Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Egy szeptemberi újszülöttnek...

Egy szeptemberi újszülöttnek mennyi és milyen ruháta van szüksége? Milyen ütemben nő 1 méretet? Szülesre mennyi és milyen ruhákat vittetek a gyereknek? (Szeptember)

Figyelt kérdés

Most kezdeném lassan vásárolgatni a ruhákat, hogy ne egyszerre adjam ki az összeget. Nem öröklünk, nem igazán találtam újszülöttnek használta babacsomagot, rokonoktól sem kérek ruhát, ha nagyon azt szeretnének ajándekozni, akkor 3-6 hós szettet hoznak inkább...


Szeptemberben szülök, mikre lesz szükségünk?

Rövid body vagy csak hosszú az időjárás miatt?

Pizsi

Felső, póló

Nadrág, harisnya, zokni

Sapka, kesztyű

Hálózsák


Pelus, popsitörlő, popsikrém (ezt még persze nem most veszem)

Cumi, cumisüveg

Légzésfigyelő

Higiéniai termékek, miből mit és hol vettétek?


Miből mennyit vegyek, hogy ne legyen sok? Mit használtatok sokat, ami kényelmes volt a babátoknak?


A védőnő egyelőre azt mondta, az uh leletek alapján hosszú babának tűnik,, nem is biztos, hogy az 56-os sokáig kelleni fog neki.

Milyen gyorsan nőnek 1-1 méretet?


Mosás szempontjából inkább fehér vagy világos darabok legyenek vagy erős színek is? (Kaki, tejci foltok miatt mi az előnyösebb?)


Pamut, biopamut, farmer, vagy mindegy?


Minden érdekel, első babám es jól akarom gondozni :)



2019. ápr. 7. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Két szeptemberi babám van. Mi nagyon minimalisták vagyunk, de pici babám volt. Heti 1-2 mosáshoz volt 50-es és 56-os méretéből is 7-7 rugi (hosszú, lábfejes,2-2 plüss, a többi pamut), 7-7 body (rövid), 2-2 pulcsi, 2-2 harisnya, 3-3 nadrág (hordozunk, szóval lábfej nélküli), egy vékony overál 56-os, 2 vékony sapka, és egy vastag. Kesztyű nem kell, ha ráfordítható ujjú darabokat is választasz. Igazából más kombinációt nem is használtunk, mert ez így nagyon praktikus, minden világos színű volt, de megvettem egy-két cuki darabot, amit aztán fotózáshoz adtam csak rá. Aludni ugyanúgy rugdalózóban szoktak. Mire jött a hideg tél, már inkább 62 kellett nekik, de azt már a baba mellett szereztem be. Nem érdemes sokat venni előre, mert ki kell tapasztalni, hogy neked mi válik be. Ugyanez igaz higiéniai termékekre és cumi-cumisüvegre is (amit érdemes legalább az első 6 hétben kerülni, ha szoptatni akarsz)
2019. ápr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rövid body az év minden szakában jól jön, mert arra a legkönnyebb rétegezni a többit. Hosszú ujjú bodyra nem poén hosszú ujjú rugit húzni. Ujjatlan rugiból pedig kisebb a választék.

Augusztus legvégi az egyik gyerekünk. Amíg nem kezdett kúszni, addig rövid body + hosszú pamut rugiban volt éjjel-nappal. Az volt a legpraktikusabb. Semmi póló, felső, szoknya, ruha. Az majd csak később.

Foltokhoz vagy a hófeher (hipózható) vagy az egészen sötét darabok az ideálisak. A legrosszabbak a világos alapon mintások ilyen szempontból.

Növekedés: elsőm lassan kezdett gyarapodni, kb. 3 hónapos volt mikor 56-ról 62-esre váltottunk (49 centivel született, 50-es nem volt jó rá). Kisfiam most 1 hónapos, de már elpakoltam pár 56-ost (ő 52 centivel született).

Darabszám: függ attól is, hogy mennyire bukós a baba. Elsővel 14-14 body + rugi is kevés volt, heti háromszor mostam. Most fele ennyink van és elég heti egyszer indítani.

2019. ápr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Felső és póló szerintem felesleges vagy csak max 1-1db. Mikor még olyan pici nagyon nehéz ráadni meg felcsúazik csak. Lányom végig ordította az öltöztetést. Ilyen picinek szerintem nem praktikus. Ami nagyon jó az a rugdalózó és ugye a bady.

Én mindenből 0-3hóst vettem.

Jól jöhet még egy átmeneti szkafander, ki tudja milyen idő lesz.

2019. ápr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az en fiam oktoberi, en is csak rovid body meg hosszu rugit adtam ra, hirdoztam, de ilyenkor egy merettel nagyobb rugit adtam ra.

Nadrag, csini felso stb nem volt, en a kenylemeset szerettem.

Tisztalkodasi szert a doki irt fel, azt hasznaltuk, de ezt ki kell tapasztalni, mi jo nektek.

Mosas szempontjabol, vagy nagyon sotet, esetleg a feher rucik a jok, de az utobbiak besargulnak a feheritestol, legalabbis nalam...:/


Most szeptemberi babam lesz, azon gondolkozom, vajon kell hordozoba kotheto labzsak?!

2019. ápr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam is szeptemberi. Rövid body és hosszú rugi volt a ruhatára. Nem tudom hány darab, sok. 56-os nem is nagyon volt, 62-eseket adtam rá egyből. Kocsikabátja volt 56-os, majd átmeneti overáll, az már 68-as, a téli 74-es (azért emlékszem ennyire mert ezek most előkerültek a lányomnál). Én többnyire unisex darabokat vettem, ill. fehéreket, nem tetszik a sötét színű ruha a babán (de ez csak az én ízlésem, másnak természetesen még tetszhet).

Harisnyát pl. soha nem adtam rá míg baba volt, nadrág +pulcsit olyan 5-6 hónapos korától hordott, de nadrágból is a talpasokat szerettem.

2019. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!