Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Július elejére várom a lányom....

Július elejére várom a lányom. Ruhákat tekintve miből, mennyit ajánlott venni? Egyéb dolgok és játékot tekitve mi az ami a mindennapokban tényleg kell?

Figyelt kérdés

Első baba nincs ismeretségi körben lány baba akitől "örökölhetnénk" kisruhákat.Eddig vettem 1csomag F&F-es csomagot -újszülötti kortól 1 hónapig- amiben 3 ruha volt egyben. Meg 2x2 db 50es méretű body-t a LIDL-ben meg ugyanez a méret 2x2 egybe pizsit szintén LIDLben.

Igazából nem tudom mennyi ruhát kellene venni 1-1 méretből.

Én pici baba voltam, párom átlagos. A 4D-n a 28 heti uh-n azt mondta a doki h picike baba lesz valószínűleg.

A babakocsi kiságy megvan. De kissé tanácstalan vagyok mi az ami tényleg kelleni fog, nem csak ott porosodik a házban mert a pici nem is használta.

Nektek mik a tapasztalataitok?

Előre is köszi 28+3 km



2018. ápr. 20. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem vegyél rögtön egy picit nagyobbat mivel az elején csak feküdni fog :-) Én a helyedben vennék pólyát, nekem nagyon hasznos volt, jól tartotta a babát, nem kellett félnem, hogy rosszul fogom meg, illetve vennék textil pelenkát, hasznos dolog, a feje alá is teheted, babakocsinál is. Ruhácskákból szerintem 6-7 elég, de úgyis meglátod, azért nem lesztek teljesen elzárva a külvilágtól, mégha az első hetekben nem is nagyon viheted ki a levegőre, max míg párod (nagyszülők) vigyáznak rá, addig elmész (akár kikapcsolódás gyanánt) és még ami menetközben kevésnek bizonyul bevásárolsz. De ruhából nem vennék sokkal többet, gyorsan kinövik. (Ja és én fa járókát is vettem) Könnyebb neki (majd később) kapaszkodni benne, és ha más dolgod van. pl. főzöl, a közeledben tud lenni, de biztos, hogy nem történhet baja.
2018. ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazából 50-es nem biztos, h kelleni fog. Nekünk kellett, de egy hónappal korábban jött a kislányom. 56-ossal szoktak születni, én vennék 56-osbol és 62-esböl is 3 rövidujju és 3 hosszúujjú bodyt, 3 rugdalózót, esetleg 1-2 ujjatlan bodyt, nekünk kellett napozó is, 62-esböl 2-t vennék, nadrág, szoknya, ruha nem kell ilyen picinek 1 db 56-os nacit vettünk talán, esetleg 2 leggings is jó ha van. Én a h and m, tesco, pepco, lidl-t tudom ajánlani, a brendon is jó minőségű, csak drága. Játék eleinte nem kell neki, csörgővel is kb. 5 hosan kezdett játszani, valami kis játékot akassz be neki az ágyába, azt szeretik.
2018. ápr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A távirányító a legjobb játék az első 1,5-2 évben.

Én 50es ruhát biztos nem vettem volna, lehet, hogy hozzá sem fogsz nyúlni. Az, hogy az uh-on mit mondanak teljesen mindegy, nekem pl azt mondták, hogy vagy korábban fog születni, vagy nagy lesz, vègül indìtani kellett, 54cm és 3650g lett, szóval egyik sem jött be.

Én a helyedben vennék pár 56-os és 62-es ujjatlan bodyt és napozót

2018. ápr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 40 hétre 48 centivel született a lányom. :) amúgy júliusi. Hogy miből mennyi kell, előre nehéz tudni. Én vettem 10-et mindenből, hogy ha refluxos lenne mint az első babám, akkor is legyen elég. Nem lett refluxos, és kb 5 naponta mostam rá... szóval nem baj, hogy több volt. Body-t és talpas nadrágot adtam rá sokszor, 2-3 hetes kortól napozót.
2018. ápr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!