Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Milyen ruhákat kellene vennem?

Milyen ruhákat kellene vennem?

Figyelt kérdés

Totál el vagyok veszve, megmondom őszintén, 0 tapasztalatom van baba témában (se családban se barátoknál nem volt még). És az öltöztetéstől parázok a legjobban :D


Augusztus utolsó hetében fog érkezni és tudom, hogy még korán van, de tavasszal lakásfelújítás lesz és nem akkor szeretnék babakelengye után rohangálni.


Szóval melyik méretből hány darabot javasoltok? (Nem számítok arra, hogy kapunk valahonnan ajándékba, max pelust).

A múltkor találtam a hádában egy csodás kis rugit, 62-es méretben, vastagabb féle (unisex) anyagból van. Nem tudtam ott hagyni :) ugye fogjuk tudni használni, pl. ősszel?


2018. febr. 19. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 56ossal kezdtem, abból kb 10 body 10 rugdalózó. 62esből is be volt már készítve annyi, a többit később vettük. Attól függ mennyire szeretsz mosni, de olyan sokat nem érdemes, mert hamar kinövik. Szerintem jó lesz a 62es még ősszel.
2018. febr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Az oltoztetes a legjobb dolog :)


Van szaritogepetek ? Ez kulcsfontossagu, mert nekunk pl van, minden nap mosok ( maniam a mosas :D ), ugyhogy nalunk senkinek sincs sok ruhaja, mert ugyis masnap ujra tiszta.

Attol is fugg, hogy bukos baba lesz- e, az enyem nem volt az, soha egy csepp tej nem folyt ki belole.

Igy nekunk csak tenyleg par ruha eleg volt meretenkent.

Kb ezek: 5 db rovid ujju body ( ezek altalaban 5-6 os csomagban vannak eleve ) , 2 kisnadrag, 2 felso , 2-3 tipego / rugdalozo. 1-2 kardigan, par zokni. Halozsak, 3-4 takaro. Kb ennyi volt meretenkent jo par honapig.

2018. febr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

nekem szept. elején született a kislányom :) a 62-t még karácsonykor is hordta :D Kilós hádába nagyon érdemes menni, gyönyörű szép, egyedi, gyakran címkés darabokat kapni :)

Na és amit én vennék

2-3db 50es body, kis talpas nadrág, rugi, kesztyű


56 méret:

10 rövid body

10 hosszú body

3 harisnya

5 rugi (én ebben csak altattam)

2-3 napozó

3-4 kissapka

5-6 legging féleség

3-4 vastagabb pulcsi és naci

pár kiszokni, tutyi


62

10-10 body

5 rugi

4-5 talpas, 4-5 sima naci


Aztán majd vásárolsz. Ami még kelleni fog: szopipárna (ezzel aludni is jó a végén, meg a babának is tudsz belőle kis fészket csinálni), szoptatós melltartó, textilpelusok 10db legalább, sima fehér, lehessen fehéríteni :) pár különböző vastagságú pléd.


Meg még csomó minden, de most csak azokat írtam, amiket megkapsz a turiban :)

2018. febr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Nincs szárítógépünk, de pl. ha jó idő lesz a kertben pikk-pakk megszáradnak ezek a picurka ruhák :) utána meg gondolom jó lesz a törölköző szárító :)


Zoknikkal, sapikkal mi a helyzet?


És pl. télre ne vegyek még semmit? November végén lesz 3 hónapos. Ráérek akkor overállt venni vagy az kellhet novemberben is már?

2018. febr. 19. 23:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ráérsz a téli cuccokkal, mert egyelőre nem tudod, mekkora lesz :) mi is bevásároltunk jó sok nyári cuccot (júliusi baba) 56-62 méretben, erre megszületett a kis 48 centijével, úgyhogy gyakorlatilag alig volt rajta abból, amit előre megvettünk, mert egyszerűen óriási volt rá :D
2018. febr. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Novemberben már kell overál, 68-as méretű biztosan kelleni fog a téli időszakra. Ha kell esetleg ennél kisebb vagy nagyobb is majd beszerzitek.

Sapka? Ez még nagyon lutri, nálunk elég nagy buksija van a kisfiamnak, 8 centit nőtt a fejkörfogata 3 hónap alatt.

2018. febr. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lányom refluxos volt, akkoriban nem volt szárítógépünk, így 14 rövid body + 14 pamutrugi úgy volt elég, hogy 2 naponta mostam.


De alapból a fele mennyiséggel készültünk, s elég is lett volna, ha nem refluxos.

Pólót, nadrágot egyáltalán nem adtam rá az első pár hónapban. Egyrészt a köldökcsonkja lassan gyógyult, irritálta; másrészt nagyon cukik, csak nem praktikus viseletek, mert felcsúszik, lecsúszik...


Augusztus végi egyébként és a 62-est 4 hónaposan nőtte ki.


A vékony cuccokon kívül mindennel ráérsz. Októberig elég szokott lenni a vékony takarókkal borítva. A vékony ruhák között legyen cérnasapka.

2018. febr. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Az is számít, hogy pl hogyan akarod majd mosni a ruhákat. Ha tudsz fél adagot mosni, akkor nem kell pl 15 ebből vagy abból. Ami a leginkább használatban lesz nálatok az a body és a rugi. Legalábbis nálunk ez volt az első időkben.

Biztos, hogy lesznek tejes foltos ruhák minden nap. Kakisok is lesznek biztosan (bár mi elég jól megúsztuk ezt).


Ha megvárod, hogy összejöjjön egy egész adag mosni való baba ruha, akkor egyértelműen több darabbal kell számolnod a bevásárláskor.

Én is a helyedben 56-62-ből vásárolnék először. Nem sokat.

- Bodyból 10-et

- Rugdalózóból 5-8 darabot

- Babazokniból 1-2-t ha hűvösebb lenne a lába a rugiban.

- Pléd, ami az őszi sétához és otthonra is jó, kényelmes puhaságot, meleget ad.

- 1-2 Vékony baba nadrág, ha enyhébb melegebb idő lenne. (Bodyval használva)


Aztán igazítod a ruhatárat, ha úgy látod kevésnek tűnik vagy hogy túl gyorsan nő és kell nagyobb.


Az első hetekben úgyis otthon lesztek főleg. Ha majd ősszel sétáltok sokat, akkorra kell majd vastagabb ruha a réteges öltözéshez. Otthon meg úgyis fűtötök ha nagyon hűlne az idő.

2018. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
érdekelne, miért is lett lepontozva a válaszom...
2018. febr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hónapos a kisfiam, és most növi ki a 62-es holmikat. Az 56-osak kb 3 hétig voltak jók. Egyébként méreket között is annyi különbség van ám. A H&M pl szerintem kisebb, még a Lidl cuccok nagyobbak. Az F&F szerintem megfelel a valóságnak.


Én 56-62-eseket vásároltam előre. Ennyi szerintem elég Neked is.

Legjobb a rövidujjú body + hosszú ujjú rugi kombó. Ezekből szerintem egy 5-10 szettet állíts össze méretenként. Nekünk az első másfél hónapban kb napi 2-3 szett ment el. Rengeteg ruhát össze börzéztem + kaptunk, de még így is mindennap megy a mosógép :D


Téli cuccokkal ráérsz, miután megszületett.

2018. febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!