Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért van sokszor még mindig...

Miért van sokszor még mindig az a sztereotípia, hogy a kislányoknak rózsaszín a kisfiúknak pedig kék ruhadarabok valók?

Figyelt kérdés
2019. júl. 16. 12:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Mert ha csupa rózsaszín és habos babosban van akkor is megkérdezik H fiú vagy lány
2019. júl. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem ezt a kérdést. Lányok is vehetnek fel kéket, zöldet, feketét, bármit. A fiúk valóban nem hordanak "lányos" színeket. Nem értem mi a gond. A férfiak sem hordanak magassarkút (jobb esetben).


Csecsemőknél meg azért dominál a rózsaszín-kék mert egy párhónaposnak nem igen lehet arc alapján megítélni a nemét.

2019. júl. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Mert ez a megszokott. Mint pl az hogx az ikreket csakis egyformába lehet öltöztetni.

Szerencsére a legtöbb üzlet kinálata kezd szakitani ezzel a hagyománnyal. Láttam már fiú babáknak készült rózsaszin inget is.

2019. júl. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Miért van az, hogy az újszülött kislányok fülét még mindig automatikusan kiszúratja sok szülő? Vagy megkeresztelik pár hónaposan? És még lehetne sorolni. Mert ezek kialakult szokások amikhez vannak akik ragaszkodnak mindentől függetlenül. Nem azért mert "így való" hanem mert nekik így esik jól.
2019. júl. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Tök mindegy, mibe öltözteted,úgyis az ellenkező neműnek hiszik majd. Én is estem abba a hibába, hogy megdícsértem egy gyereket,rózsaszín naci volt rajta, valami halvámysárga felső, és vállig érő egyenes frufrus haja. Valami hihetetlenszép volt és lekislányoztam, szerintem mindenki annak nézi, a szülők lebxtak, hogy ő fiú, én meg visszareagáltam, hogy úgy is kéne öltöztetni. Persze ebből azt akarom kihozni, hogy igen, egy fiúra nem aggatunk rózsaszínt, mert lánynak nézik(sokszor még full kékben is), és a lányt is nézik fiúnak, ha nem rózsaszín vam rajta.
2019. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Ma kimentünk a fiammal sétálni. Egy kék-fehér csíkos simlis sapka, türkiz ujjatlan body és egy szürke-kék csíkos rövid naci volt rajta, egy szürke kismotoron ült, mikor megkérdezték tőlem fiú e vagy lány. A haja kb 2 centi hosszú.

Na ilyen szerelés és megkérdezik, ha pl piros póló lett volna rajta simán lelányozzák. Pedig lassan 2 éves már nem igazán nemsemleges az arca, de ki tudja, lehet csak én szoktam meg.

2019. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

És ha úgyis másnak nézik, nem tök mindegy? :)

Lányomat sose öltöztettem tetőtől talpig rózsaszínbe, csak hogy biztosan lánynak nézzék. Sőt, sokszor a fiú részen válogatok neki, mert abszurd hogy nincs normális színválaszték. Még fülbevalója sincs, pedig mindjárt 4.

(Éredekes egyébként hogy csak az ovi óta húz a rózsaszín szín felé. Előtte a kék volt a kedvence.)

2019. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Velem is megtörtént hogy a boltban odajött egy mamaika, 7 honaposomnak gügyögött, aki talpig rózsaszin-fehérbe volt öltöztetve. Egyszer csak megkérdezi, ugye kislány? Mondom igen. Mire ő, jaj gondoltam hogy kislány mert rózsaszin a zoknija... 🤪

Szóval elég csak a zokninak rózsaszinnek vagy kéknek lenni anyukák, ha igy megy a beazonositás 😂😂😂😂

2019. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan nem ennek a sztereotípiának élnek, inkább a gyártók részéről van ez. Ugyanis nagyon nehéz néhány boltban olyan ruhát venni kislánynak, ami nem rózsaszín, vagy nem csilli-villi, habos-babos. Uniszex szinte nincs is. Vagy esetleg csupa fehér, de az meg olyan snassz. Ezért kényszerülnek a szülők a lányokra ilyen ruhát adni. Amúgy azt sem értem, hogy mért kérdezik meg mindig, hogy fiú vagy lány. Ha szép, egészséges baba, nem mindegy? Mitől lesz más?
2019. júl. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Meton ***** válasza:
57%
Lányoknak teljesen mindegy, minden szín passzol. A fiúk azért általában nem szeretik a rózsaszínt. Ugyanis ennek a vér színéhez van köze, tehát a piros sem igazán fiúnak való. Egy fiúnál a piros, vagyis a vér színe sérülést és bajt jelent, hiszen az nem jó, ha valaki vérzik. Egy lánynál meg hétköznapi dolog, része az életüknek. Azon viszont lehetne vitatkozni, hogy egy rózsaszínbe öltözött nő tetszik-e egy férfinek. Szerintem eléggé lányos szín.
2019. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!