Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Szerintetek tényleg én vagyok...

Szerintetek tényleg én vagyok a hülye?

Figyelt kérdés

Kb. a harmadik ilyen eset, ami velem történt és most már nem tudom, hogy én vagyok a problémás?


A facebook-on szoktam használt babaruhát vásárolni.Ki is néztem egy kis nadrágot és mivel látásból ismertem is az eladót írtam neki, hogy ha van még hasonló méretű ruhadarabja küldjön fotót vennék többet.A csaj küldött is néhányat, ki is választottam melyiket szeretném, rá is kérdeztem, hogy mindegyik hibátlan-e, mondta hogy természetesen kifogástalan egytől egyig.Megbeszéltünk, hogy az édesanyja elhozza házhoz.Nagy izgalommal vártam a rucikat.Jött is az anyukája, átadta a kis szatyrot, kiveszem az első rucit, hatalmas barna folt a fenekén.Jeleztem finoman az anyukának, hogy sajnos ez foltos, erre kikapta a kezemből, hogy erre neki nincs ideje, akkor hagyjuk, ha száz ilyen ruhája lenne az is kevés lenne, mert a börzén pikk-pakk el tudják adni.Mivel házhoz hozta mondtam neki ha valamelyik rendben lesz akkor kérném (ha már fáradozott vele , de ezt csak magamban gondoltam).Végignéztem mindet, az egyiknek az ujján fekete folt, a másiknak a kapucnijában fehér folt és bolyhos is vot. Mondtam hogy sajnos ezt így nemntudom átvenni mert nem tudom hogy kifognak-e jönni a foltok mosásnál.Erre idegesen mondja a nő, hogy tuti kifog jönni, mert a szekrényben álltak ezek a ruhák és az öblítő okozta a foltokat, de ha nekem nem kell eladja másnak.


Miután elment a hölgy írtam a csajnak, hogy sajnálom, de nem vettem át semmit, mert egyik sem volt hibátlan, remélem nem haragszik.Sőt azt is felajánlottam, hogy ha ki lesznek mosva és kijöttek a foltok megvenném, de így semmi képpen sem .Erre azt írta a csaj, hogy kényes vagyok és hogy ne vásároljak használtan, mert ha tapasztalt aanyuka lennék tudnám, hogy a szekrényben állástól a ruhák befoltosodnak és én amúgy se állítsak valótlant, mert ő igenis hibátlan darabokat árul.


Mi a véleményetek?Ha én lettem volna az eladó és azt állítom hogy tökéletesek a rucik amiket árulok és mégsem azok, én bocsánatot kérnék, és elsüllyednék a föld alá, nem hogy még nekem álljon feljebb.


Vagy ha tudta hogy foltosak, akkor miért nem jelezte és én vevőként eldöntöttem volna, hogy így kell-e nekem, vagy sem.



2017. ápr. 7. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Igazad van. Mekkora hülyeség, soha egyetlen ruha se foltosodott be a szekrényben állástól :D Mondjuk lehet náluk penész van, az okozhat olyat. Ne foglalkozz vele, csak át akart verni, még jó hogy nem sikerült.
2017. ápr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, nem normalis dolog igy arulni.

Nekem eleve nem lenne pofam foltos ruhat arulni.

Ne foglalkozz veluk.

2017. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges a kérdés, te is tudod, hogy az öblítő nem okoz foltokat a ruhán, és a szekrényben sem lesz a semmitől koszos.

Ahogy neked se. ;)


Pont azért vásárolok személyesen én is, mert át tudom nézni a ruhákat mielőtt megveszem. Így is marad bőven olyan tapasztalatlan vásárló, akit át tudnak verni. :( Ezek ilyenek.

2017. ápr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad, de nem biztos, hogy átverni akart. Nekem a megszokottnál több év van a két gyerek között és amikor elővettem a gondosan, tisztán, illatosan elcsomagolt ruhákat, akkor magam is meglepődtem, hogy milyen elhasznált darabok kerültek elő. Egyrésze az állásban ment tönkre pl. gumírozás, sárga foltok ilyesmi, pedig tuti kimosva raktam el. Más részén pedig az elővételkor vettem csak észre a foltot, valószínűleg így raktam el, valami szentimentális okból nem vettem észre, hogy mennyire elhasznált. Ez a rózsaszín köd vonatkozhat a nagyira is, nem csak az anyára. Persze ettől még nem kell átvenned tőlük ilyesmit, legközelebb nézd meg, hogy milyen gondosan bánik a gyerekruhákkal, amiket most hord és csak utána rendelj az ismerőseidtől.
2017. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, akkot nem velem van a gond 😊 inkább az bántott ahogy lereagálták, mintha még én lennéj a hibás.Egy kisfia van a hölgynek és most kezdte el a 86-osakat hordani, szóval még a 74-es méretek max fel éve állhatnak a szekrényben.Az öblítő hibáztatás azért lepett meg, mert minden ruhán más folt volt, fondoltam, hogy milyen univerzális az az öblítő amit használtak, még különböző színű foltokat "csinál" a különböző szìnű ruhákon 😁
2017. ápr. 7. 11:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Én kimostam azt, ami foltos volt úgy adtam el. Foltosan nem lenne hozzá képem. Egyébként sárga folt valahogy belekerült, fogalmam sincs hogy, dobozolva volt és mosás utáb raktam el. Nem mind olyan, de volt amelyiknél meglepődve láttam, hogy sárga. Szerintem igazad van, nem kellene neki álljon fejjebb, kimoshatta volna vagy ha meg nem, ne csodálkozzon.
2017. ápr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 4 tapasztalatait osztom, én is jártam már így. Mondjuk én eladás előtt átnéztem és újra kimostam mindent, de persze így is lehet, hogy valami felett átsiklottam.

Még így is volt, hogy egy kötött felső eladásánál kellemetlen helyzetbe kerültem: én egészen biztosan tudom, hogy újonnan vettem, és maximum két alkalommal volt a gyerekemen, ennek tudatában árultam. Meg is vették (neten, postázással) és utána írt a vevő, hogy egy agyonmosott, bolyhos felsőt kapott, ami az Ő IGÉNYEINEK nem felel meg.

Nagyon tanácstalan voltam, mert a mai napig nem tudom, mi lehetett a gond, nem vitatom, hogy két mosástól egy kötött (egyébként minőségi) felső már valamennyire kibolyhosodik, de biztosan tudtam (és ez az én szubjektív tapasztalatom), hogy tényleg alig használt volt...

Szóval a benyomások néha tényleg kicsit szubjektívek, mert az eladó ugye abból indult ki, hogy ő milyen állapotban tette el a ruhákat, a vevő meg abból, amit lát.

Én is találtam már tárolás során besárgult ruhákat (mosással kijött), vagy olyan foltokat, amiket elrakáskor nem vettem észre (ezeket átnézéskor selejteztem), vagy mondjuk megvettem valamit nagyon drágán, tényleg vigyáztunk rá, és bennem ez a kép élt az adott ruhadarabról, miközben egy felvételtől már károsodott annyit, hogy ne legyen újszerű.

Az is eltérő, hogy ki milyen szellemben árulja a használt ruhákat... Van, aki gondosan átnézi, kimossa, akár még vasalja is, egyenként fotózza, van, aki meg már szabadulna tőle mielőbb és nem fordít energiát erre. Az első csoportba tartozó ruhák szerintem drágábbak is, míg az utóbbinál ugyan több melója van vele a vevőnek, de olcsóbban jut hozzá. Mérlegelni kell, hogy nekünk hogy éri meg vásárolni...

2017. ápr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez butasag! Mi mindent sogornomek 2 gyerek után örököltünk és használtuk egy részét már mi is. A ruhák 80% kifogástalan állapotban van! A többi vagy kicsit kibolyhosodott, kilyukadt a mosógéptől vagy valami folt van rajtuk. De nagy reszének semmi baja. Hiába 4-5éve vannak használatban kisebb szunetekkel harmadjáta
2017. ápr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Foltokat nem hagy az öblitö ,fekete folt penész is lehet,többi folt meg sok használatol,gyümölcs stb,

Állástol sem lesz semmi baja ,én pl most ajándékoztam egy ismerösnek baba ruhát ,6 éve állt egy müanyag dobozba szépen eltéve semmi baja nem volt,se lyukas,se foltos semmi baja nem volt .

Legközelebb ha ilyenel találkozol,akkor mond azt hogy tapasztalt anyukák nem vesznek,penészes vagy koszos,foltos ruhákat meg .

Ha eladnám ruhákat akkor csak hibátlan állapotba adnám el,nem foltos, lyukas,penészes stb.

Ha még is elkerülne figyelmemet egy folt ruhán akkor bocsánatott kérnék ,vagy ingyen oda adnám.

2017. ápr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!