Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Járni tanuló babának milyen...

Járni tanuló babának milyen cipőt vegyek?

Figyelt kérdés
Egyre többet és stabilabban jár a kisfiam, többet már, mint mászik, tehát vennem kell egy bokatartós cipőt. Eddig pediped puhatalpúja volt, míg csak pár lépést tett meg egyedül. De már bejárja sétàlva a házat. Totál elvesztem a cipőkérdésben!!! Milyet? Konkrét márka érdekel! Mindenhol azt írják, hogy a harántemelés nem jó, mert ellustulnak a talpizmok, ettől lesz lúdtalpas, a legtöbb jónak mondott márkában pedig az van. A Védőnőm konkrétan azt mondta, kell a harántemelés még bentre is, mert ettől alakul ki a boltozat, mondjuk ő már sok hülyeséget is mondott, szóval már nem tudom mit lehet elvinni neki. Tehát kintre milyen, harántemelős legyen vagy ne? Írnátok jó márkákat? Bentre kell cipő, szanda? Én eddig mezítláb párti (tappancsos zokni) voltam, vagy max kis puhatalpú, mint a liliputi és társai. Vagy most tényleg bentre is kell a bokafogós cipő/szandi?? A nappalin kívül csak kis vékony szőnyegek vannak kemény járólapon, tehát nem egyenetlen a talaj, mint kint a fű meg a homok. De azt sem gondolom, hogy a játszótéren majd cipő nélkül szaladgál a sok gally között. Akkor mikor legyen mezítláb, ha nem otthon? Elvesztem! Segítsetek!

2019. febr. 20. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem sose volt harantemelos egyiknek se, kizarolag tiszta bőrt veszek, aminek hajlekony a talpa. Nekunk meg a regi Elefanten volt sok meg Richter. Bentre tokeletes mezitlab ( tappancsos zokni)
2019. febr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még a szakemberek véleménye is megoszlik, hogy milyen cipője legyen a lakásban a babának. Van aki a bokatartós cipőt, van aki még a bőrtutyit, zoknit javaslja bentre.

Én bentre csak a bőrtutyit adom rá.

2019. febr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A bokatartós és a harántemelős nem szinonímák.

Hajlékony talpú, bokát tartó, nem harántemelős cipő ajánlott kintre. Bentre meg semmi.

2019. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Richter szandival kezdtuk meg tavaly nyaron, de nem igazán ajanlom, mert az eleg merevtalpu ami nekunk van.

Aztan egy ddstep felciponk volt osszel (van abbol az a nagyon puha talpu) aztan elefanten bakancs.


En az elefantent mindenkeppen ajanlom neked. (de próbálgatni kell mindenfelet, mert nem mindegy milyen a lába) próbáljátok elmenni olyan cipoboltba ahol valoban hozzáértő a szemelyzet.

2019. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Gyerekcipőboltban dolgozom, mondhatom hogy értek is hozzá.

A tudomány mai állása szerint bent fele-fele arányban kell a kemény kérgű bokatartós cipő vagy szandi. Hajlékony talpa legyen, és max egy kisujnyival lehet nagyobb mint a lábacska.

2019. febr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt: Superfit, Richter
2019. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor orthopediai vizsgálat van és, ha nincs gond akkor otthonra semmi, kintre superfit, primigi vagy pablovszky
2019. febr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, szinte mindannyian megerősítettetek abban, ahogy eddig is gondoltam, hogy szeretném csinálni. Illetve a gyerekcipő boltos válaszadónak is köszönöm nagyon a tippet, talán ez lehet a legjobb megoldás, hogy alkalmanként bent is adunk rá cipőt, hiszen a nap nagy részét bent töltjük, kiviszem 1-2 órára max, annak is egy része babakocsi, tehát alig használja ki a bokatartós cipőt... Írtátok többen a d.d. step cipőt, de nem az is harántemelős? Vagy ki lehet venni azt a talpbetétet? Mert valahol ilyet is olvastam. Egyébként olyan szép cipőket gyártanak! Amúgy eddig a superfitről olvastam a legtöbb jót. A Richtert sokan szidják, hogy túl merev a talpa, pedig az egyik legnagyobb márkának tartják. És az elefantent is rengetegen ajánljàk, de nem az is harántemelős? De ebben nem vagyok biztos!
2019. febr. 20. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!