Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Az első járós cipőjét venném...

Az első járós cipőjét venném meg a fiamnak, de tanácstalan vagyok. Mi alapján kell típust választanom?

Figyelt kérdés

Még nem voltunk ortopédusnál. Kötelező menni?

A fiam már határozottan jár, kezd szaladni is. Eddig csak a lakásban tette, mert a hó és a hideg miatt nem nagyon időztünk az utcán, parkban, nem szeretett talpon lenni.. De most jön a tavasz és már egyre többet van kint a saját lábán. Élvezi végre.


Na most: megvenném neki az első komolyabb cipőjét. Mit kell figyelnem? Ha szupinált (vagy milyen) cipőre lenne szüksége, azt én látnám? Vagy azok a cipők, amik már 5000 felett vannak és magas a boka részük, jók?


Régen mindenki elintézte az egyetlen cipőboltban található cipővel ezt a kérdést, de most annyi írás, javaslat meg minden van, hogy elvesztem. Tényleg ennyire bonyolult??


2018. márc. 9. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Amit én nézni szoktam, hogy “puha” legyen a cipő. Könnyen hajlítható legyen a talpa. Ha bele nyúlok a belsejébe ne legyen semmi kiálló varrás vagy valami ami piszkálhatja a lábát. Ne legyen nehéz maga a cipő. Könnyen ráadható legyen. Ilyesmik. Nekem az elefanten és a dd. step a kedvencem. Az elefanten különösen puha és könnyű cipő.
2018. márc. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%
Orthopédus mindenképp ajánlott, mikor elkezd járni. Normális cipőt 10ezer alatt nem kapsz. Amik jók super fit, primigi, pablovsky. Elmegy: richter. Amit semmiképp se: bobbi, elephanten, dd step.
2018. márc. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
A legfontosabb a nagyon rugalmas talp, kényelmes kialakítás, elég széles legyen a lábujjainál, könnyen rá lehessen adni, megfelelő méretű legyen, mindenképp bőr, vagy jól lélegző legyen. Nem kell magas szárúnak lenni! 10 fölött vannak a jó cipők. Érdemes jófogáson, vaterán nézni, rengeteg átnőtt, teljesen új vagy egyszer-kétszer használtat árulnak. Nálunk ezek váltak be: Pediped, Superfit, Primigi, D. D. Step, Richter. Ha bizonytalan vagy menj be egy gyerekcipő boltba és próbáld rá, meglátod melyikben megy legjobban.
2018. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is Elefantent vettem (Deichmann), fűzőset, 9990 Ft volt.🙂
2018. márc. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szupinált csak akkor kell ha az orvos javasolja különben csak ront a gyerek lábán.

Minden márka jó amit írtak, de a deichmanosak jók árban minőségben első cipőnek

2018. márc. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Én külföldön szültem, az ortopédus szűrése kötelező, először csípőre, utána pedig lábtartásra. Viszont sokkal lazábban veszik a befelé dőlő bokát, 3 éves korig simán rámondják, hogy életkori sajátosság, természetes. Én is úgy tudom, mit amit az utolsó ír, hogy szupinált cipőt csak akkor, ha valóban szükség van rá. A gyerekorvos szerintem meg tudja mondani, hogy kórosan bedől-e a bokája vagy életkori sajátosság. Mennél kisebbek ugyanis, annál természetesebb, hogy van nekik egy kis bedőlés. Az én lányom már óvodás, de máig ragaszkodok egy-két dologhoz: csak cipőboltban veszek gyerekcipőt, bőr vagy vászon anyagból, a sarkat tartsa (kicsiknél a bokát is), puha, hajlékony legyen a talpa és széles az orra. Ballerina, strandpapucs, bizonyos szandik, műanyag csili-vili cipők szóba sem jönnek. Sajnos ahogy nő, egyre kevésbé találok rendes cipőt. Árban és minőségben nagyon jó a d.d.step, simán felveszi a versenyt más nagyobb külföldi gyerekcipőmárkákkal. Amiket veszek még: superfit, richter, ecco, naturino, ricosta, de volt már next, s'oliver cipőnk is, ha a feltételeknek megfelel :-) A kemény talpú márkás sport cipőket is kihagyjuk, mert nem tartja a bokát és nem elég hajlékony a talpa. A láb egészségét még most tudjuk megalapozni, mert ha majd eljön a magassarkúak ideje, már semmi beleszólásunk nem lesz :-)
2018. márc. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként az első cipőcskéje egy cuki csillogós rózsaszín dd step volt, 19-es :-)
2018. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

[link]


Nekünk ez volt az első járós cipőnk, 11 hónapos korában, és nagyon jól bevált. Többet is felpróbáltunk a Deichmannban, pl. Elefantent is, de ez tűnt a legjobbnak. Masszív, stabil, ugyanakkor rugalmas is, és kényelmesen elfért benne a lába, pedig elég magas lábfeje van.


Most 20 hónapos, perpill egy Elefanten és egy F&F cipője van tavaszra, mindegyik szuper.

2018. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Használt cipőt nem vennék. Magamnak sem, gyereknek pedig főleg nem. Kizárólag akkor, ha anyagilag rászorulnék, ezért megértem teljesen azokat, akik inkább használtan vesznek egy minőségi gyermekcipőt, mint egy olcsóbb rossz minőségűt.
2018. márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!