Milyen matracot érdemes venni? Kókusz- vagy habmatrac, esetleg vegyes?

Figyelt kérdés

Sajnos korábban nem mentünk el nézelődni, most meg már nem szívesen mászkálnánk mindenfelé próbálgatni a matracokat, így csak a véleményekre tudunk támaszkodni. :( Neten olvastam összehasonlításokat, de nyilván az nem ugyanolyan hasznos, mint a konkrét tapasztalatok.

A kókusz matrac mennyire kemény? Nem kényelmetlen a babának? A habmatrac mennyire hajlamos a penészedésre? Nyári baba lesz. Memóriahabosat tudom, hogy nem szabad venni a babának, nekünk viszont az vált be felnőttként, a habmatracunk korábban nagyon gyorsan bepenészedett, a kókusz matracot pedig nem próbáltuk még.

Láttam olyan matracot is neten, amelyik belül habmatrac volt, és alul-felül volt egy-egy vékony réteg kókuszrost.


Mik a tapasztalatok? Kinek melyik jött be jobban?

Köszönöm a segítséget!



2020. ápr. 1. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
A kókuszmatrac keményebb, de jó hatással van az izom és csontozat fejlődésére. Nem minden baba szereti, de hosszútávon jó választás.
2020. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
A nagyobbik fiam utálta, ha beraktam az ágyba rögtön felkelt. A kicsi nem "panaszkodik".
2020. ápr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
A kókusz nagyon kemény, én nem tudtam átszoktatni pár hónaposan, ikea matraca van, az viszont nagyon puha, nem penészedik, szerintem nem is nagyon tud, mert a kiságy alján háló van, ami szellőzik, a túl puha matrac nem egészséges a gerincének.
2020. ápr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Nekem volt sima szivacs, fél kókusz fél szivacs,és teljes kókusz is.

A simát és a fél kókuszt egy idő után úgy, kifeküdte, hogy nem tudott normálisan forgólódni mert túl puha volt. Én a teljes kókuszra eskűszöm.

2020. ápr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Mi kókuszmatracot rendeltünk. Megnyomogattam, nem kökemény, pont jó. Másfél hónap múlva kiderül. 😁
2020. ápr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 2 éves koráig aludt kókuszmatracon, most habmatraca van, abból is a kemény fajta, de azért a kókusznál puhább.

Az a lényeg, hogy ne süppedjen bele a baba.

2020. ápr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy volt/van nálunk is, mint a 6. válaszolónál. 2 éves koráig a kiságyban kókuszmatrac, utána egy IKEÁ-s habmatracot vettünk, aminek az egyik fele sima és keményebb, a másik fele kicsit hullámos és puhább. A keményebb felén alszik. 4 éves fiú
2020. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!