Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » 11 hónapos babának mérőszalagg...

Jenny14 kérdése:

11 hónapos babának mérőszalaggal mérve 11 cm-es a lába. Milyen cipőt vegyünk neki? Többi lent!

Figyelt kérdés
1 éves korára szeretnénk neki bélelt csizmát venni, de már most megvesszük, mert nincs neki semmilyen. A kocsi cipőjét is épp kinőtte. A babacipők méretei is centiméterben vannak méretezve, vagy hogyan kell nézni? Vásárláshoz természetesen magunkkal visszük a picit is! Ortopéd orvos véleménye alapján jó, ha legalább fél/1cm-el nagyobb a cipő, mint a lába, hogy a lábujjai szabadon mozoghassanak benne, plusz ugye télen harisnya, vastag zokni, stb.

2016. okt. 28. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Ha babacipőket forgalmazó üzletbe mentek, az eladók segítenek (nekem csak jó tapasztalatom van).

Szokott lenni lábmérce a boltban, ha még nem tudjátok a cipőméretét.

A cipőt feladod rá, aztán rááll a baba. Próbáld előretolni a lábát a cipőben és akkor jó, ha a mutatóujjad befér a sarka mögé a cipőbe. :)

2016. okt. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Van olyan cipő, amire rá van írva, hogy bth x cm. Ez a belső talp hossz. Így ez segít. Illetve 20as méretet nézzetek először, de ez függ a márkától is. Én az 1 cm-t sokallom, fél cm szerintem elég. Mármint ha annyival nagyobb.

Van egy 7 évesem és egy 1 évesem, de megnondom őszintén, gyűlölök cipőt (szandit) is vásárolni nekik :( A nagy is csak nemrég hihető (nem-e nyomja, kicsi-e, stb).

2016. okt. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig úgy mérem a gyerek lábát, hogy egy kartonra állítom, és körberajzolom, majd a rajzot mérem. MErt amikor rajta áll, más méret, mint mikor ül, és közvetlen a lábát méred (terhelés nélkül).


Amúgy fiam áprilisi, első télen nem volt csizmája. (még nem is járt). Biztos hogy csizmát akartok? Jár már? Fog benne bármennyit is menni?

2016. okt. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Ha még nem tud járni, akkor szerintem is tök fölösleges a csizma.

Arra kell számítani, hogy ha mezítláb tud járni lakásban, akkor egy benti szandálban érdemes "gyakoroltatni", mert a mezítlábhoz képest a szandál/kiscipőben való járást is kell tanulnia. Egy kisgyerek, amelyik ügyesen megy mezítláb, az bukdácsol sznadálban/cipőben, ehhez képest bármilyen csizma (kiváltképp hótaposó) egy monstrum, amiben könnyen lehet hogy egy lépést sem tud tenni.


Ha kocsiban viszed, inkább egy jó bundazsák kell, alá harisnya, zokni, időjárásnak megfelelően...


Nekem egy gyerekem volt, aki 11 hónaposan már tudott járni, igaz akkor tavasz volt, majd jött a nyár...

Ha most lenne, én biztos hogy inkább egy melegebb max. magas szárú cipőt néznék neki, tuti nem hótaposót. (Se hideg nincs, se hó, márpedig simán lehet, hogy január-februárig nem is lesz, akkorra meg nőhet egy számot a lába...

2016. okt. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Várj cipö,csizma vásárlásal mig tud menni,mert pici gyerekek lába gyorsan nő,ha most megveszed,lehet hogy 1 éves korában már kicsi lesz.
2016. okt. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
11 hónaposan kezdett önállóan járni a lányom, az akkor vett első cipőjét pont 3 hét alatt nőtte ki, szerintem is érdemes megvárni míg magától megy.
2016. okt. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :) Azóta már vettünk neki egy egyszerű kis cipőcskét. Deichmannban egy Cupcake Couture márkájú, tépőzáras babacipőt. 22-es méretű, de csak ez ment rá a lábára, az ettől kisebbekbe bele sem ment a lába, úgy néz ki magas a lábfeje. Még nem tud járni, csak kapaszkodva, de eddig úgy néz ki, jól választottunk, mert jó a lábára, és egy sétához a kocsiba tökéletes, szerintem az egész telet kihúzza benne, ha netán mégsem, van egy ajándékba kapott, bélelt babacsizmánk, ami most még nagy, de ha esetleg ezt kinőné, legalább lesz tartalékunk.
2016. okt. 31. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!