Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Harmadik babának, aki nem...

Harmadik babának, aki nem örökölt a nagyobb testvérektől, milyen alapvető bútorokat, holmikat vásárolnátok? Negyedik baba már nincs tervben, tehát nem hosszútávú megoldásokat keresek. Ötletek?

Figyelt kérdés
Április elejére várjuk a harmadik babánkat. Tavaly költöztünk új házba, mindhárom gyermekünknek (a babánknak is) van, azaz lesz saját szobája. Viszont amíg éjjel sűrűn szopizik, nem tenném be a szobájába, mert macerás lenne átfutkosni. A kisfiam és a kislányom is a hálószobánkban aludt addig, amíg 3 óránként evett. Az az ötletem, hogy a nagyágy mellé egy babaöbölbe tenném a babát, könnyen meg tudnám etetni, aztán mégis picit elszeparálva, tehát nem a szülői ágyban aludna közöttünk. Eszembe jutott az első pár hónapra a bölcső is, egyik gyerkőcünknél sem volt, pedig imádta mindkettő a ringatást. Aztán az is eszembe jutott, hogy inkább valami véglegesebb ágyat venni Neki, amelyet aztán majd átviszünk a szobájába, ha átköltöztetjük, valami olyat, amelyet átalakítva még pár évesen tud használni. Vagy pont az ellenkezője: átmeneti megoldásnak az első kb. egy évre akár egy utazóágy a szülői ágy mellé, igazi gyerekágyat pedig csak akkor venni, amikor berendezzük a szobáját (amikor mondjuk egy évesen átköltöztetjük)? Nem tudom, több megoldás van, nem feltétlenül a legolcsóbb megoldást keresem, nem ez a fő szempont, inkább az, hogy sajnálnék feleslegesen bevásárolni bababútorokból. Pl. A kisfiunk egy pillanatot sem aludt a saját rácsos ágyában. Megvettük újonnan, aztán tehettük is el. Persze, két év múlva jó volt a kislányunknak, aki békésen aludt benne, de azt később eladtam, amikor váltottunk helytakarékosság céljából. Annyira különbözőek a gyerekek, mivel több babát nem tervezünk, nem gondolkodom hosszú távon, ha bababútorokról van szó. Inkább racionálisan szeretném, hogy ne kelljen félretenni egy vadiúj, drága holmit azért, mert a babánk nem használja. A kölcsönzésben is gondolkodtam, így nagyobb beruházás nélkül kitapasztalhatnánk, mit szeret a kislányunk. Ti (leginkább többedik babával, aki a nagyobb bútorokat nem örökölte meg a tesóktól) hogy gondolkodtatok? Mi volt a fő szempont? Praktikusság, költséghatékonyság? Azert nem teszem le a voksom egy verzió mellett, mert alapvetően a baba igényei lesznek a fontosak, semmit nem akarok ráerőltetni. Pl. A most 7 éves kisfiam babaként velem aludt, sokat szopizott, nem használta a szobáját. Híve vagyunk az együttalvásnak, ha a baba igényli. A kislányunk nem igényelte, Ő viszont sokat aludt napközben a babakocsiban ringatva, Neki biztosan nagyon jól esett volna egy ringatható bölcső. Kíváncsi vagyok a véleményekre (nevelési elvekkel kapcsolatban (együtt/különalvás) azonban nem szeretnék vitát nyitni). Köszönöm.
2020. febr. 18. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem babaöböl plusz átalakítható kiságy a legpraktikusabb.
2020. febr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az átalakítható kiságy nálunk nem vàlt be. Ormótlan, a picinak nagy, a pelenkázó magas plusz ha ifjúsági ággyá alakítod akkor viszont annyira alacsony hogy egy gyereknek se kényelmes ülni rajta.
2020. febr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kombi kiságyat én sem javaslom.
2020. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Az utazoagy rövidtávra való, egy év alatt tönkremegy benne a gyerek gerince. Vegyél sima rácsos ágyat. Nem értem miért kell túlbonyolítani.
2020. febr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi simán a kiságyat tettük a hálónkba.

Majd 5/6 hónaposan ágyastól meg a szobájába.


Ott kapott egy 2 ajtós grasróbot egy komódot / ami pelenkázóként, öltöztetőasztalként is is funkcionálhat. Még kap szőnyeget.. mire költözik..

Aztán ha nagyobb lesz, akkor majd kap ágyat is.

Nekem ezek az átalakítósak nem tetszenek


De alapvetően a fürdőben pelenkázunk egyébként

2020. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is lassan érkezik a kistesó. Amit tanultam az első gyereknél, hogy semmiképpen nem fog velünk aludni az ágyban még akkor sem ha egyszerűbb lesz az éjszakai szopi miatt. A másik, hogy nem fogom arra rászoktatni, hogy cicin aludjon el. Én is szeretek vele együtt aludni viszont így 0 magánéletünk van a férjemmel, ráadásul így sajnos a gyerek is akkor fekszik mikor mi, emiatt határozottabb leszek ebben a dologban, bármennyire szeretek a kislányom mellett ébredni ez nem állapot számunkra.

Montessori ágyat fogok neki venni, ha nem fog kelni éjszaka akkor egyből a nagytesó szobájába teszem, ha kelni fog akkor az első pár hónapban a mi szobánkban lesz.

Hosszú folyamat lesz nekem is átállni arra, hogy nem lesz ugyanaz mint a nagynál. Remélem a kicsivel tudunk majd egymáshoz alkalmazkodni.

Bútort nem vettünk külön mert ugye nem is volt külön babaszobája, viszont most, hogy ketten lesznek így kapnak egy szekrényt és komódot. Semmi minta, ezt hosszabb távon tudják használni. Pelenkázót se használtam soha, ahol jött ott cseréltem, minden helységbe oda volt készítve törlőkendő és pelenka így nem kellett sehova rohangálni miatta.

2020. febr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!