Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Honnan kérhetnék segítséget,...

Honnan kérhetnék segítséget, kihez fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés
Kisbabát várunk a párommal, kisfiút, de nagyon nehéz anyagi körülmények között sajnos. Rengeteget fizetünk albérletre, és rengeteg az egyéb kiadás is. Félek, nem tudunk rendesen felkészülni a baba érkezésére. Sok dolgot kellene neki venni, de félek nem tudunk. Egyedül vagyunk sajnos a problémával, család nem igazán tud segíteni, és nagyon messze is lakunk tőlük. Aki volt már ilyen helyzetben, kihez tudott fordulni?

2017. aug. 21. 14:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

sokan árulnak használt holmikat az interneten!! sőt van aki ingyen is adja csak h megszabaduljon tőle mert a helyet foglalja!

turiba is jó kis babaholmikat lehet kifogni alacsony áron!

de a f#cebookon vannak olyan csoportok ahol árulnak néha poton összegért(pl 4 body 600,-) stb... nézz körül :)

2017. aug. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
Erre előbb is gondolhattatok volna.Ha most nem tudtok pár ruhát,pelenkát,esetleg babakocsit/kiságyat venni,akkor később mi lesz?Sokba kerül egy kisbaba.Nekünk az elején csak pelenkára kb15-20 ezer ment el,és ez csak a pelenka.Egyébként a körzetes védőnő biztos tud segíteni.
2017. aug. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Hú, szét fognak itt szedni téged. Kitartás, előre is!


Én a helyetekben minden létező bababörzére és egyéb "párszáz forintért eladom, ami nekem már felesleges" alkalomra elmennék. Bútorokat is használtan néznék. De pl nem tudom, jártok-e templomba, a mi gyülinkben folyamatosan lehet leadni és igényelni is ruhákat, játékokat, stb. Ha minden kötél szakad, és nem tartoztok egy gyülekezethez sem, akkor is érdemes lehet megkérdezni egy két templomban, van-e esetleg valami feleslegessé vált cuccuk.


Egyébként a Pepcoban cuki és nagyon olcsó ruhák vannak pl, 3-400 forintokért ki lehet fogni body-t, kisnadrágot, és még kevesebbért zoknit, kesztyűt, sapit. Bútor is, ha új, nem muszáj, hogy konkrét bababútor legyen. Pelenkázni lehet a ti ágyatokon is, a ruhák egy sima komódba is elférnek, nem kell külön gyerekbútor. Igazából ha egy kiságy, meg egy kiskád van, akkor már el lehet lenni szerintem.

2017. aug. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
Erre minek kell gyereket vallalni? Oké hogy beszerzitek innen onnan a használat gyerekruhat, babaagyat, satobbit, de miből fogod mondjuk a pelenkát megvenni, meg a tápszert, ha ne adj isten nem lesz tejed? Vagy a gyógyszert, ha beteg lesz?
2017. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Én a pl a védőnőhöz rendszeresen viszek be ruhákat meg vittem már be előkerült jéé ezt el is felejtettem pelust ami már rég nem jó. Meg most,hogy szobatiszta lett nappalra meg éjszakára is, a megmaradt pelusokat vittem be. Volt aki a babakocsit adta oda (nyilván nem egy fullosat,de akinek nincs annak nagyon jó) meg tényleg annyi mindent szoktak neki bevinni..de vannak olyanok is akik nem viszik be,csak jelzik a védőnőnek,hogy ilyen és olyan felesleges cucc van a padlás rájuk szakad és ha valakinek kell oda adja. egy időbe kint voltak a váróba a leadott dolgok,de voltak akik vitték mert el lehet adni..így ez be lett szüntetve szerencsére.a védőnő tudja,hogy kiknek van rá szükségük és nekik szokta felajánlani. Ez csak egy példa volt.

De sajnos a babaváró cuccok csak egy cseppek a tengerbe. Mondjuk én azért ha rengeteget fizetnénk az albérletre akkor azért keresnék olcsóbbat.

2017. aug. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Beszéljetek a védőnővel, ő tud nektek babaruhát adni, és elmondja milyen pénzbeli vagy természetbeni segítségeket tudtok igénybe venni. Facebookon vannak ingyenes csoportok, ott is nézzetek szét,esetleg ha vannak olyan barátitok akiknek van vagy a közelmúltban volt kicsi gyereke, tőlük is kérhettek segítséget.


Kiságyat, babakocsit meg pár ezerért tudtok venni vaterán, jófogáson, albérletből meg próbáljatok olcsóbbat keresni, mert ha megszületik a baba az nagyon megnöveli a költségeket főleg hogy a te fizetésed kiesik, a gyed csak nem annyi, a gyesről nem is beszélve.

2017. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Facebook helyi csoport.

Nemreg adtam igy ajandekba ket szatyor babaruhat/jatekot, konyvet.

Regisztralj ahova csak tudsz!

2017. aug. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
Most ez van mi lesz később? Sokba kerül egy kisbaba, és minél nagyobb lesz annál többe fog kerülni.
2017. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A helyi Vöröskeresztet és Máltai Szeretetszolgálatot is felkereshetitek, náluk is sok használt ruhát és holmit szoktak leadni családok. A pelenkát pedig majd mindig valamilyen sajátmárkásat vegyetek (tesco, dm, aldi) és ha rokonok vagy barátok szeretnének látogatáskor ajándékot venni akkor kérjetek mindig pelenkát (akár már a következő méretben)

és törlőkendőt (ez helyett otthon tudtok vizes mosdókesztyűt használni, vagy csap alatt gyorsan popsit mosni).

2017. aug. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%
Ha budapestiek vagytok járjatok utána hogy a kerületetekben adnak-e támogatást a baba születésekor(kb 5-15 ezer forint között szokott lenni),igényeljétek meg az összes ingyenes babacsomagot,váltsátok ki a rossmann rossmanó kártyáját a baba születése után(kedvezményeket ad)kérjétek a magzati adókedvezményt.
2017. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!