Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mit csinálnátok a helyemben...

Mit csinálnátok a helyemben az ismerőssel és a ruhákkal?

Figyelt kérdés
Eladnám a babaruhákat amiket a kisebbik fiam is kinőtt és normális maradt. A foltos, elnyúlt, bolyhos ruhák a védőnőnek mennek. Az egyik ismerősöm (barátkozási fázisban vagyunk a férjekkel) 15 hetes terhes, azt mondta, hogy majd átvenné a ruhákat. Ingyen sajnálnám odaadni, egyrészt nekem is pénzbe kerültek, másrészt a fiúknak vennék a bevételből új ruhákat. Félek, hogy megsértődik és nem lesz jó viszony. Vagy adjam oda majd a kezdő csomagot látogatáskor ajándékba? Azt sem tudom mi lesz jó belőle neki. Egyik fiam tavaszi, másik nyári, ők is tavaszra várják, de ki tudja mekkora lesz a baba... Ötlet?
2016. nov. 24. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám neki, hogy úgy terveztem, hogy eladnám a gyerekruhákat, mert abból vennék új ruhákat a fiaimnak. Felajánlanám neki, hogy mindenki előtt lecsaphat arra ami tetszik neki. Előre minden címkéz fel, hogy ilyen áron adnád.


Én nem sértődnék meg ilyenen. Esetleg néhány ruhát adj ajándékba.

2016. nov. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is annyit tegyél meg, hogy neki mutasd meg először, ami tetszik válogassa ki, esetleg ha vesz többet adj neki valami kedvezményt, vagy adj egy pár darabot ajándékba.
2016. nov. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy ingyen várja. Szerintem úgy gondolta, hogy ha már eladod, ő szívesen átvenné (megvenné). Neked is könnyebb neki is.

Ahogy előttem írták, hagyd hogy mindenki előtt megnézze, és válogasson, írd rá az árakat.

2016. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szólók írták. Én sem hiszem, hogy ingyen gondolta.
2016. nov. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerőst úgy intézném, ahogy a korábbiak írták.

Viszont ne haragudj, de az megütötte a fülem, hogy a "foltos, elnyúlt, bolyhos ruhák mennek a védőnőnek". Feltételezem, hogy ezt adakozási szándékkal teszed, ami szép dolog alapvetően, csak ne lomtalanításnak használd, mert az a rászorulóknak megalázó (a védőnőnek meg plusz munka, hogy kiválogassa és kidobja a nagyon elhasznált, kínos ruhákat).

2016. nov. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!