Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mivel mostok, hogy foltmentese...

Mivel mostok, hogy foltmentesek lesznek a gyerekruhák?

Figyelt kérdés

Csoki, sár, gyümölcsfolt, paprikás szaft, tinta...


Állandóan kínlódok és sokszor foltos marad, s amit egyszer rosszul sikerült kimosni, az már úgy is marad.


Ti mivel mostok?

Gép márkáját, típusát (milyen mosási hatékonyságú: A+, A, B...) is, ha lehet!


Ariellel mosok, foltokat marhaepe szappannal kezelem, áztatok is... és mégis foltos. A ruhákra 40 fok van írva, csak 1-2 engedi a 60-at, de azok fehér, mintanélküli darabok, nem is maradnak foltosak.

10+ éves whirlpool gépem van, 40 fokos hosszúprogrammal mosok. Ez a gond, hogy nem 60?


2017. aug. 22. 09:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én folyékony vanish-t szoktam a foltra önteni, pár percig úgy hagyom utána be a gépbe. Általában 40fokon mosok, de van 50fokos programom is, néha azzal is szoktam. Ha áztatnom kell, akkor is vanish-t öntök a vízbe, vagy a vanish-nek azt a por változatát is szoktam használni, az is nagyon jó.

Tomival mosok.

2017. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nálam a wanish szappan a csodaszer, bedörzsölöd és egy órán át áztatod. Bár a tintát, vagy bizonyos gyümölcsök foltjait ha már beszáradt, nem hiszem, hogy kiszedi. Én is 40 fokon mosok. Zanussi mosógépem van, nincs egy éves sem, eddig nincs vele bajom.

Ja, és mosódiót, mosószódát használok, öblíteni pedig ecetet, mert sajnos nagyon érzékeny a bőrünk. (Így aztán a jó illatnak lőttek. 😕)

2017. aug. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én bevallom nem nézem soha azt,hogy hány fokon lehet mosni...60 fokon mostam a ruhákat. az újszülött ruhák többsége fehér,hogy uniszex legyen, simán 90 fokon és 3 gyerekem hordta, egy olyan se volt amit utána lehetett volna kidobni..ami meg foltos maradt azok mind tökéletesek voltak arra pláne,hogy ez a hozzátáplálás időszakába volt,hogy azt adjam rá amikor eszik,mert még bőven elfért rajta több folt is. A fehér ruhákat szerettem nagyon koszolósra mert gond nélkül bevágtam a fehérítőbe.

Szóval az én mosógépem az összes ruhánál csak a 60 perc 60 fokos programot ismeri :) miután szárítógépem is van és nem dísznek...így gond nélkül mindent átpakolok a mosógépből,pedig szerintem kb a ruhák 70ánál rajta van a címnék,hogy nem lehetne...hőszivattyús szárítógép alacsony hőfokon szárít,még a pepcos nagyon gagyi ruháknak sincs bajuk se a 60 foktól se a szárítógéptől.

Amúgy indesit XWE71252W Mosási hatékonyság A

Ariel vagy persil porral mosok (én úgy tapasztaltam,hogy attól tisztábbak mint a folyékonnyal,de persze alacsonyabb hőfokra folyékony kell..de ariel folyékony is van mindig itthon)

2017. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Indesit gépünk van.

Nekem házi szappanom van és ha foltos a ruha(általában rögtön be szoktam kenni a ruhát)akkor azt kimosom kézzel majd mikor jön a mosás beszoktam dobni és kimossa a gép.ha kell még akkor is bekenem(nem kell olyankor már amúgy).

Minden foltot ki szokott szedni.

A fehéreket 60 fokon mosom fehérekhez való persil és az oblitohoz pici ecet.van h vanish gelt ontok még hozzájuk.

A szinesek ariel szinessel mennek 40 fokon(van h 60) és Ennyi!

2017. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
XWE71252....w nélkül. Mondjuk mind1 mert szerintem csak kinézetre más
2017. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A+ LG mosógépünk van.Persilt használok kizárólag.Nekem nagyon bevált.Ritka,hogy egy-egy folt nem jönk ki elsőre.Ha mégis megtörténik,vanish szappannal bedörzsölöm a foltot,és újra kimosom.
2017. aug. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Vanish szappannal bedörzsölöm a foltokat és úgy dobom a gépbe.
2017. aug. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Csak is a Vanisht ajánlom, a por állagú jó, az előkezelő géljük nagy kaki...
2017. aug. 23. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
én nagyon kaki vagyok ilyen téren, belinkelnétek azt a vanisht ami annyira jó? csomó féle van, már vagy 3x elindultam venni, de sose tudom, mit vegyek :D
2017. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2017. aug. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!