág body mellény vagy vékony pulcsi. Ha adsz rá body-t nem lesz kint a dereka. Én jobban szeretem a nadrágot pelenkázás miatt plusz állandóan forgolódna nek jár keze-lába a nadrágot csak ráhúzom és kész. Nem kell patentokkal bajlódni. Van pár rugink is de azt inkább csak éjszakára adom rá. Sőt nekem a harisnyát is szereti ha kinegyünk azt is adok rá a nadrág alá.
2016. szept. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Rugdalózó kb. addig kényelmes, amíg főleg fekszik vagy éjszakára ill. úgy nem tudja levenni a zokniját, utána már macerásabb peluscserénéknél. Amíg pelenkás, általában jobb a body.

Felsőt+nadrágot akkor adtam rájuk, ha meleg volt és nem volt baj, hogy néha kint a derekuk, egyébként olyan 2 éves korukig inkább bodyt hordtak póló helyett.

2016. szept. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem alváshoz nincs kényelmesebb és aranyosabb egy babának a ruginál hidegbe :) Nem nyomja a pocakját mint a nadrág, és patent ide vagy oda, szerintem könnyebb öltöztetni, nem kell a fején áthúzni a bodyt meg még rá nadrág, aztán még zokni ami reggelre eltűnik úgy is..

Nappalra nem adok rá rugit mert nálunk pizsiként funkcionál, de míg csecsemő volt 1-2 hónapos koráig nappal is hordta.

Pólót én se adtam még rá csak bodyt nyáron, rögtön a nyakába volt ahogy felvettem, gyűrhettem be bármennyire a nadrágba. Az csak úgy jó ha alatta body van, az meg nyáron tikkasztó lett volna. Majd hosszú ujjúak jók lesznek body felé most hűvösbe, meg majd ha nem kell őket ennyit fel-le emelgetni akkor szerintem kevésbé fog felcsúszni később.

2016. szept. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Felsőt önmagában még a 13 hónaposomra se adok. Max. body fölé plusz rétegnek.

Nadrágot, harisnyát bodyval onnantól hordott rugdalózó helyett, hogy nem kaptam rá normális rugit. A 74-es méret túl hosszú, ugyanakkor túl szűk volt rá (ekkoriban 8400 g volt 69 centihez, a 68-as ugyanabból a márkából már kicsi volt hosszban is, a 74-est pedig csak hosszabbra szabták, szélesebbre nem).

2016. szept. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Rugit 3 hós koráig. Utánna csak alváshoz ez a pizsije.
2016. szept. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Body+nadrágot adok rá 5 hónapos kora óta, ha jobb az idő mezitláb, egyébként zoknival, ha kell még ráhúzok erre egy vékony hosszú ujjú felsőt is. rugdalózót inkább pizsamának használjuk. Nincs olyan kor, amikor már normálisan áll csak a póló+nadrág, ha rövidebb a felső, vagy sokat mozog az illető, akkor még negyvenévesen is a nyakában fog lógni :)
2021. ápr. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!