Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Babakelengyébe kisebb dolgok...

Babakelengyébe kisebb dolgok mennyibe kerülnek kb összesen?

Figyelt kérdés

Cumi, cumisüveg, textilpelenka, takarók stb.. ilyesmikre gondolok.


És a fürdetőt, popsikenőcs meg ilyeneket is érdemes előre megvenni vagy várjam meg mig felírják? (Olvastam hogy orvos irja majd fel)

Ti milyen kozmetikumokat használtatok?

Bocsi a sok hülye kérdésért, első babánkat várjuk :)


2017. ápr. 6. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Cumiból és cumisüvegből mi Avent-et használunk.A cumi 1500-2000 között mozog a két darabos csomag attól függően hol veszed.A cumisüveh szettből a naturalt használtuk,az 10 körül mozog.Textil pelenkából 10darabos csomagban vettünk,azt hiszem kétezer volt.Takarót kaptunk,így azt nem tudom.Eleinte,kb 6 hós korig csak a gyógyszertári fürdetőt és krémet használtuk.Ha kipirosodott a bőre,akkor sudocrem-et.Ezen kívűl babaolajat használtunk,mert nagyxon száraz volt a bőre,és a koszmóra is jó volt.
2017. ápr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Szia, én a helyedben előre nem vásárolnék nagyon be cumiból meg cumisüvegből. Nekem egyik gyerekem sem cumizott, pedig megpróbáltam, de kiköpték, utálták. Drága, felesleges, deformálja a szájat, fogakat és pokoli nehéz leszoktatni róla őket. Ha alapból abból indulunk ki, hogy szerencsés esetben szoptatni fogsz, legfeljebb a nagy melegben adsz egy kis vizet a babának, akkor kár a méregdrága cumisüvegekért is szerintem. Bőven megteszi egy DM-es, vagy Rossman-os bébiknek való cumisüveg, ha mégis tápszert kapna, akkor még bőven ráérsz venni jobb fajtát.

A kozmetikumokat is felesleges megvenni, mert első körben úgyis az orvos fogja felírni (gyógyszertári, illatmentes termékek), de attól is függ, milyen lesz a picid bőre. Van sajnos, aki már ekcémásan születik, nekik speciális termékek kellenek, az erősen koszmós fejecskére is speciális ápolószerek, szóval ezekkel is bőven ráérsz még. Vannak egyébként nagyon jó bio termékek kimondottan újszülötteknek aranyárban, esetleg ezeknek érdemes kicsit utána járni.

Én a textil pelusból első körben 20 db-ot vennék a helyedben, mert nálunk az fogyott rohamosan. Azt tettem a baba feje alá szopizáskor a szopipárnára, azt tettem a vállamra büfiztetésnél, ha jött vendég, az ő vállára, ruhájára is tiszta, vasalt textilpelus került higiéniai okok miatt, és a kiságyban is párnaként a kis feje alatt mindig tiszta textil pelus volt, ha bukik, akkor elég volt azt lecserélni, nem kellett ágyat húzni. Ja, és még a pelenkázóasztalon is textilpelus volt ugyebár, amit gyakran összepisilt, összekakilt, a babakocsiba is textilpelust használtam a kis feje alá, sőt, ha orvoshoz vittem, vagy védőnőhöz, kifejezetten kérték, hogy úgy tegyem a babát az asztalra, hogy saját textilpelust teszek alá. Szóval örök körforgásban, mosás-vasalásban volt a 20 db is. Az én kicsim pl. sokszor a méhlepénybe fúrta a kis arcát, amikor még a pocakomban volt. Amikor megszületett, úgy tudott csak elaludni, hogy a textilpelust a kis arca elé húzta, neki ez egy megnyugvást jelentett.

2017. ápr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Mi Avent cumit (2 db, 2000 Ft), és cumisüveget (2000 Ft/db) vettünk.

Hiába szoptatom, nyugodtabb voltam hogy volt itthon cumisüveg. Egyébként a kórházba kellett egyet nekünk is vinni (Bp.Margit kórház). Még ha nem is tápszeres a baba, és keveset cumizik, csak a nagy melegben, akkor sem vennék neki no name üveget. Ezekbem nem szabad spórolni.


Textilpelust bababoltban vettünk, 3 db-os szettben (1500 Ft kb), de ebből nyilván több kell. Takarót is szintén, a jobb minőségű, kötött takarók 3000 körül mozognak.


Előre ne vásároljatok szerintem, mert először jobb ha a gyógyszertári dolgokat használjátok.

5 hónapos, és még mindig a gyermekorvos által felírt popsikenőcsöt, olajat, fürdetőt használjuk. Persze, ha pirosabb a popsi, akkor van Sudocrem, és azzal kenem. Ettől függetlenül bevásároltunk (nagyon sokat kaptunk ajándékba is) kozmetikumokból. Sampon, fürdető, babaolaj, stb (Johnson's).

2017. ápr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul ezek a gyógyszertári cuccok kifejezetten olcsók. Nekünk sem volt cumink, cumisüvegünk. A tesco-ban is szokott lenni jó árban textil pelus emlékeim szerint.
2017. ápr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha apróbb dolgok alatt azokat érted, ami nem a bútor, babakocsi, légzésfigyelő, ruhák stb., akkor nálunk olyan 45 ezer körül jöttek ezek ki (cumi, cumisüveg, peluskuka+utántöltő zacsi, kis takarók, lepedők, körömvágó, fésű, hőmérő, textilpelenkák, orrszívó, ilyesmik). Gyanítom, hogy mi sok felesleges cuccot megvettünk, mivel nekünk is első baba de majd a következőnél már gyakorlottabbak leszünk. :) 37 hetes kismama
2017. ápr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Szombaton készülünk a férjemmel elkezdeni ezek beszerzését, remélem nem veszünk felesleges dolgokat😀

Akkor cumibol kezdetnek veszek egy darabot.(ha cumizik akkor veszek majd többet), illetve cumisüvegből is csak egy nagyot meg egy kisebbet szeretnèk venni.

Ugy látom textilpelenkából sok kellesz.

Fürdetőből mi is a gyógyszertárit fogjuk használni szerintem, itthonra veszek babaolajat, meg popsikenőcsöt is, sampont.

Annyira aggódom, hogy elfelejtek valamit:)


Illetve alkoholt a köldökére azt is a gyógyszertárba kell vennem előre? Babaolajat is? Vagy azt vehetem a Rossmanba is?

2017. ápr. 6. 12:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Vedd a gyógyszertárban azokat is. Sima napraforgó olajat fogsz kapni, minden felesleges hozzáadott vacak nélkül.

Off: akkor fog cumizni, ha adsz neki.

2017. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát az összeg nagyban függ azigényeiteken, lehet cumit, cumisüveget venni márkásat drágábban, vagy márka nélkülit százforintosban pár százért.


Javaslom az anti colic cumikat, és azokat, amiknek pici a cumi része, és nyaknál szélesedik, mert ezek hasonlítanak legjobban az anyamellre. Nem olcsók, de megérik,ezeknél a legkisebb az esély a cumizavar kialakulására(ha amúgy szoptatod, csak néha kell segítség). Fontos még, hogy a tápszert ne rázd össze, hanem keverd kanállal, mert rázás közben keletkezet levegőbuborékok is okozhatnak hasfájást.


Gyenge szopási reflexel rendelkező babáknak ajánlanám inkább a a hosszúkás csőrű itatópoharat, amivel javítható a reflex, vagy ha mindenképpen cumisüveget szeretnétek, válasszatok olyat, ami szelepes, hogy a tej csak akkor jöjjön belőle ha a baba "megdolgozik" érte, ez is edzi az arcizmokat, és javítja a szoptatás sikerességét.


Én azt javasolnám hogy ilyeneket még ne vegyetek, várjátok meg hogy kiderüljön mik a ti babátok igényei.

(egy védőnő)

2017. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ruhákat vettetek már? Mert ha nem, NAGYON érdemes elrohanni az újságoshoz, venni egy Glamourt és jól bevásárolni a C&A-ban és a Tescoban a hétvégén. Rugdalódzó, body kell egy pár. Sokat lehet spórolni a 20%-kal, és itt a legolcsóbb. + Aranyos bodyk lesznek hétfőtől a Lidlben, fillérekért. És 100% pamut. Mi is most voltunk, elégedett vagyok.
2017. ápr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!