Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Szárítógépes anyukák, ti...

Szárítógépes anyukák, ti minden baba- és gyerekruhát bele mertek tenni a szárítóba, vagy mindig betartjátok a címke szerinti utasítást?

Figyelt kérdés
Vasaljátok utána a ruhákat?
2017. nov. 8. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindent beleteszek. (bár már nem baba, hanem 4 éves a fiam.)

Csak akkor vasalom, ha látom, hogy gyűrött, vagy nem tudom időben kiszedni. De legtöbbször nem kell vasalnom.

2017. nov. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindent berakok, őszintén soha nem nézem a címkéket.

Vasalni nem is kell utána, kicsit se gyűri, van a végén egy fél órás vasalásmentesítő kímélő szárítás, nem tudom akkor mit csinál de tényleg nem gyűri össze a ruhákat, főleg nem a babaruhákat.

Lényeg nem szabad túltömni a gépet, de ez igaz mosógépre is, inkább többször mossál közepes mennyiségű ruhát, mint hogy túltömd és akkor szokott az lenni hogy gyűrődik a ruha meg nem illatos.

2017. nov. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tegnap érkezett meg a gép, még nem próbáltam. :)

Még két kérdés: Van a gépen külön babaruha-program. Szerintetek érdemes mindig azt használnom (ez kímélőbb, de lassabb), vagy mehet más is? Nektek hány perc alatt szárít meg egy adagot?

2017. nov. 8. 09:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem rakom bele, ami nagyon szép ruha. Pl kislányomnak vannak tüllszoknyái, nyomott mintás vagy csipke díszített blúzok. Ezeket nem merem berakni. Az én szebb darabjaimat sem rakom bele.

A címkét soha nem nézem amúgy.

Én szinte mindent vasalok, nem feltétlen kellene, de nekem úgy tetszik minden, ha szépen ki van vasalva.

2017. nov. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es, vannak persze olyan anyagok, amit nem szabad belerakni és mondjuk nem tudom, hogy a tüll hogyan reagálna a szárítóra, de pl. a szebb ruháitokat is simán berakhatjátok úgy, hogy kifordítod, és akkor nem éri akkora hatás a mintát, strasszkövet stb. Én így csinálom.


Kérdező, ha nem hagyod kihűlni a ruhát a szárítóban, akkor nem kell vasalni, finom puha lesz mind. A mi szárítónkon van külön babaruha meg mindenféle más program, de én mivel egyszerre többet mosok (nem két inget meg három bugyit), ezért vagy a MIX programot indítom el, vagy az alacsony fokon szárítást, és akkor az kímélőbb is a vastagabb anyagú ruhákhoz is.

2017. nov. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én mindent beteszek a bélelt hálózsákot kivéve, azzal egyszer megjártam, összeesett a töltet. Azóta kiterítve szárítom. Az én gépemen van kímélő opció, azon szoktam szárítani a babaruhákat.

Ha nem hagyom sokáig benne miután végzett nekem nem gyűri meg, puha és illatos lesz a ruha.

Ettől függetlenül én még vasalok, mert csak fél éves a baba de már van, hogy csak a body-kat. (Tudom, hogy nem lenne feltétlenül szükséges de én szeretek vasalni.)

Ja, a textilpelust sem teszem be a szárítóba, mert nagyon összeugrik és utána nehéz formára vasalni.

2017. nov. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!