Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ti adnátok kölcsön úgy babaruh...

Ti adnátok kölcsön úgy babaruhát, hogy még ti is szeretnétek babát?

Figyelt kérdés

Testvéreméknél két gyerek van: egy fiú és egy kislány.

Nálunk egy 2 hónapos kislány van. És rengeteg, szép új ruhát vásároltunk neki egy vagyonért.

A 3. náluk is kislány lesz, és most célozgatnak arra, hogy majd tőlünk úgyis lesz elég ruha...

De az az igazság, hogy én azt a leendő gyerekünknek tettem félre. Egy csomagot biztos összeállítok majd belőle -de nyílván nem a kedvenceinkből-, de az, hogy az egészet odaadjuk és majd lestrapálva, foltosan visszakapjuk... Azt nem szeretném.


2018. okt. 2. 17:22
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy mi sem kaptunk tőlük; hiába van már 2 gyerekük...
2018. okt. 2. 17:25
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem adtam.
2018. okt. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2018. okt. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy párat adnék, de mindet biztos nem. Bármennyire is vigyáz rá, 2 gyereket már nem biztos hogy túlèl a ruha, és ha már ti vettètek, nehogy már a ti gyereketek ne hordhassa
2018. okt. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi adtunk,de kaptunk is.6 unoka van a családban,mind lányok.A mi lányunk az 5. a sorban.Megkaptuk a 4 lányról maradtakat,de persze mi is vettünk újakat. Mikor a nővéremnèl jött a következő,akkor amit mi kinőttünk,azt adtuk neki.Azokat a ruhákat is, amiket mi vettünk. Nálunk ez magától értetődő volt, de persze ahány ház,annyi szokás.
2018. okt. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem. És ezt minél előbb nyíltan meg is mondanám, hogy ne legyen meglepetés.
2018. okt. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám, csak a gond lesz belőle hidd el. Max azokat amiket végül nem adtál rá a gyerekre mert mégsem lett kedvenc. Csak amit nem sajnálsz ha sosem látod viszont.
2018. okt. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nos én kölcsön adtam unokatestvéremnek úgy, hogy még mi is szetetnénk babát. De én úgy voltam vele, hogy ami a nagyon kedvenc volt, vagy drágább ruha, vagy egyszerűen csak sajnáltam oda adni, azt nem adtam. Így is jutott nekik 3 zsák. Pont most kaptam vissza őket, gyönyörűen kimosva, kivasalva, bedobozolva. Egyik sem foltos. Nagyon meglepődtem, hogy ennyire szépek maradtak, pedig kb 70%-ban a mi ruháinkba öltöztette a kislányt. Nagyon vigyàztak rájuk, meg unokatesóm nagyon precíz is ilyen téren. Szóval én simán oda adnám újra.
2018. okt. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Felénk ilyen nem is szokás, hogy "kölcsönbe" adunk babaruhát. Amit adunk, azt odaadjuk örökbe, aztán ettől függetlenül még lehet, hogy visszaadják, ha megint születik egy pici annál, aki odaadta, de lehet, hogy elígérik másnak. Mindenképpen jó tisztázni, melyik családban mi a szokás, mert családonként változik, és sértődések lehetnek belőle...
2018. okt. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ígx, hogy nem adtak nem

Amúgy igen

2018. okt. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!