5-6 hónapos babát ilyen időben 13-20 fok között, hogy érdemes öltöztetni? Elvileg azt mondják, egy réteggel több kell rá mint amennyit az ember maga felvesz. De ez helytálló? Ti mit adtok rá ilyen időben?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 11. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Èn még fekvö babát mindig rétegesen öltöztettem, és inkább takaróval takartam, hogy könnyen le vagy fletudjam rá tenni, ha hüvösebb vagy melegebb van.
2018. ápr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

igen, a plusz 1 réteg elég (tehát body fölé kb ugyanazt adtam rá, mint amit én húztam:

Body, vastagabb hosszúnadrág, póló, plucsi, kiskabát.

Ekkora gyerek még kap sapkát is.


Mivel még nem igazán mozog, csak fekszik, így természetesen takaró a babakocsiba, alá is.


azért a 13 fok az hűvös még ilyenkor délelőtt, a 20 pedig délután napon lesz 25+ is, tehát már meleg. Úgy öltöztesd, hogy ki tudd takarni és akkor is elég legyen a ruha, ha kell, le tudd venni a kiskabátot, de még úgy sem fázzon.


Nálunk a gyerek tarkója volt a viszonyítási pont. ha az hideg volt, akkor úgy ítéltem meg, hogy fázik. :D

2018. ápr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
14 fokban indultunk reggel a védőnőhöz: harisnya, kisruha (body+fodor igazából), nyálkendő a benti ruha. Erre kapott egy széldzsekit, kocsicipőt, cérnasapit, a lábára rádobtam egy pokrócot. Hazafelé 18 fok volt, a pokrócot levettem, a kabát helyett vékony pulcsit kapott.
2018. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
4 hónapos , ez lemaradt 😊
2018. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én fázós vagyok és ha magamhoz viszonyítom a plusz réteget, megsülne. A férjemhez se lehet, ő meg az, akin az elsők között látsz rövidnadrágot..

Mi 16 fokban voltunk lent ma délelőtt és babakocsiban ülő babáról hamar lekerült a mellény. Pulcsi maradt rajta de az se volt vastag. Napon érződött vagy 25 foknak az a 16 fok.. árnyékban meg annyi időt nem töltöttünk, hogy feltűnjön, hogy 20 sincs.. sapit viszont kapott, nyilván én azt már nem veszek fel, de még a 3 éves se tűri meg magán ilyen időben. Szél sehol nem volt. De pàrás idő igen, amitől még melegebbnek tűnik a hőmérséklet.

2018. ápr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hosszú ujjú body+ plüss szabadidőruha, zokni, kocsicipő, rá egy takaró, amit mindig lerúg. Nem fázik, enbyi. Jelzik ők is, ha valami nem kerek. A férjem is és én is képesek vagyunk kabát helyett pulcsiba rohangálni télen. Nem csodálkozom így a fiamon sem.
2018. ápr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget mindenkinek:)

Mentek a zöld kezecskék.

2018. ápr. 18. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!