Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ti mit csináltok a kinőtt...

Ti mit csináltok a kinőtt ruhákkal? Eladjátok vagy tovább adjátok?

Figyelt kérdés
Nagyon sok baba ruhánk van, az 56-62 méretekből kb 100 darab. Csak új ruhákat vettem és nem kevés pénzbe kerültek. Erre a családból már többen jelezték, hogy de jó, hogy én ilyen sok dolgot veszek, így nekik nem kellesz majd, mert ugye nyilván én odaadom nekik. Mivel nem voltam ilyenre készülve, nem ellenkeztem. Most már az egyik családtagom várja a ruhákat, nála a baba pár hónappal kisebb az enyémnél, én meg nagyon mérges vagyok magamra, mert kellene a következő méretet bevásárolni, és fektethetek bele megint pénzt. De hogy mondhattam volna, hogy nem adom oda, mert eladom és abból veszem a következő méretet?
2018. ápr. 11. 08:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Pofátlanok a rokonaid. Egyáltalán nem evidens, hogy ők ingyen kapnak ruhát. Mondd nekik nyugodtan, hogy ezeket eladod, abból veszel újakat. Ha ilyenen megsértődnek, nem érdemes foglalkozni velük.


Én egyébként a saját gyerekkori ruháimat adtam el 16-20 éves korom között. Anya sokáig pakolgatta őket, de már egyszerűen nem fértünk tőlük. A pénzt odaadtam neki (bár nem igazán akarta elfogadni, mondván én dolgoztam meg érte), végül csak addig zaklattam, hogy elfogadta. Így magára költhette.

2018. ápr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egy részét eltettem egy részét pedig eladtam.

Odaadni nem adtam oda senkinek, mert nem volt kinek. De mivel mi tervezzük a kistesót, így biztos nem fogom odaadni senkinek. Egyszerűen annyit mondok, hogy nem adom oda őket, mert nekünk is kell.

2018. ápr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem adnám oda. Még az is más, ha szépen rákérdez, hogy nem adnád-e oda neki a kinőtt ruhákat vagy esetleg felajánl értük cserébe valamit (nem kell nagy dologra gondolni, csak mégis a gesztus pl egy bonbon vagy valami apróság). De így konkrétan kijelenteni, hogy de jó nekem nem kell rá költenem, majd te megveszed, szerintem ez nagyon nagy pofátkanság.

Mond nyugodtan, hogy eladod, mert kell a pénz, hogy újakat tudjál venni, megtartod emlékbe vagy már másnak oda ígérted.

2018. ápr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én annak aki nem ilyen erőszakos szívesen odaadom (habár nálunk még nincs rá jelentkező), mi is egy vagyont költöttünk a ruhatárára 56-62-es ruhák csak Zara, H&M stb. van neki. Úgy készültünk hogy bizony hamar cserélni kell majd őket így én előre is vettem neki nagyobb méreteket.

Az ilyen erőszakos koldulást viszont ki nem állhatom, már csak azért se adnám oda. Belőlem ne akarjon hasznot húzni senki. Szerintem mondd meg neki hogy bocsi de más terveid vannak velük a kezdetek óta.

2018. ápr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 babyboom567 ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!

1.a rokonaid bunkók,ha ez ebben a formában hangzott el, DE

2.ha akkor jópofiztál és megígérted hogy odaadod, akkor most legyél nagyvonalú és add oda,DE

3.legközelebb ne hamarkodd el ezt a dolgot.

4.Én a testvéremmel 8 éve járunk bababörzére árulni,vásárolni szóval van tapasztalatom.

5.hibás,kaki büfi foltos,bolyhos ruhát(volt olyan harisnyám ami 2 használat után bolyhos lett) SENKI NEM VESZ.

6.valószínű nincs 100 darab HIBÁTLAN RUCID.

7.ha mégis hibátlanok akkor MAX 200 FORINT/DARABÉRT tudod ESETLEG eladni(bár ha ebből levonod a helypénzt akkor annyi sem)

8.ajánlom ,hogy ne őrizd sokáig,mert pl a fehér/ világos ruhák álltukban besárgulHATNAK(nem feltétlenül)

9.És nem bántásból,de ha ezekből a nagyon nagyon maximum 25000 forintból akarsz másikat venni, ajánlom hogy ne vegyél DRÁGA újat(hisz ha ennyi pénzen múlik akkor elvileg nincs rá kereted),vagy nézz nagyon körül,pl h@m kik pepco c@a lidl aldi,mind akciózik jó cuccok vannak.

10. csinálhatsz még belőlük ruhacsomagot(fényképezés,postára rohangálás, és csak 2-3 csomagod jön vissza már megszívtad)

11.Ha neten hirdeted, vagy kérj előreutalást+pk val együtt, vagy minimum a pk előreutalását(hisz ilyenkor ha nem veszi át a vásárló,akkor a saját pénzét bukja)

Hidd el régen nagyon jó volt eladni dolgokat,én már fél éve már csak vásárolni járok ki, hisz többször max a helypénzt árultam ki.Most 3 bizományiba van beadva ruhám ha sokáig nem adják el megy adományba.

Élvezd a babázást, és ne idegeskedj ezen.

2018. ápr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Azért a zara h&m nem 200/db áron megy használtan ha nem bolyhos foltos...

Helyi fb csoportokban bőven többért elmennek,és akkor nincs postára rohangálás se.

2018. ápr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Ingyen odaadom a rokonoknak, barátnőknek, tesóm barátnőinek.
2018. ápr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ. Ahogy előttem is írták, azért már szép lenne, ha például a 4000 Ft-os zaras nadrágot 200 forintért adnám oda :D Egy darab sincs, ami annyit érne. És anyukás csoportban, ha mindet eladnám, akkor minimum 50-et kapnék értük. Egy foltos vagy agyon használt darab sincs. Nagyon sok teljesen új van, ami rajta sem volt, vagy max 1-2 alkalommal. A lányom soha nem bukott, a kaki folt pedig teljesen kijött folteltávolítóval. Őszintén én csak nézek, mikor feltesznek használt baba ruhát anyukák, hogy hogy lehet ennyire viseltes olyan ruhadarab, amit max 1-2 hónapig használtak. De gondolom ezekben az esetekben kevés ruhát váltogatnak, emiatt sokat van mosva. Kb 20 kedvenc darabot félre tettem, azoktól nincs szívem megválni.
2018. ápr. 11. 11:09
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyeneket én is eladom, Hm, Zara, Next, ami jó allapotban van. A sima bodykat, meg amik hasznaltabbak, bolyhosak, kifakultak azokat max felajanlanam baratnőnek, rokonnak, de mivel eddig nem volt kinek, feltettem ingyen elvihetős csopiba. A draga, vagany ruhakat nem adnam én se ingyen, ez van. Nekem is az egyik baratnom tett olyan megjegyzest, hogy az autosulesunket, babakocsinkat, meg a legzesfigyelőt majd adjuk nekik, ha lesz gyerekuk.. szerintem fogalma sincs mennyibe kerulnek ezek a dolgok, a 130 ezres ülést, a 150 ezres babakocsit meg a 40 ezres legzesfigyelot biztos csak oda fogom ajandekozni..
2018. ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyelőre félretettem a ruhákat, mert még tervezünk 2 gyereket, a második már úton van. Nálam is volt "jelentkező", aki kb velem egyszerre fog szülni, hogy ha a második fiú lesz akkor a lányomról maradt ruhákat adjam neki kölcsön, mert neki kislánya lesz. Én mondtam, hogy sorry de ha fiú lesz a második, attól a harmadik még lehet kislány.

Majd ha már nem tervezünk több gyereket, odaadom az összes cuccot a rászorulóknak vagy ha marad szép állapotú dolog és lesz rá jelentkező a családban/baráti körben, akkor nekik ajándékozom.

Ha már megígérted, akkor szerintem add oda de szólj, hogy a nagyobb méretet ne várják, mert van már rá vevőd. Ha csak egy gyerkőcöt terveznénk én a ruhákat akkor is elajándékoznám mert nem lenne idegzetem árulgatni, de a többit (babakocsik, mert van három :D, autósülés, etetőszék, utazóágy, járóka, légzésfigyelő, mérleg stb.) eladnám mert sokba kerültek és egy gyerek még nem harcolta le őket. Három után már azokat is ingyen odaadom majd valakinek, a védőnőnk tud jó helyet az ilyesminek. :)

2018. ápr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!