Most akkor milyen gyorsan nőnek a kisbabák?

Figyelt kérdés
A babaruháknál ugye többnyire 2 havonta van új méret de mindenkitől azt hallom hogy ne vegyél annyi ruhát 2 hét alatt kinövi. Most akkor mi van? Mennyi ideig tud egy méretet használni és egy újszülöttnek aki tavasz végén születik most akkor mennyi, milyen és mekkora ruhákat vegyek? Újjatlan ruhácskát pl. mekkorát vegyek? Teljesen belezavarodtam már és semmit nem örökölünk senkitől tehát a 0-ról kell mindent megvenni. Kérlek segítsetek!!!!

2018. jan. 12. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A számozás 3 havonta van. 0-3 (56), 3-6 (62), 6-9 (68), 9-12 (74), 12-18(80)....


A gyerekek viszont nem azonos ütemben nőnek.

Lányom 49 centivel született, 3,5 kg-val és az 56-osat 4 hónapig hordta (50-es nem ment rá), 6 hónaposan viszont már a 74-es kellett, 1 évesen a 86-ost kezdte...

2018. jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Ujjatlan pedig nyáriként se viselt. A ruha védelmet is betölt a naosugárzás ellen.
2018. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudod előre, hogy milyen ütemben fog nőni. Azt se, hogy mekkora lesz. Van olyan baba, akinek az 50-es nagy, a másiknak az 56-os kicsi. :)

A legegyszerűbb, ha nem tankolsz be nagyon egyik méretből sem.

Én így oldottam meg:

50-es rugi 2 db, body 3 db. Hazavinni elég. :)

56-os rugi 4 db, body 6 db. Bőven elég, és nem költöttem rá egy vagyont. Nem baj, ha picit nagyobb, nem sokat mocorog még.

62-es mérettől ruhacsomagban vettem olcsón rucikat, majd belenő. Annyi új rucit úgy is kap, amennyi kell elmenősnek (dokihoz, védőnőhöz, stb.) Azt is látod majd menet közben, hogy mire van szüksége éppen. Bármikor tudsz venni, nem kell előre mindent összeszedni.

Tavasz végén pont nem tudhatod, milyen idő lesz. Lehet, hogy 30 fok, lehet, hogy 3. A helyedben vegyesen vennék rövidujjút és hosszút.

De a lényeg: ne parázz! Legfeljebb veszel ezt-azt, ami hiányzik. :)

3-4 hónapos kortól te is el tudod adni, és vissza tudod forgatni az árát.

2018. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyéni. Nagyjából egyforma paraméterekkel születtek a fiaim, 4 kg körül és 53 cm volt mindkettő. A nagy 3 hetesen kinőtte az 56-ost, a kicsi 2 hónaposan. A kicsi 9 hónapos most, most nő bele a 74-es ruhákba, a nagy 6 hónapos korától hordta őket.
2018. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem pár darabot érdemes a kicsikből beszerezni 50/56-ős méret, aztán ahogy nő simán meg tudsz neki venni mindent, hisz ma már nagyon egyszerű beszerezni a babaholmikat ( akár házhoz is viszik). Az én kisfiam 50-eseket hordott az első hónapban. Most töltötte a 3-at és 62/68-as ruhákat hord. Volt hogy én is átmentem a tescóba ( én nagyon szeretem az f&f babaruháit) mert egyik pillanatról a másikra nőtte ki a pizsiket.
2018. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hú rendben akkor főleg rugiból meg bodyból bevásárolok egy 10-15 darabot mindkét méretből aztán majd meglátjuk a szépruhákat mellé. Szerintem törpi lesz mert a családban mindenki 3kg alatt volt és eddig a babit is kisebbnek mérik mint papíron kéne lennie. Nyárra azért veszek neki újjatlant mert nem akarom hogy beizzadjon meg a tűző napra sem megyek még én sem nemhogy a kicsit kitegyem. Köszönöm a válaszokat! :))
2018. jan. 12. 21:01
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Az én fiamra 3. hónap közepén már majdnem passzos volt 68as.most 5hós és a 74es passzos . Azt hittem én is hogy hú...hát minden méret jó 1-2hónapig főleg 3-4 hónaposan. Pedig 50es ruhákkal kezdetünk. 51cm 3kg volt. Minden hónapban 4cmt nőtt.


Egy rokon kislány 8hós és most hord 74eset.

2018. jan. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bocs elírtam.azt hittem 2-3hónapig lesz jó.

Utolsó voltam.

2018. jan. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lányom pici volt születésekor az 56 ruha kicsit nagy volt hosszába utána havonta nőtt 2-3 cm 1 évesen 80 méretet hordott.
2018. jan. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi nagy babát vártunk, így 56-os méretéből néhány ruhát be szereztünk, de több volt a 62-es.


Korán született, mininek, a legkisebb 56-os amit vettünk is nagy volt ra (a lába nem ért le az ulepeig).


Anyát kértük meg, hogy menjen el vásárolni, kb egy hónapig hordta az 50-es ruhákat. Volt 5 rugdalozo, 10 body, két kis nadrág és egy pulover. A többi meretbol jóval több ruhája van. Most 3 hónapos, rugdalozokbol 62-esetet hord, bodybol 56-62 vegyesen. Mosható pelenkat használunk, így picit nagyobb ruhak kellenek, mintha eldobhatos pelenkaja lenne.

2018. jan. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!