Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Miért 50*70-es méretű az...

Miért 50*70-es méretű az összes pelenkázó lap?

Figyelt kérdés
A pelenkázó komód 50*60 cm, ha veszek rá egy 50*70-es pelenkázó lapot, 10 centit le fog lógni felém. Miért nem gyártanak más méretben is ilyesmit? Egyszerűen sehol se találok 50*60-as méretűt.
2020. ápr. 11. 06:56
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Egy baba átlagosan már 2 hónaposan hosszabb 60 centinél. Mégis meddig lenne jó egy annyival kisebb lap?

Kíváncsiságból rákerestem és csupa minimum 72-74 centis komódfeltétet adott ki, amire tökéletes a 70 centis lap.

Egyébként nekünk egy sima íróasztalon volt, amiről bőven lelógott, mégis azon pelenkáztam a 98 centist is

2020. ápr. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi a fejénél levő támlához toltuk fel és ott pont van is egy varrás amitől be hajlik és így pont jó az a 10 centi
2020. ápr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

#1


A komód lehet, hogy akkora, de a rácsos gyerekágyakban a fekvőfelület "szabvány" mérete 60x120 cm. Van 70x120-as is, de ritkább, és abba meg matracot venni nehezebb, mert jellemzően a matracok is 60x120-asok. Namármost a pelenkázó sok esetben egyben van az ággyal, így értelemszerűen az is 60 centi széles... És azért azt is vedd figyelembe, hogy a baba nem karót nyelve fekszik rajta, hanem felhúzott lábakkal, hisz pelenkázod.


Kedves kérdező, én sem kaptam megfelelő méretet annak idején, pedig kerestem. Radikális módszerhez folyamodtam, kibontottam a szivacs egyik keskeny felét, levágtam belőle egy 10 centis csíkot, majd vastag fehér (vagy amilyen színű a szivacs borítása) cérnával szépen visszavarrtam az anyagot. Kiszolgálta a kisfiamat, nem jött szét, és csúnya sem volt, pedig nem vagyok egy nagy varrónő :) Jobb ötletem nem volt.

2020. ápr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én sem vettem pelenkázólapot, latványra nagyon csúszós, plane ha beteszel a baba alá egy textilpelenkát. Szerintem egy nagyobb baba pár pillanat alatt gombóccá gyűri.

Fogtam egy 3 cm vastag stivacsdarabot, bevágtam pont méretre, varrtam rá egy textil huzatot, hogy ne csúszkáljon. Arra pedig a Kikben találtam egy mosható pelekazóalátétet. Nem feltétlen olcsóbb igy, mint egy pelenkázólap (bár most nem tudom, mennyibe kerülnek), de nagyon praktikus volt.

2020. ápr. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

"Namármost a pelenkázó sok esetben egyben van az ággyal, így értelemszerűen az is 60 centi széles..."

Nem sok esetben, hanem kizárólag a kombi ágyaknál :D

De azt eleve csak a hülye veszi meg, mert drága, nem foglal kisebb helyet, mint egy kiságy + komód és nem szolgálja tovább a gyereket.

És mint írtam, az 50*70-es lapon pelenkáztam a 98 centis gyereket is, szóval tudom hogy nem karót nyelve fekszik, de 10 centivel kisebb lapin azért nem fért volna fel már 1,5 évesen sem.

2020. ápr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Hat pedig ha olyat veszel akkor tovább szolgálja mert a miénk ággyá alakítható. Így kb amíg 150 cm nem lesz a gyerek addig tudja használni . És lesz egy kis éjjeli szekrénye is. szoval nem mindenki hülye 😉
2020. ápr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
6, ez komoly? Kb. 170 hosszú kombi ágyat 150 centiig?? Szegény gyerek.
2020. ápr. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10%

#5


Szerinted hülye, nekünk meg bevált, sosem bántuk meg, és soha nem volt túl kicsi sem (pedig 57 centivel született a fiam...).


Van benne egy nagy fiók, a pelenkázó rész alatt egy nagy ruhásszekrény, alul ágyneműtartó. Babakorában a cuccai szerintem 60-70%-a elfért csak a kiságy különböző részeiben. Nyilván ha mondjuk nem fért volna el a szobájában egy ilyen kombi ágy, akkor nem ilyet veszünk. Így viszont nem látom, miért jártam volna jobban azzal, ha veszek külön egy ágyat, külön egy pelenkázót, meg külön egy szekrényt a ruháknak.

2020. ápr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Akkor mi is hülyék vagyok 😂 később ággyá, íróasztallá, fiókós szekrénnyé alakítható.

Sokkal értelmesebb, mint külön venni.

3 az egyben. Okos ember azt is nézi később mire használható még fel 😉

2020. ápr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mi is kombi kiságyat vettünk, szerintünk sokkal praktikusabb így. Ennek a kombi kiságynak a pelenkázó része 50cm széles és 60cm hosszú. De mivel ilyen méretű pelenkázó lapot sehol sem találok, a pelenkázó rész fal felőli oldalán lévő kis támlát kivesszük, így el fog férni a szivacs. Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2020. ápr. 11. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!