Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mennyi ruhát vettetek újszülöt...

Mennyi ruhát vettetek újszülött babátoknak? Alváshoz elég pléd, vagy ágyneműt használtatok?

Figyelt kérdés

Február végére várom kisfiamat, elkezdtem keresgélni babakelengye listákat, és mindenhol 4-5 db rövid ujjú, 4-5 db hosszú ujjú body-t, és pár darab rugit írnak. Én 56-62-es méreteket gondoltam venni, 56-osból 10-10 db rövid és hosszú ujjú body-t, 10 db rugit, +éjszakára pár darab rugit amit pizsamának használ majd, 62-es méretből pedig 5-6 db-ot ugyanígy mindenből, + ugye overál.

Szerintetek túlzásba vinném? 3-4 db body azért kevésnek tűnik, főleg ha esetleg napi 3x át kell öltöztetnem mert pl bukik, vagy épp összekakilja a ruháit is, máris ott vagyok, hogy marad 1 vagy 2 másnapra? Ti miből mennyit vásároltatok be? Valamint az első hónapokra a lepedôn, rácsvédőn kívül én úgy gondoltam, hogy alváshoz takarónak plédet használnék, napközben vékonyabbat, estére vastagabbat vagy hálózsákot. Feje alá pedig természetesen textilpelenka kizárólag. Ti használtatok rendes ágyneműt? Annyi kérdésem van :D



2017. szept. 23. 17:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%

Én nagyon-nagyon túlvásároltam magam ujszülött holmiból. Szóval szerintem ha nem akarsz tulzásokba esni a következőt érdemes átgondolni. Egy csecsemőnek, újszülöttnek legjobb, legkényelmesebb ruha a body és a rugdalózó. Rövidujju bodyra hosszúujjú rugit, hosszúujjú bodyra leginkább rövidet fogsz ráadni. Ingecske, felső nadrág tulajdonképpen nem is kell.

Télen nem nagyon fogsz rövidujju bodyt ráadni, ugyhogy ebből az 56, 62 méreteket ki is hagyhatod, vagy csak 1-2 darabot vegyél. Hosszúujjú bodybol kell szerintem 6-10 között valamennyi, ahogy gondolod, plusz minimum 6 lábfejes rugi, ha nem nagyon pici a babád, akkor hamar jó lesz rá a 62-es, nem érdemes 56-osbol nagyon bevásárolni, főleg, hogy a nagyobb rugdalózó simán ráadható egy kisebb babára is.

Kettő darab kis textilsapka, ha megszületik akkor is kérik, meg valószínűleg a lakásban is kell. Zokni, rugi alá is mehet, hogy ne fázzon a lába.

Téli, kinti cuccokban nem vagyok otthon, mert nyáron szültem.

Éjszakára szerintem sokkal jobb és biztonságosabb a hálózsák, takarónk szinte nincs is.

Rendes ágynemű egyáltalán nem kell, mivel paplant, párnát nem használ.

2017. szept. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Inkább 62-esből vegyél többet, az 56-ost hipp-hopp kinövik. Az arányok jók, csak fordítva. :)


Szerintem a rácsvédő is felesleges, mert abszolút nem lát így ki oldalra a baba, én sem tudok úgy aludni, ha faltól falig van az ágy, baromi rossz érzés. Olyan kiságyat keress, ahol a feje nem fér át, a kezét, lábát simán ki tudod szabadítani. :) Paplan, párna nem kell, mi hálózsákozunk, ha hidegebb van, akkor egy pokrócot még rádobok és kész vagyunk.

2017. szept. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%
az ilyen 56 egyből kinövik miatt nem volt ruhám a gyerekre. Az én lányom konkrétan 6-7 hétig azt hordta, az első 2 hétben kb az 50es volt jó rá. Szóval én rohangálhattam a boltba, mert másra hallgattam, én azt mondom, inkább legyen fölösbe, mint menni kelljen venni.
2017. szept. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Bodyból legalább 10-et vegyél szerintem hosszú kell csak, rövid télre fölösleges. Rugiból is jó ha van legalább 5db ha még veszel mellé kis nadrágokat, ha nem, akkor több rugi kell.

Az én babám 3000-el született és 3-4 hétig hordta az 50-es méretet. Most 8hetes és 56-os ruhákat hord.

2017. szept. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hálózsák,mint takaró. Kisebb a bölcsőhalál esélye ezt olvastam, szóval azt használok. Persze van neki bent légzésfigyelő.
2017. szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

egyet értek a 3. válaszolóval.

az én lányom 54 centivel és 4100g-mal született, és elég sokáig hordta az 56ost. szerintem egy hónapos volt mikor váltottunk. tehát szerintem is nyugodtan vegyél rendes mennyiségben 56 ost is. kelleni fog. :)

2017. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem árt a 10. Első babámnak kb 6-7-et vettem de bukós baba lett, vettünk még hozzá, 10 simán volt és így is sűrűn kellett mosni. Második babámnál 10-nél kezdtünk, ő nem bukik és nem is kell gyakran mosni neki. Úgyhogy szerintem mindenképpen megéri többet venni 4-5 darabnál.

Hálózsákban alszik éjjel. Én is vettem vastagabb és vékonyabb plédet, nappal azzal alszik.

2017. szept. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Egyébként időre született és 2 hónapos korig hordott 56-ost.
2017. szept. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%

Fiam 3kg 50cm volt, az 56-os lógott rajta rendesen, duplán kellett visszahajtani. Ha pl jött a doki/védőnő/látogató, csinosba öltöztettem, erre volt 3 db 50-es rugija és body-ja, ezeket 1 hónap után tettem el. 62-eseket 3 hónapos koráig elő sem vettem. Most a tesónál ugyanígy készülök 50-essel is.

Nagyobb méretekből 2-3x annyink volt/van, mint amit a listák ajánlanak, így nem kell 2 naponta mosni...

Elsősorban normális vastag takarót tervezek használni újszülöttnél. Pléd szerintem babakocsiba és utazáshoz való. Hálózsákot nagyobb méretűt vettem most is, majd ha beindul a mozgásfejlődés, forog, akkor vetjük be.

2017. szept. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
Én is bedőltem az inkább 62-est vegyünk tanácsnak. Január közepén született a lányom, 1 hónapig 50-est hordott, és 5 hónapos korában kezdtük a 62-est. A meleg 62-es ruháit gyakorlatilag nem is használtuk. Hosszú ujjú bodyt mi csak átmeneti évszakokban használtunk, rugi alá szinte csak rövid ujjút. Bodyból tényleg jobb 10 db legalább, rugiból is legalább 6-8 db. A helyedbe februári babának vennék 50-56-os téli rucikat, de 62-esből csak bodyt, meg pár pizsirugit, mert simán lehet, hogy meleg lesz mire a 62-es kell. Ha mégis előbb kell veszel időközben.
2017. szept. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!