Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Első mosásnak elég a kímélő...

Első mosásnak elég a kímélő 30 fok? Vasaljam utána?

Figyelt kérdés
A címkéken eleve ennyi szerepel, meg olyan kis finom anyaguk van. Anyám meg teljesen ki van akadva, hogy ő minden fertőtlenített hónapokig, meg úristen. Én úgy gondoltam, hogy átmosom őket, hogy mégis át legyenek mosva, aztán napon szárítom, esetleg vasalom aztán annyi. Azért ezek már nem azok az igénytelen anyagú sima fehér ruhák, hogy kifőzzem meg ilyenek... Meg mondjuk olyanokat is mond, hogy szoptatás előtt le kell mosni a mellem meg ilyenek, szóval szerintem kicsikét el van maradva ezzel kapcsolatban. Anyósomat meg meg sem kérdeztem, vett nekünk tetra pelenkákat, amiket 3x mosott ki 90 fokon, majd elhozta és közölte, hogy azért főzzem ki én is... Nem túlzás ez kicsit?
2017. nov. 5. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínûleg anyósod még textilpelenkában pelenkázott, innen maradt meg neki, h jóóól ki kell fertôtleníteni a pelust. Szerintem elsôre tényleg elég 30-40 fokon átmosni, kivasalni a ruhákat. Utána pedig ki fogod tapasztalni, h a balesetek után milyen mosással, kezeléssel, mosószerrel tudod kiszedni a foltokat. Én nem fôztem ki egy textilt sem, köszöni a fiam, jól van, de azért többnyire 60fokon mosom a ruháit. Majd kitapasztalod.
2017. nov. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A ruha mosásban én az első tejet bukós időszakban mindent 60 fokon mostam. Aztán ahogy egyre kevesebbszer “hányta le magát”, kevesebb büdös tejes ruha volt, váltottam a 40 fokra. Most hogy már lassan 1 éves, többször mosok 30 fokon..


Mell kérdés: igenis érdemes megmosni szoptatás előtt a mellet. Főleg ha két szoptatás között folyik is vagy sebes stb. Egyikőtöknek se lesz jó ha fertőzés vagy bármi gyulladás kialakul ott.. Főleg ha kisebesedik és krémezned kell majd. Akkor meg kötelező megmosni előtte!


Másik: az elején nekem úgy sikerült csak szoptatnom, hogy előtte meleg vízzel megmostam, így megnyíltak a csatornák. Simán lehet hogy neked is kellenek majd ilyen praktikák..

2017. nov. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A világos ruhákat 60 fokon mostam mindig és mosom most is, pedig már nem baba. A saját világos ruháinkat is 60 fokon mosom. Amik nem olyan piszkosak, illetve sötétek, azokat pedig 40 fokon. Én a babaruhákat sem 30 fokon mostam.

És a textilpelenkát sem szükséges kifőzni. Arról nem beszélve, hogy ma már nem azzal pelenkáz az ember. Amúgy azt is 60 fokon mostam, illetve utána kivasaltam. Hófehérek voltak mindig is textilpelusok.

2017. nov. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt gondolom én is, hogy ha már összebukja, kakás lesz stb. akkor nem elég ilyen kíméletes mosás, de a legelsőre gondolok. Hogy nyomjam át intenzív 60 fokon (3 órás program...) mert úristen egy újszülöttre hogy adnám rá másképpen...
2017. nov. 5. 10:26
 5/8 anonim ***** válasza:
30 fokon elég, bár én azért 40-en mostam, a saját megnyugvásom kedvéért, de valójában tök mindegy az a 10 fok. Viszont vasalni vasald át alaposan, a forróság miatt fertőtlenednek. És igen, le kell mosni a melled. :)
2017. nov. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Régen kellett vasalgatni, főzni meg egyebek, mert nem volt 60 fokos program, én mindent kimosok először 60 fokon, majd ha már hordta a ruhákat 40-en, hogy ne fakuljanak ki. Törülközőt, ilyesmit 60-on mosom, a sajátunkat is. Egyébként egy átlag lakásban nincsenek durva bacik, én nem használok fertötlenitö szereket, vízzel, ecettel takaritok, 60 fokon mosok és ennyi, nem kell tulsterilizálni a dolgokat, meg egyébként nem is lehet, a babák egyfolytában a szájukba tömik a kezüket, előtte meg mindent összefogdosnak.
2017. nov. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vasaltam semmit, pamutot minek. 40 fok bőven elég volt. Ha koszos lett, akkor azt azonnal mosószappannal kimostam és úgy ment a mosógépbe. Nem lettek betegek, amíg közösségbe nem kerültek, nem ettől függ. Mellre Avent krémet kentem, sosem volt sem gyulladt, sem más baja a mellemnek. Kell a tisztaság, odafigyelés, de azért nem kell kifőzni mindent, elég a cumikat, üvegeket, de egy éves korig csináltam csak azt is.
2017. nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

A negyediket szoptatom. A mellem sosem mostam szoptatás előtt, sosem volt fertőzés, ilyesmi. Természetesen normális higiénia szükséges, de ennyi.

A ruhákat 40 fokon mosom, nem vasalom. A foltok kiszedésére vanish port használok, nekem ez bevált 40 fokon is.

2017. nov. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!