Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Babaszobát és a gyerek szobát...

Babaszobát és a gyerek szobát mikor kell berendezni és milyen butorokkal milyen ruhákkal kll, tele pakolni, terheség közben szülés előtt, szülés után?

Figyelt kérdés
2020. febr. 20. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Bocs az offért, deee...


Ki az a nyomi, aki ilyen debil kérdéseket ír ki?


Vajon mivel? Hallottál már babaruhákról, kiságyról, pelenkázóról...? Mikor? Amikor van rá idő meg pénz. Vagy amikor már szükség van rá.

2020. febr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Kinek mi az igénye?


Mi egyik gyerekkel sem csináltuk meg a szobát gyerekszobának azonnal.


Pár hónapig nálunk aludtak kiságyban.


Ruhák terhesség alatt folyamatosan.


Milyen?: évszaktól is függ

56-62 méretet szoktak ( nekem pici babáim voltak így 59-eset is vettem)

Méretenként:

5 -7 hosszú body

5-10 rövid

(Hosszú pólót én szoktam -4-5 db)

Rugi 5 db

Nadrag 4-5 db

Zokni 4-5 db

Pizsama - Van, aki nem ad pizsit éjjelre sem , én mindig

4db



De sok kelengyelista van a neten is

Van ami túl sok

Van ami nekem hiányos


Útközben derül ki

2020. febr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Mi terhesség közben csináltattuk meg, de akkor csináld, amikor jónak látod.


Olyan bútorokkal rendezd be, ami neked tetszik, az egyetlen "kötelező" bútor az 1 db 120×60-as kiságy vagy 140×70-es kiságy vagy kombiágy vagy utazóágy. Ruhákból pedig 2 db kapucnis frottír fürdőlepedő, 2 db tetra kifogó, 4 db kombidressz, 4 db rugdalózó, 1-2 db kiskabát, 1-2 db vékony és vastag kissapka, 1 db cérnasapka, 3 pár zokni, 1 pár kocsicipő, 1 db kapucnis overál / bundazsák (télen)

2020. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Én 28 hetes kismama vagyok, már elkezdtem a kisruhákat átmosni, átvasalni. Ha véletlenül befektet a doki kórházba, nem lenne aki megcsinálná helyettem. Így leszek nyugodt, hogy minden a helyén. A szekrény és pelenkázó már össze van rakva, de a kiságy még ráér, ne szállja a por. Azt egy férfi egyedül is összerakja, de rugikat vasalni nem feltétlen vállalná be.

Engem megnyugtat, hogy alakul a szoba. A dekorálás még ráér, bár az is elgondolkodtató, hogy hiába kelek reggel nagy tervekkel, ha délben már végkimerülésben esek össze. Nagyon fáradékony lettem, ezért sem akarom a végére hagyni, mégnagyobb hassal szerintem nehezebb lenne.

2020. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk nincs szobája, egy szobában fogunk aludni, így csak kiságy lesz mint bababútor. A többiről kapsz listát a védőnőtől.

Mi pl babakocsit sem veszünk előre, kicsit visszariaszt, hogy adjak ki ennyi pénzt úgy, hogy csak mások szempontjait ismerem. Szóval mi majd babával megyünk neki babakocsit venni, tehát ez szülés utánra marad.

2020. júl. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kitolás közben,ha már kint a feje,akkor kell a tipliket a helyére tenni,de csak is az anyukának,másnak tilos.
2020. júl. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem normális kérdés, én is pont ma néztem kelengyelistákat a neten és videókat, hogy mi felesleges babacucc és mi az ami tényleg hasznos.
2021. jún. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Telepakolni" semmiképpen nem ajánlatos. Egy gyerekszobában a szabad hely legalább olyan fontos, mint a bútorok.

Nem sokáig olyan kicsi az a baba, hogy csak feküdjön a kiságyban, hamarosan mászni, aztán járni fog. Később épít, kuckót készít, bukfencel, ugrabugrál...

Hagyj neki teret!

2021. jún. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk két szobánk van, amiből a nagyobbat nappalinak használjuk.

Az első 6 hónapban babaöbölben fog aludni a kicsi mellettem, úgyhogy ráérünk utána átalakítani a szobákat.

De ha lenne harmadik szoba, ami elve babaszoba lenne, akkor a terhesség alatt vásárolgatnék folyamatosan, miután kiderülne a neme.

2021. jún. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!