Bababútorok! Mi az alap felszerelés, amit meg kell venni?

Figyelt kérdés

Lassan el kellene kezdenünk bebútorozni a babaszobát. A festés elkészült. Nem túl nagy szoba, én egy kisebb, de azért felnőtt méretű kétajtós szekrényre gondoltam esetleg fiókokkal. Kombi kiságyat szeretnénk, ami később ifjúsági bútorrá alakítható. Ezzel van valakinek tapasztalata? Milyen elrendezésűt érdemes venni és hova kényelmes tenni? Fal mellett nem kényelmetlen pelenkázni?

Menne még egy-két polc és egy lábtartós altató/szoptató fotel nekem.

A kádra tehető babakáddal van valakinek tapasztalata? Mennyire kényelmes?


2019. szept. 7. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Fiók mindenképp jó, mert sok apró különböző tárgy kell. Ikeás fiókrendező nekem sokat segített, az egyik fajta pont jó a kombi kiságy fiókjába.
2019. szept. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Alap??

Egy fiók a ruháinak és egy hely, ahol aludhat. Ami lehet a szülői ágy is.

Nálunk nem így van, de az alap ennyi. :)

Se a pelenkázó, se a kiságy nem létszükség. A szopifotel végképp nem. Pl: a saját ágyunkban szoptatom. ;)

Csináld ahogy neked tetszik!

2019. szept. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Inkább egy rendes kiságy, + pelenkázó komód. Jól hangzik ahogy hirdetik hogy ifjúsági ágy, jó lesz x éves korig...

3-4 éves korig jó, mert annyira alacsony ifjúsági ágyként, hogy egy 4-5 éves magasabb gyereknek már nem kényelmes, a felnőtt sem tud oda ülni a gyerek mellé, nagyon alacsony , a komód is alacsony, ha leveszed az ágyról, nem túl szép. Inkább egy normális babaszoba szett, mint pl. IKEA brimnes, Hemnes, Koppang, meg egy sima kisagy, majd gyerek ágy ha kinőtte.

2019. szept. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2019. szept. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2019. szept. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A rácsos kiságy biztosan kell, pelenkázót utáltam, mert keskeny és magasan van a baba, féltem, hogy leesik, a kanapén pelenkázom. A baba bútor hülyeség szerintem, kaptam régebben a szomszédtól egy szép ikea komódot és vettem egy másikat a jysk-ben, egyikben vannak a ruhái, másikban pelus, pipere cuccok, zoknik. Ez a komód jó lesz gyerekkorában is mivel nem babás a kinézete.
2019. szept. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges kifejezetten bababútort venni, bár tényleg jól néznek ki, de drágák és nagyon ki sem lehet használni, max a következő babának is jó lehet. Rácsos kiságy alap, meg pelenkázó, de olyant érdemes venni, amihez fiók és polc is van. Legalábbis nekem ez az előnyös. Szoptatós fotel is felesleges.
2019. szept. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A kombi kiságyon még gondolkozunk, ezért is kérdeztem a tapasztalatokat, örülök, hogy írtatok róla, nekem pl. a magassága eszembe sem jutott lehetséges problémaként. Mivel pici szoba, ezért a kiságy alá fiókot mindenképpen szeretnék és jó lenne, ha a pelenkázó is minél öblösebb lenne. A baba szekrény nagyon cuki, de eszembe nem jutna megvenni, jól pakolható szekrényre van szükségünk. Az is jó tipp, hogy fiók mindenképpen legyen.

A pelenkázónál kinek mi volt a komfortos? Fiókos? Szekrény? Polcok?


Nagyon köszi a válaszokat, igazán hasznos. :)

2019. szept. 7. 21:02
 9/10 anonim ***** válasza:

A kombi kiságyat nálunk a párom találta ki és szerezte be. Jól hangzik, férfiaggyal praktikus. De:

- Én 163cm vagyok, nekem kényelmetlenül magas a pelenkázó. Mivel a fal van mellette, így szerintem biztonságos. A fal engem nem zavar csak a magasság.

- a szekrény része nagyon praktikus, ott van nekünk a fiókrendező, amit már írtam. Minden azonnal kéznél, vitamin, kisolló, krém, bármi.

- az ágy alatti fiók mèlyem van, de ágynemű tartásra jó

- plusz nekünk az az apró gond vele, hogy nem alszik benne a gyerek. Mivel mellen alszik el, és utána minden mozgásra ébred, ezért képtelenség betenni. Ezért én bànom, hogy nem egy babaöböl lett.

- meg hát egy behemót bútor, amit csak a szoba átrendezése árán lehet elmozdítani.


Szoptatós fotel akkor, ha van sok felesleges pènzed. Amíg nem tartja a fejét és sokat szopik, Benned ráadásul varratok vannak és gyenge vagy, addig jó lehet esetleg.

2019. szept. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha maradtok a kombi kisagynal amit vegyél figyelembe, hogy fiokos legyen a pelenkazo rész. Nekünk ajtós volt felül egy fiokkal. Utaltam. Mely nagyon le kell guggolni hogy lásd mi van benne addig fogd a gyereket h le ne essen. A 2.nal külön kisagyat vettünk külön 3fiokos kimossák. Minden átlátható nem kell hajolgatni. Jól hangzik valóban ahogy írtak hogy majd atalakitod. De nem jó. 2eves volt a nagyobb mikor eladtuk és földre agyazhato kis kanapet kapott. Most eszembe se jutott a kombi agy. Én nem szerettem. Pici keskeny a pelenkazoja épp a gyerek fér el rajta, kell melle polc a pipereknek pelenkanak. Én személy szerint lebeszelnelek róla, de nyilván nem tisztem megmondani. Szinten írtak az ikea termékeit. A legjobb megoldás, sok termek kompatibilis és praktikus nem különben az áruk is sokkal kedvezőbbek.
2019. okt. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!