Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ajándékba használt babaruhát?

Ajándékba használt babaruhát?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, mikor a saját gyereked kinőtt ruháit ajándékozod el, hanem mikor valaki megveszi a használtat és aztán ajándékba adja oda. Ez csak nekem nagyon "furcsa"? Ha valakinek nincs pénze, manapság már pár száz forintért újat is lehet venni, ha feltétlen akar valami ruhát ajándékba.. Nem vagyok egy használt-ellenes félreértés ne essék, de tényleg én vagyok a fura, hogy azért ajándékba nem venném, meg megajándékozott oldalról is úgy lennék vele, hogy akkor már inkább semmi?
2017. szept. 11. 15:46
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Én pl. vettem használtan is babaruhákat, de eléggé megválogattam, hogy milyen és milyen állapotban. Anyagilag amúgy tök jól állunk. Aztán most kaptunk egy rokontól, vett egy táska turis ruhát, amiken tökre látszik, hogy elhasználtak. Olyan, mint az árcsökkenős turiban, ami a legolcsóbb napra marad hátra, mikor már csak 400 forint kilója. És megsértődött, mert látta az arcomon a lelkesedés hiányát... Nem reklámozom, hogy használtan is veszek ezt-azt, nem szégyellem, csak azért mondom, mert nem az alapján volt úgy vele, hogy akkor mi is így veszünk és akkor nyugodtan veheti ő is. Szóval nem igazán értem. Velem van a baj?
2017. szept. 11. 15:50
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Vannak akiknek természetes.. amikor az első gyerekem megszületett és anyósnak az volt az első unokai is :) Kaptunk tőle a turiból egy plüss állatot egy előkét,egy besárgult fehér babacipőt + egy 2 éves gyerekre való ruhát + egy rugit+ a tescos újság hátuljáról kivágott 1000ft-os kupont ha 10000 fölött vásárlunk. Most nem is az,hogy anyagilag jól áll ...de inkább ne hozott volna semmit vagy sokkal sokkal jobban örültem volna,ha csak 1 csomag popsitörlőt hoz..pláne mert ami másnak tetszik ruci azt nem bizti,hogy ráadnám a gyerekre.

És igen, szerintem ez gáz,hogy használt cuccokkal valaki oda állít,mert ha nincs pénz az újra akkor pl 1500ft körül már 4 csomagos popsitörlő van amiből aztán soha nem elég.

2017. szept. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hát ja a ruha lutri, de mondjuk ha nem is tetszik, akkor is kicsit más, hogy legalább új. Pl. ez a rokon is jár Lidlbe, Tescoba és az előbbiben pont szoktak lenni olcsón szép kis baba dolgok igaz nem mindig, a Tescoban viszont mindig van és van mikor ilyen féláras akciók vannak meg minden. Azért ajándékba? Az jó durva, hogy anyósod ezzel le tudta az első unokáját, még az állapotuk se volt jó azoknak se... Valahogy az embernek ilyenkor azért is rosszul esik, mert talán kicsit olyan, mintha ilyen rászorulónak néznék vagy nem is tudom.
2017. szept. 11. 16:06
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Anyósom nekünk is használtat hoz ajándékba.. Én is szoktam turizni de szinte új ruhákat pehet venni már vagy olyat amin még a címke is ott van,ő meg olyan elhasznált,foltos,kemény,bolygos ruhákat hoz,hogy nem is értem... Nekem meg kínos mert soha nem fogom ráadni a gyerekre ráadásul nem értem mert lenne pénz újra. Külön kértem pár ilyen alkalom után, hogy ne hozzon ruhát vagy kéha mindenképp akar valamit adni kérdezzen mire lenne szükségünk de nem érti..
2017. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Tényleg gáz.

Eléggé sértene a dolog, inkább ne hozzon semmit. El se fogadnám!

2017. szept. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Ez valami anyós dolog lehet, mert az enyém is feszt ezt csinálja, és semmivel nem tudom leállítani. :)

Nem szorulunk rá, ő is bőven jól keres, de azért hozza, ráadásul tucatjával.

2017. szept. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem nincs benne semmi, és ezt úgy mondom, hogy én csak újat veszek rohadt drágán, nem is voltam ilyen turiban soha, a sógornőm hozott ajándékba pár használt ruhát, gyönyörűek, biztosan jó helyen vette.
2017. szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

7-es,

szövegértés 1-es.

A kérdező direkt kiemelte, hogy a rossz minőségű használt ruhára gondol, aminél a legolcsóbb pepco-s is jobb minőség (a lidl, aldi, tesco pedig kenterbe veri).

2017. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
Nehéz kérdés, én sosem vettem ajándékba használt ruhát, de anyósomtól kaptam már többször (újat is), és szerencsére jó ízlése van, kifogástalan, szép babaruhákat választott, örültem neki. Barátnőm anyukája viszont állandóan vállalhatatlan, foltos, kopott ruhákat szerez be, a falra mászik tőle. Többször megkérte már, hogy ne költsön ilyesmire, mert sok ruhája van a babának, nem fér tőle, de nem hajlandó figyelembe venni, és állandóan fényezi magát, hogy milyen jó ruhákat talál mindig.
2017. szept. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

Mi is jól állunk anyagilag, de ennek ellenére több használt darab is volt, mivel az elején gyorsan nőnek a babák. Így is volt olyan, ami egyszer sem volt rajta. Hiába vehetném minden egyes nap újat, drágát, én sem teszem, mert felesleges.


Ajándékba azért nem vennék használtat. Igazad van, hogy vannak már potom összegért is nagyon csini darabok. Nem sértődnék meg, ő ilyen, szándék volt a fontos (?), de lelkesedni nyilván én sem tudnék.

Inkább vennék 2 darabot, ha úgy állok és azt adom oda, mint hogy 10-et, de az olyan ami szinte hordhatatlan.

2017. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!