Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hogy kell nézni a babaruha...

Hogy kell nézni a babaruha méreteket?

Figyelt kérdés

Kezdő anyukaként segítséget szeretnék kérni a tapasztaltabbaktól, hogy pl. az 56-os méret az alábbi boltok/márkák esetében valójában mekkorát jelent, akár egymáshoz képest is. (pl. XY márka általában kisebb, mint más 56-os)


F&F, In Extenso, Pepco, KIK, Lupilu, Next, George, H&m, GAP, Zara, C&A stb.

Köszönöm!


2018. nov. 4. 23:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%

Angliaban lakom, itt Zara, Next, Gap van, ezekről tudok nyilatkozni itt nem centikben van írva ( szerencsére ) hanem kort.

A Zara ruhak mire talányosan. A Next SOKKAL nagyobb! A Gap meg inkább kisebb.

2018. nov. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%

Bocsi átírta , tehát a Zara méretarányos.

A George az egy olcso aruhazlanc ( Asda ) ruhaja, en kerulom.

2018. nov. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

pepco-s tapasztalatom,hogy változó még azonos méreteknél is a méret :/

azaz vettem 3 db 98-s nacit, minda3 más méretű volt, sőt kisebb is az átlagnál

én annyira nem szeretem, csak az udvarra használunk pepcos ruhákat


f&f-s rucikat én nagyon szeretem, méretezés is megfelelő

lupilu-s csak bodyval van tapasztalatom, az nagyobb volt, mint a tényleges méret

H&M-s ruhákat is nagyon szeretem, 90%-ban 1 számmal nagyobbak..szóval az 56-s méretet nagyon sokáig tudtuk hordani

NEXT-ből csak rugdalozóink vannak abból is tényleges méret kellett, nem volt kisebb-se nagyobb

KIK az is szerintem kisebb a méretezés,mint a többinél

2018. nov. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

A Zara pont akkor jó, amikor a címkéjére rá van írva hónap szerint de simán jó a lányomra az egyel nagyobb méret is sokszor.

A H&M bazinagy! Kb 1-2 számmal nagyobb mint a gyerek és a Next ugyanez. A 4 hónapos 65 centis babára még jó volt az 56-os H&M rugi...

GAPet ritkán rendelek de a 6-9 hónaposra való pulcsi simán jó az 5 hónaposomra már vagy egy hónapja.

A többiről nem tudok nyilatkozni.

2018. nov. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

En ugyanugy gondolom kb, ahogy a 3. irta. Pepcoban neha ki lehet fogni jobb ruhakat, pl pizsiket ott Vettunk a lanyunknak, de tenyleg kicsit kisebb, mint mashol. Lupilu picit nagyobb, ahogy a h&m is, pl mindkettobol van olyan bodynk es kis nadragunk, ami 56os, de meg jo a kislanyra, pedig masbol mar 62st hord. C&a es kik is picit nagyobb pl a rugdalozok meretezeseben.

A bodykbol az f&f a legjobb nekunk, meretaranyos a szabas.

Lanyom 51cmvel szuletett, sokaig jo volt ra az 50es,56ost pedig 1 hete csereltuk 62re. ( most 58 cm es 4800 gr).

2018. nov. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

F&F, In Extenso, Gap, H&M, C&A : Nekem az volt a tapasztalatom, hogy ami bele volt írva, azok ténylegesen akkora méretek.


Pepco, KIK, George: Ezek közt volt ilyen is, olyan is. Valamelyik tényleg jó volt, de volt amit kicsinek, illeftve nagynak találtunk a beleírt mérethez képest.


Lupilu: Nagyon szeretem ezt a márkát, szinte mindent vettem már belőle, és kivétel nélkül, minden egyel nagyobb méret volt, mint ami bele van írva.

2018. nov. 5. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

Magyon változó


Márkán belül is.


Pepco mindig kisebb

Disney cuccok is sokkal kisebbek.

H&M az átlapolósak mindig szélesebbek 1 mérettel.kicsit hosszabbak is


Mamas&papas cucvok is szélesek

Lupilu-t azért szeretem mert a nadrág mindig nagyobb( hosszabb) lábyom pedig 1 mérettel

Nagyobbat hor lenn


Zara C und A, KIK, In extenso nem tudom


Scamp pont jó


Next cuccok keskenyebbek az átlagnál, nekünk ez jól jött

Gapről nem nyilatkozom, csak nadràgja van a lányomnak

2018. nov. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

"itt nem centikben van írva ( szerencsére ) hanem kort."


Az miért is jó? :) Sokkal egzaktabb a centi, mint a kor, hisz azonos korú gyerekek nem ugyanakkorák.

Zara pl.: lányomra kor szerint mindig pici volt.


Egyébként angolszász méreteknél általában a centi mellett feltüntetik a súlyt is és úgy kell értelmezni, hogy annyi centiig és/vagy kilóig. Egy husisabb baba ugyanis hamarabb kinövi a ruhát, mint hosszra elérné.


FF, H&M szerintem mérethelyes, lehet rá alapozni.

Pepco nem, összevissza számoz, mindenképp hozzá kell mérni a gyerekhez. Onnan csak leggingseket szoktam, mert ennek nem lapos a gumija, hanem rendesen össze van húzva, így nem esik le.

Lupilu kedvenc, a dupla méretezés miatt tovább jó, általában egy számmal nagyobb. Pl.: 98 centis kislányom még mindig hordja a 86/92-es felsőit, míg a h&m-esből már rég 98/104 a mérete.

C&A kicsit összevissza számoz. Van onnan olyan 92-es póló, ami még mindig jó a lányomra és olyan 104-es, amit már kinőtt. Bodyknál kisebb volt a méretezése, mint az ff, hm-nek.

2018. nov. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
8- as, elso vagyok. Azért jó , hogy hónapokat írnak, mert itt eleve nem is mérnek hosszat. Amikor megszületett a babám a kórházban sem mérték , itt nincs védőnő, soha senki meg nem mérte hány centi. ( Én kíváncsiságból néha itthonEgyébként 15 éve itt lakom , még nem láttam hogy írtak volna súlyt a ruha címkére 😮
2018. nov. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó...Ezt a hülyeséget. .

Én is az Egyesült királyságbsn lakom és az én lányom lemèrték amikor született 5 hónapja. És védőnő is kijár aki többször is mérte és a piros kiskönyvbe bírta a hosszát...

2018. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!