Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Elfogadnátok kölcsön babaruhát...

Elfogadnátok kölcsön babaruhát úgy, hogy amúgy az anyagi helyzetetek megengedi az újat, és vásárolni is szerettek?

Figyelt kérdés

Első terhességem, kislányunk lesz. Több közeli barátnőmnek is van kislánya, a fél évestől az 5 évesig van mindenféle korú. Mondták, hogy összeszedik a babaruhákat otthonról, mert kidobni nem volt szívük, de annak sincs értelme, hogy ott sorakozzanak. Normális ruhák, a legnagyobb részük Zara, Mango és HM, de az egyikőjük pl. mindent külföldi bababoltoktól rendelt, jó minőségű mind. Csak valahogy furcsa nekem, mert oké, én is vásároltam nekik ajándékot a babaváróra, meg mikor mentünk először látogatni, vagy ha láttam valami extra cukit, de nem ilyen mértékben. Ráadásul jól állunk anyagilag, nem szorulunk rá. És szeretek is vásárolgatni, már most vettem pár babaruhát, cipőt, pedig az első trimeszterben vagyok még csak.


Jó minőségűek a ruhák, nem foltosak, szakadtak, vagy bármi. De mégis ott van bennem az, hogy nem saját. Ráadásul tele vannak a boltok szebbnél szebb babaruhákkal, már rengeteg mindent kinéztem. Csak sértődést sem szeretnék emiatt, vagy hogy úgy érezzék, nekem nem felel meg az, amit tőlük kapok.



2018. okt. 4. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Én kölcsön nem. Ha ajándékba kapom az más. De kölcsön nem fogadok el ruhát, mert nem tudnám felszabadultan használni, ha mindig arra kell figyelnem, hogy nehogy valami baja legyen, foltos legyen, tökremenjen stb. Egy gyereknél nem lehet minden szépen megőrizni. És nem lenne arcom használtabban, hiányosan visszaadni. Pláne ha van rá pénzetek, inkább vennék újat.
2018. okt. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban barátok, ezt így, el tudod nekik mondani és megértik.


Ha kétségeid vannak, akkor egyszerűen fogadd el köszönettel, és vegyél, amit szeretnél.

2018. okt. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én elfogadnám a használtabbakat otthonra/játszani, újakat meg csak kimenösöket vennék.

Habár a kölcsön részt nem értem, utána vissza kellene adni? Vagy csak ami még jó, azt késöbb továbbadni valakinek, esetleg azoknak, akiktöl kaptál valamit?

2018. okt. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, hogy köszönjük szépen nagyon kedves tőletek, de nem szeretném elhasználtan, foltosan, hiányosan visszaadni, úgyhogy inkább veszek magunknak.
2018. okt. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékba igen, kölcsön nem, pont amiatt, amit fentebb írtak. Akkor inkább kifizetem neki, ha tetszenek és valóban szükségem van az adott darabokra.
2018. okt. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Komplett ruhatárat kaptam 2x is a barátnőmtől kölcsönbe (0-tól 1 éves korig). Közben neki is született még egy kislánya, így 4 lány használta és most egy másik barátnőknél van, akinek 6. hónapos a babája. Ennek a picinek én is folyamatosan adom az aktuális évszaknak és méretnek megfelelő cuccokat, amik rendre vissza is kerülnek normális állapotban.


Egyikünk sem szegény, bőven meg tudnánk venni (veszünk is) de minek álljon a szekrényben a ruha, mikor más tudja használni. Az ökológiai lábnyoma is óriási ennyi holminak. Mivel több ilyen pici baba nem mutatkozik a baráti körömben, így az utolsó útja majd valamelyik segélyszervezet boltja lesz.


Egyébként azon sem kellett aggódnunk, ha valamelyik ruhának baja esik, mert ezek használati eszközök. Benne van a pakliban és ezt a kölcsönadó is pontosan tudja. Arra pedig minden normális ember figyel (saját ruháknál is), hogy nem a fehér GAP nadrágban küldi ki a gyereket a homokozóba.

2018. okt. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kölcsönbe nem, ajándékba elfogadnàm, vagy megvenném tőle. Nővérem is kapott 1-2 ismerősétől több kisruhát is kölcsönbe, egész sokat, nem győzte felirogatni, hogy akkor mi x-é, mi y-é, meg őrizgetni a listát mikor kinőtte a gyerek, hogy kinek kell visszaadnia...akkor valamelyiknek baja lett, magyaràzkodott, hogy nem tudja már visszaadni. Èn sem őrizgetem a kisfiam kinött ruhàit, ami szép àllapotban van, vagy àtnőtte, 1-2x hordta azokat eladom, ami kicsit bolyhos, vagy azért nem újszerü de baja nincs, azokat meg a védőnőnek adom.
2018. okt. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én kölcsönbe nem fogadnám el a fent leírtak miatt. DE! Énnis adtam közeli családban kölcsön kisbaba ruhát. Tisztában vagyok vele, hogy lesz ami nem kerül vissza vagy rosszabb állapotban. Vissza vbcsak azért kérem, mert tervezünk majd 3. babát és ha olyan nemű lesz, mint az első kettő, szeretném használni ami megmarad. Amihez szentimentális érzések fűznek (hazahozós ruha meg egy két másik darab) azokat eltettem és nem adtam oda. :) Szóval ha téged nem frusztrálna, hogy kölcsön vannak a cuccok, fogadd el nyugodtan. Aki adja tudja, hify babáknál vannak balesetek (bukás, fosás stb.)
2018. okt. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már más is írta: kölcsönbe nem fogadnám el. A babára akarok koncentrálni, nem arra, hogy olyan állapotban maradjon a ruha mint ahogy megkaptam. Ha ajándék, akkor az más.


Az anyagi helyzeted ettől független. Ha neked egyébként is fontos, hogy új legyen, akkor vegyél újakat. De hidd el nem azért adnák oda, mert neked nem telik rá, hanem mert ők már tudják, hogy mire kettőt pislogsz ki is nőtte. És kár lenne az alig használt ruhákat kidobni mikor segíthetnek egy barátnőnek. Kb időd sem lesz megunni a kedvenc darabokat...


Nekünk sem lett volna gond újat venni. Néhányat vettünk is. De én többnyire használtan vásároltam őket. Mert kis időráfordítással baromi jókat lehet találni és sokszor csak átnőtt és még az eredeti árcimke is rajta van.


De ha ők valóban barátnők, akkor bármi a döntés, megértik. Te pedig tedd azt, amit te szeretnél. Ha neked fontos, hogy te vedd és új legyen, akkor ne gondolkozz. Ha amúgy mindegy, akkor pedig ne, hogy úgy fogd fel, mint alamizsnát.. :)

2018. okt. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kölcsönbe semmi esetre sem ,ajándékba ha tetszenek azok a ruhák akkor ,igen.
2018. okt. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!