Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Anyukák! Mivel szeditek ki a...

Anyukák! Mivel szeditek ki a fű/föld foltokat a SZÍNES ruhákból?

Figyelt kérdés
Marhaepe szappannal próbálkoztam, de a szín is ment a foltokkal együtt... :S
2019. jún. 7. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Vanish ha az se akkor kuka
2019. jún. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 piroska és a farkas ***** válasza:
54%
Semmivel. Nem fogom én magam kínozni. Van 1-2 elmenős ruha, azokra vigyàzunk, egyébként pedig az első jópàr évben egyfolytàban koszolnak, mert földet túrnak, saraznak, mittudomén. Kimosom, de ha folt marad benne, az szerintem nem koszos, csak foltos, és mivel màsnap is a földet túrja majd,így nem vesződöm fűfoltokkal.
2019. jún. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Azt nem tudom, hogy az anyukák mivel szedik ki, de az apukák (legalábbis én) 60 fokos mosással és ecetes öblítéssel próbálkoznak. Ha kijön, jó, ha nem, akkor meg majd lassan kikopik a többi mosással vagy úgy marad.
2019. jún. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Amint tudom vanish szappannal jól átdörzsölöm,és kevés állás után forró vízbe áztatom majd kimosom. Ritka az a folt ami nem jön ki.
2019. jún. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

En is vanish szappan hasznalok, de nem aztatom. Csak felhabositom a ruhat a foltnal a szappannal alaposan es hagyom, ahogy van, a kovetkezo mosasnal pedig megy a tobbi ruhaval a gepbe. Eddig kijott igy midig minden. Harom gyerek van, ketto mar nagy, de engem akkor is zavar a folt meg mindig. :)

Jah, feher ruhakhoz a dm-es folttisztito is jo, nem tudom a nevet, pir allagu, egyszer vettem. Viszont egy alkalommal a szines nadragot kifakitotta, azota inkabb nem probalkozom. A folyrkony vanish pedig nem volt olyan hatekony nekem, mint a vanish szappan.

2019. jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok "anyuka", de eddig kb. bármilyen foltot ki tudtam úgy szedni, hogy Vanish szappannal vagy folyékony Vanish folttisztítóval alaposan bedörzsöltem a foltot, majd egy pár napra ázni hagytam, megint befolttisztítózam és a többi színes ruhával együtt kimostam.
2019. jún. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Meg egy szavazat a vanishre. Bedorzsolom a foltot megy a szennyesbe, aztan amikor odakerul a sor a gepbe teszem.
2019. jún. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60 fokon, jó mosószerrel, leghosszabb, elgintenzívebb programon mosom, második mosásra még mindig kijött. Egyébként viszont hosszú távon az vált be, hogy vannak a kerti, vannak az ovis és az utcai, elmenős ruhák. Utóbbiakra vigyázunk, amennyire lehet, az ovisokban bátran játszhat, amit ott engednek (sarazni, fűben csúszni-mászni sajnos vagy nem sajnos, de az oviban nem nagyon engedik őket), ha foltos lesz, igyekszem jól kimosni, de nem szégyellem magam amiatt, ha oviudvarra úgy megy, hogy halvány fűfolt van a melegítő térdén. A kerti itthoni ruhákban meg kb. azt csinál, amit akar, alaposan kimosom mindig, de ha foltos marad, akkor az marad, úgyis ismét sarazáshoz vezsi majd fel itthonra.
2019. jún. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 piroska és a farkas ***** válasza:
Utolsó, azt hiszem, inkàbb sajnos. Nàlunk úgy kezdték a kiscsoportos szülőit anno, h olyan ruhàt adjunk a gyerekekre amit nem sajnàlunk, mert mindent fognak nekik engedni az udvaron. És ennek annyira örültem,mert ez a kor jó esetben erről - is - szól legfőképpen.
2019. jún. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es: alapvetően egyetértek, de meg is értem, hogy az oviban van egy bizonyos határ, ami eltér az otthonitól. Ha az én gyerekeim úgy istenigazából sarazni kezdenek, azt persze engedem mert fontosnak tartom, de bevallom, elég nagy macera utána alkalmassá tenni őket arra, hogy az előszobán túljussanak, a ruhákat áztatni kell, a cipőről levakarni a sarat, stb. Nekem hárommal még belefér, de ha 25-tel kéne megcsinálnom még ebéd előtt..... lehetetlen. És azt is megértem, hogy letisztogatás nélkül egy csoportöltözőbe sem mehetnének be, eleve sokkal szigorúbb higiéniai szabályok vonatkoznak egy nevelési intézményre, stb.


Homokozni engedik őket természetesen, és fűben hemperegni is lehet, csak sáros fűben katonai kiképzőst játszani nem:)

2019. jún. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!